Jump to content

NIXIE NOS DAC


NIXIE

Preporučeni Komentari

Uh Miko, ko će to sve to isprobati. Pazi ovako, trafo boji zvuk, neki na bolje neki na na gore. Ja tražim taj bolji, jadan sam našao sad idemo dalje. Plus sa trafoom imam i BAL i SE izlaz ravnopravno, odnosno istog napona oko 2,3V RMS, to je veliki plus, i galvansko odvajanje. Obično je SE duplo manjeg napona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

http://www.easyaudiokit.com/bekkan/manual/RenewDiscreteIV.pdf

:rasta:

 

Samo ti treba veće kučište. Izbroj koliko fetova ima ovde. *ebo trafoe i opampove.:buehehe:

sve ti japanci u glavu :D

da se pise peticija i da obnove proizvodnju fetova :D :P

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Pa to....... A jedini stručnjak na forumu koji bi znao da napravi diskretni I/V  je Zen. Sa njegovim Toshibama koje ne boje zvuk.

I da hoću da napravim -nabavim TDA DAC - opet bi hteo onu skalameriju sa fetovima na izlazu.:smesna:

LL1544A trafo, opcija druga ad844 + lp filter + eventualno jos jedan buffer, i opcija tri trazi negde gde ima sema za audalov diskretni i/v, ja bi zaobisao ove dve zadnje i isao sa trafo-om to ti je najednostvnije moguce, taj trafo nisam probao ali ono sto sam citao i trazio za moj dac dosao sam do toga da je taj trafo najbolje resenje, ima nekoliko izvoda pa mozes da biras koja ti impedansa najvise odgovara, sto Zen kaze sa njim imas 3u1 a trafo kao trafo taj je vrhunski bez daljnjeg, oko ~80eur kosta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo bi bacio pare. Sve na ovom DAC-u je osrednje rešeno, počev od bednog napajanja.

Baš radim na jednom I/V stepenu za TDA1541A sa BJT (tej fetiš JFET-ova, ne vidim čemu, ima vrhunskih ultra low noise bjt-a)... Topologija je jako bitna u celoj priči. Evo sa BC550C/560C, sa nekim lepim Toshibama to ide još dole i imaš vrhunsku neutralu izvora, što se i traži.

SC_0641.png.86f8a4317609407726dbe2e77ce3f43e.png

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Ama ovo je bolest:D

Nešto me i nije  briga što košta 600$:smesna:

Meni je taj kristal ovako okrenut uspravno pa jos iza njega paralelno postavljena ploca gde su delovi trought hole, katastrofa. Taj digitalni signal je toliko osetljiv da bukvalno svaki vod treba da bude u shildu da bi se dobilo nesto da valja, ovako tesko da to valja tako, jeste da je on oklopljen ali donji deo gde su mu pinovi je okrenut naspram paralelne plocice iza sto tesko da ne pravi neke smetnje u digitaliji tako okrenuto. A o tim podnozjima da ne pricam, jedan dodatni izvor smetnji

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
pre 22 minuta, Zen Mod reče

Rout 0oma, 100oma, milijun oma?

50oma generator funkcija u Hantek. Tako barem piše u datasheet. To je blisko realnim uslovima u DDDAC gde su balansirani izvodi terminisani sa 34oma na GND.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

E sad dal to bolje zvuči od postojećih trafoa (isto jezgro drugo motanje) kojima je kraj na 80kHz to ne znam. Sutra je plan da se ugradi, izmeri i proba. Ako nešto drugo ne iskrsne. Recimo tenniske zavrzlame neke. Maraton propuštam naravno. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...