Jump to content

NIXIE NOS DAC


NIXIE

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, tubelover said:

bolji dac?

koji je bolji i kako je bolji?

većina ljubitelja hife ima lošu sobu a nije toga ni svestan po meni soba je na orvom mestu što se poboljšanja audija tiče.

Ima boljih i to puno. Kaži koliko para pa će da predlažemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slušao si tact pa znaš ili si ga imao uporedio sa “boljim” dakom? ili na osnovu specifikacije znaš da ne valja kao vladd,

interesuje me zato pitan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, tubelover said:

slušao si tact pa znaš ili si ga imao uporedio sa “boljim” dakom? ili na osnovu specifikacije znaš da ne valja kao vladd,

interesuje me zato pitan

Ja nisam slušao taj, ako je to ovaj

https://www.stereophile.com/roomtreatments/437/index.html

ali prema tvom opisu kako zvuči bih rekao da nije nešto kako treba. Dobar DAC nema tanak zvuk, baš naprotiv.

That initial quickie compensation resulted in a too-tight, constipated bass and a soundstage so sparse that I wondered if there shouldn't be more instruments to populate it.
Možda neko setovanje nije kako treba, nisam se udubljivao, deluje kao komplikovana sprava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

reko sam računar daje tanušan zvuk a ne dak, taj uređaj radi svoj poso a ako i zafali basa ili bilo šta drugo to rešim u trenu na njemu, cd dobro zvuči gram takođe samo je računar uvek problematičan, zasad ga još imam zbog komocije i filmova.

ovde je reč o tvom daku i dodacima koji sigurno ne unose poboljšanja to sam samo želeo komentarisati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, tubelover said:

reko sam računar daje tanušan zvuk a ne dak, taj uređaj radi svoj poso a ako i zafali basa ili bilo šta drugo to rešim u trenu na njemu, cd dobro zvuči gram takođe samo je računar uvek problematičan, zasad ga još imam zbog komocije i filmova.

ovde je reč o tvom daku i dodacima koji sigurno ne unose poboljšanja to sam samo želeo komentarisati.

Sad mi je jasnije, liči da USB čip na tom DAC-u nije dobar čim SPDIF/USB ima tako velike razlike. 

Ako hoćeš moj DAC na poređenje, i to se može organizovati, može i sa WaveIO kartice SPDIF izlaz da ide u drugi DAC, to sam i izveo tako za razne probe. 

PC može takođe da zvuči bezveze, a i softwera ima raznog. Kum ima poseban PC samo za muziku, i taj bolje zvuči od mog ASUS laptopa koji je svaštara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema tu usb čipa haha

kažem da je bilo tu već transporta  od meridijana cec ili levinsona pa je sve radilo poprilično dobro, nije dak problematičan

već pc i svi ostali dodaci od usb konvertora itd koji unose jos više svega mnogo lošeg.

nije moj dak ni bitan za ovu tvoju temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, tubelover said:

nema tu usb čipa haha

kažem da je bilo tu već transporta  od meridijana cec ili levinsona pa je sve radilo poprilično dobro, nije dak problematičan

već pc i svi ostali dodaci od usb konvertora itd koji unose jos više svega mnogo lošeg.

nije moj dak ni bitan za ovu tvoju temu.

Ko mi kriv kad me mrzi da čitam specifikacije uređaja pa donosim pogrešne zaključke.:D

Samo hoću da ti kažem, sa PC može da se dobije zvuk u rangu SPDIF+CD transport, samo treba imati odgovarajuće spravice na tom putu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
38 minutes ago, ab-Co-axial said:

Kuciste, pravljeno? Ucestvovao si?

Lepo upakovano, do finalnog bude jos neka tumbacina mozda, Jantzen-i horizontalno u odnosu na zadnju stranicu.

Svaka cast.

Ma da, pravljeno od Al lima pa ide na plastifikaciju čim se izbuše svi otvori. Prednju ploču radi Leonardo. Ovo je samo ubačeno u kutiju onako za jednu sliku, ima tu još posla koliko hoćeš. Bilo je i nekih izmena, sad ima 6 napajanja, pali se preko tastera i tako to. Ja ne učestvujem tu puno, samo sam crtao prednju ploču za obradu. Za ostalo mogu samo da smetam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, zoranzu said:

 vidim i nestasni osigurac,kum ga poslao u cosak:D

meni deluje ko običan osigurač:?! al sad će nam vladA proveriti pa čekamo na njegov "approved post"

i ocenu zvuka od oka :umnik2:

Mnogo lepo urađen dak moram priznati, još ako i analogno zvuči (a kako još može jelte?) gde nam je kraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Stigle prednje ploče za kuma, made by LEONARDO. Slikano je bezveze, skoro nisam gore slike napravio, ali mislim da se lepo vidi taj vrhunski rad.

Mislim da ću uskoro da skupim snage i skinem svoju prednju ploču pa da uradim ponovo. Nek ide život.

20181013_194613.jpg

20181013_194740.jpg

20181013_194958.jpg

20181013_195008.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Stvarno je vrhunski. I to  u svetskom rangu. Ne pada mi na pamet da mi neko drugi radi prednje ploče :worship:

Ekstra je finiš urađen i eloksaža, ne vidi se baš lepo na slikama. Mašinsku obradu i graviranje da ne pominjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...