Jump to content

NIXIE NOS DAC


NIXIE

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Beli_Ninja said:

Trebalo bi da ima. Tu se obicno kopca audio signal za HDMI izlaz na grafickoj kartici.

Dobro si se setio, video sam splitere koji izvlače SPDIF sa HDMI, mogu da se koriste i za DVD plejere jer tu je prava frekvencija, dok je izlaz sa DVD uvek 44.1 ili 48 kHz bez obzira šta je na disku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, vdzele said:

Izvini nisam pratio temu od početka, zbog čega će ti taj konverter ako imaš usb na dac-u? Ili nemaš?

Barem na pocetku teme stoji dac sa usb 24/...

Ima USB ulaz ali je samo 44.1 i 48

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, NIXIE said:

Dobro si se setio, video sam splitere koji izvlače SPDIF sa HDMI, mogu da se koriste i za DVD plejere jer tu je prava frekvencija, dok je izlaz sa DVD uvek 44.1 ili 48 kHz bez obzira šta je na disku.

Ma nisam se setio nego sam pre par meseci ugradio neku graficku sa HDMI izlqzom u PC pa sam video da se tako dobija audio signal na HDMI izlazu, i pri tom moras u podesavanjima da promenis primarni audio izlaz u digital audio ili ti spdif da bi sa HDMIa cuo ton. Imas na maticnoj ploci sigurno spdif pinove, pronacices to u onoj svesci od MBa koju niko ne cita :)

Celo popodne sam pokusaovao da skontam kako da dobijem ton dok nisam pokusao da nadjem info na googleu.

A kazu da treba da se ucis na tudjim greskama. Treba prvo da naucim da ne gresim:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, NIXIE said:

Ima USB ulaz ali je samo 44.1 i 48

A da.

Mada ja sam skinuo na tone hi res muzike, pa nisam nešto oduševljen, ravnodušan sam. Nije mi nešto revolucionarno donelo, bolje je, ali mogao bi da živim i bez toga.

Inače se ne bi složio sa konstatacijom da je spdif bolji od usb, neko je napisao...

PS: Taj m2tech konverter zna da napravi problem jer je usb izlaz na laptopvima veoma nežan, on je dugačak i pravi veliku polugu. Veoma često on ošteti taj izlaz. Ja lično to nikad nebi stavio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, dosta sam se raspitivao oko tog hiface-a i ja mislim da se ne isplati

časopisi i prodavci su naravno puni hvale, dok korisnici imaju prilično mlako do razočaravajućeg mišljenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, crni. said:

da, dosta sam se raspitivao oko tog hiface-a i ja mislim da se ne isplati

časopisi i prodavci su naravno puni hvale, dok korisnici imaju prilično mlako do razočaravajućeg mišljenja

Uzmi taj od Wolanda pa probaj.

Ako imaš HDMI izlaz na laptopu, može da se proba i ovako nešto. Raspitaću se okolo da li neko ima nešto slično.

https://www.ebay.com/itm/HDMI-to-HDMI-Audio-SPDIF-Coaxial-3-5mm-Jack-Converter-Full-HD-1080P-4K-Video-GH/263410776475?epid=5003597573&hash=item3d5481799b:g:HjAAAOSwLJ9Z9-1s

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pričali smo već woland i ja...nije to za mene

taj konverter sa ebay bi vredelo probati (ne mogu da ga vidim jer su mi ovi slepci na poslu ograničili pristup netu...ebay ne dozvoljavaju a alliju imam pristup...koja glupost)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
4 minutes ago, prophet said:

 


Ne rade svi tako. DSD ima itekako svrhu kada se digitalizuju original master tape-ovi.

 

Trebalo bi da može i DSD da se sluša na njemu, mada nisam probao. WaveIO ima mogućnost da DSD pretvori u SPDIF, poveže se taj izlaz sa SPDIF ulazom DAC-a i trebalo bi da radi. Samo ima jednu konverziju više, ne znam da li to smeta, verovatno ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/9/2018 at 9:12 PM, zoranzu said:

90% muzike sa razno raznih torenata,ko zna kako ripovanih i poslatih kroz etar,kablovske operatere i modeme.....

I tu se sad mrso mudi oli usb - oli spidif,

Original je davno izgubio nevinost,tesko da ce mu je iko vratiti.......  a kamoli spidif.

ovo je više nego bilo šta drugo tačno i po meni najbitnije, kolko god ti dobar dac džaba mu ako izvor ne valja!

i te konverzija vamo tamo i sama upotreba računara je užas!

kod prijatelja sam slušao običan dac bez usb sa pionir transportom gde je jedna žica zalemljena direkt na čip i odatle se krade signal i to ide direkt ulazi u dac.

bilo tamo još raznih transporta i to jeftino baferovano smeće potuklo po kvalitete dobijenog ama baš sve.

znači najkraći moguć put je jedino rešenje

po meni pa shodno tome i ja idem u tom pravcu što se digitalije tiče!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, tubelover said:

da uzmi hdmi konvertor možeš i sa tevea slušati kablovske radio stanice

Sve je to tačno što si napisao, fajlovi su ovakvi i onakvi ali ja sam batalio ploče i gramofon, nema mi povratka. Važan mi je kvalitet ali i mogućnost da čujem sve što poželim po mogućstvu da puštam sa tableta iz fotelje. Radio slušam samo na poslu i u kolima to mi nije toliko bitno ali dobro je da postoji i ta mogućnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, NIXIE said:

Sve je to tačno što si napisao, fajlovi su ovakvi i onakvi ali ja sam batalio ploče i gramofon, nema mi povratka. Važan mi je kvalitet ali i mogućnost da čujem sve što poželim po mogućstvu da puštam sa tableta iz fotelje. Radio slušam samo na poslu i u kolima to mi nije toliko bitno ali dobro je da postoji i ta mogućnost.

dobro ja se malo zezao, sve u svemu ja ovako radim, skinem od jednog albuma flek ili wav pa snimim na cd,

skinem isti flek od drugog izdavača (čitaj drugog ripera) pa ga snimim na cd pa upoređujem ako ne valja skinem i treći flek il hajres il šta god već (pioneer dvd čita sa uhakovanim fw i sacd i dvd-a) pa ono najbolje ostaje. Računar u ovoj kombinaciji UVEK ima najlošiji

kvalitet (barem je tako kod mene) zato i uskoro leti van sistem.

AKO mi se baš jako dopada album (koji sam tri put skidao) uzmem vinilku i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, tubelover said:

Računar u ovoj kombinaciji UVEK ima najlošiji

kvalitet (barem je tako kod mene) zato i uskoro leti van sistem.

Koji je DAC u pitanju kad ti tako loše svira. Digitalija svira definitivno drugačije od gramofona, nekad bolje nekad lošije, ima puno uticaja svaka karika u sistemu, a često i miks nije isti na ploči i CD/fajlu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dak mi je u pretpojačalu (poseduje ADC i DAC) koji radi i merenje prostorije, Tact 2.0+

znači računar daje tanušan zvuk naspram cda a ploče čak i na jeftinom gramofonu bolje

zvuče od win-pc. jeste pc jeftino rešenje i luksuz ali samo za filmove, serije audio jok!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, tubelover said:

dak mi je u pretpojačalu (poseduje ADC i DAC) koji radi i merenje prostorije, Tact 2.0+

znači računar daje tanušan zvuk naspram cda a ploče čak i na jeftinom gramofonu bolje

zvuče od win-pc. jeste pc jeftino rešenje i luksuz ali samo za filmove, serije audio jok!

Nabavi bolji DAC, ima da se iznenadiš! I instaliraj Album player, zaboravi sve ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Nabavi bolji DAC, ima da se iznenadiš! I instaliraj Album player, zaboravi sve ostalo.

bolji dac?

koji je bolji i kako je bolji?

većina ljubitelja hife ima lošu sobu a nije ni svestan toga, po meni soba je na prvom mestu što se poboljšanja audija tiče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, skrstic said:

Nisi čuo Lampizator. Skoro ko odličan gramofon. A nije bio naj bolji model. Čudo.

Pozajmi nešto drugo pa poslušaj. Ako si u BG daću ti moju smejuriju. Iznenadićeš se.

Ima sad tih Kineskih DAC-ova stvarno dobrih, pobiće svu konkurenciju sa zapada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...