Jump to content

NIXIE NOS DAC


NIXIE

Preporučeni Komentari

4 hours ago, vladd said:

Taj USB bi trebalo zaboraviti, ako se zeli ozbiljan kvalitet. Ma koliko se prosunjavao u prici oko kvalitetne obrade signala, to je uzasan port za audio..

Ako je Doede uspeo da dobije vrhunski zvuk preko USB dobiću ga i ja. Samo mi treba dobar PC podešen isključivo  za audio i jedan dobar diy USB kabal i to je sve. To mi je sledeći zadatak da zaokružim priču.

Trenutno tražim PC koji ima eksterno napajanje tako da mogu da napravim neko bolje.

Sa laptopa jeste malo lošije, već sam to probao. Verovatno zato što na laptopu imam krš programa ili zato što mu je loš USB izlaz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, zek said:

Evo nešto što bi moglo da bude interesantno i za eventualno budući neki DAC (USB na SPDIF i I2S sa mogućim napajanjem uz USB-a ili popsebnim eksternim)

https://item.taobao.com/item.htm?spm=a211ha.10565794.0.0.e1360b5U0Xo17&id=560049846644&toSite=main

Za te pare (oko 35$) vredi probati. Može biti problema sa drajverima, to je kod Kineza uobičajena mana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ako je Doede uspeo da dobije vrhunski zvuk preko USB dobiću ga i ja

Ja istina nikada nisam cuo definiciju dobrog zvuka, uvek se nesto dodaje, ali to je druga tema :) 

Ono sto ne valja je linija: zvucna karta(sa vec res spremljenim spdif)-juzni most-konverzija za usb-konverzija na spdif...cemu?, zato sto je lakse, zgodan prikljucak?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Ja istina nikada nisam cuo definiciju dobrog zvuka, uvek se nesto dodaje, ali to je druga tema :) 

Ono sto ne valja je linija: zvucna karta(sa vec res spremljenim spdif)-juzni most-konverzija za usb-konverzija na spdif...cemu?, zato sto je lakse, zgodan prikljucak?

Kako stvari stoje, sad više nemam nekog izbora kad sam već ušao u celu priču. Da nije bilo toliko pozitivnih komentara ne bih ni radio na ovom uređaju. Da sam našao nešto bolje, a da bude DIY, sigurno bih to pravio, a ne ovo. Da nisam imao pomoć kuma, radio bih nešto jednostavnije što bih mogao sam sa sklepam itd.

Meni je cilj bio samo jedan, dobra da ne kažem vrhunska spravica (DAC) sa USB i SPDIF ulazima i da se rešim svega okolo naročito gomile CD-ova tako da slušam muziku i gledam koncerte sa HDD. I da bude NOS jer sam ubeđen da je to prirodniji zvuk (možda grešim, možda ne).

Konverzija u digitaliji ima koliko hoćeš, ako kreneš od originala, šta god to bilo, pa obrada u studiju,  pa konverzije u flac/wav pa na dalje sve do I2S i samog DAC-a ma boli glava neću ni da razmišljam o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ej nixie, ne osvrći se na primedbe, uvek će ih biti...napravio si sjajan uređaj I uživaj u njemu...sad imaš vrhunsku bazu a za sve ostalo možeš da se igraš do mile volje...komp, kablovi, softver...turi, vadi, dampiraj, probaj...ma, igranka bez prestanka :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, crni. said:

ej nixie, ne osvrći se na primedbe, uvek će ih biti...napravio si sjajan uređaj I uživaj u njemu...sad imaš vrhunsku bazu a za sve ostalo možeš da se igraš do mile volje...komp, kablovi, softver...turi, vadi, dampiraj, probaj...ma, igranka bez prestanka :)

Jes vala, to mi i beše namera jer mi je početak sistema bio vrlo tanak, a nisam hteo da uzimam fabrički DAC. Osim tog sitnog doterivanja koje nekad bogami ima i malo veći uticaj, sledeće je čista fizikalija, osvežavanje zvučnika. Dobit će za sada novo ožičenje i kondenzatore u skretnici dok ne skupim pare za nešto bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

Nikakve primedbe za DAC, samo pohvale.

Primedba je na zamlacivanje sa silnim konverzijama spdif-usb spdif..sta se dobro tu ocekuje?

Ma u pravu si ti da ima previše tih konverzija, ali šta sa starim dobrim DAC-ovima koji nemaju USB ulaz ili imaju onaj PCM2702...2707. Ako hoćeš kvalitetniju muziku sa PC onda je USB to SPDIF konverter logičan izbor.

Ne znam kakve su one zvučne kartice što imaju i SPDIF izlaz, ali one su opcija da se zabodu samo u PC, za laptop ne.

WaveIO ima dva izlaza, I2S i SPDIF. Koristi se I2S, a SPDIF sam izveo napolje na kutiju, kad već postoji da može da se proba i neki drugi DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, vladd said:

Nikakve primedbe za DAC, samo pohvale.

Primedba je na zamlacivanje sa silnim konverzijama spdif-usb spdif..sta se dobro tu ocekuje?

moj audial d-09 dac ima usb 1.1 sa maksimalnim protokom 16/44khz I to koristim nekoliko godina

pošto pored tog usb ulaza ima I rca spdif kao I bnc spdif sa 24/192 protokom, da se ne bih dalje zamlaćivao molio bih te da mi daš predlog kako da ih iskoristim jer hoću da slušam hi res snimke

hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

strimeri, media serveri I ostali šareni kineski gadžeti su čisto bacanje para, a za ozbiljnije nemam pare, a I da ih imam te pare bih uložio u gramofon a ne u strimer

imam tri laptopa u kući I nijedan nema spdif, jer da ima ne bih postavljao pitanje o usb/spdif konverteru

pored tri laptopa da kupujem desktop samo za muziku...ma ne pada mi na pamet

e sad pošto smo se neko vreme zamlaćivali sa "predlozima" da se vratimo na početak...

@zek kao što sam rekao, nemam pc, a sa laptopa ne znam da li je to izvodljivo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad vdzele, ne zamlacuj coveka sa podpitanjima. Ima usb...ali... :) 

 

Moj komentar je bio, kod sve brige oko jittera(i svih ostalih delica kvaliteta i silne brige oko kojecega),  propustati signal kroz par transformacija i raznih protokola vise nego sto treba, imati par reklokovanja vise, je samo gomila jittera vise u igri. Cemu onda mastanja o "visokoj rezoluciji" kada je signal prezvakan vise puta, nego sto je neophodno. 

2 hours ago, crni. said:

pored tri laptopa da kupujem desktop samo za muziku...ma ne pada mi na pamet

To je apsolutno tvoje pravo, pitao si i dobio korektan i konkretan odgovor. To sto hoces, bez kopacki na teren, moze, ali je klizavo, nisi u maksimumu mogucnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

USB to I2S od JL Sound-a je ok varijanta, ali me interesuje da li neko poznaje transport koji je funkcionalan za skladistenje i reprodukciju muzike preko odgovarajuceg audio playera uz konekciju RJ45 i lan kabla? Preskakanje USB to ... konverzije, dakle I2S od pocetka do kraja.

Pohvale za dac i molba za koju rec vise o WaveIO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, vladd said:

Nikakve primedbe za DAC, samo pohvale.

Primedba je na zamlacivanje sa silnim konverzijama spdif-usb spdif..sta se dobro tu ocekuje?

Slazem se sa @vladd... i za pohvale za DAC, a i za pitanje cemu visak konverzija ako spdif postoji na maticnoj?

Ja bar razmisljam tako da treba izbeci konverzije tamo-vamo-pa-opet-u-krug...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

E sad vdzele, ne zamlacuj coveka sa podpitanjima. Ima usb...ali... :) 

 

Moj komentar je bio, kod sve brige oko jittera(i svih ostalih delica kvaliteta i silne brige oko kojecega),  propustati signal kroz par transformacija i raznih protokola vise nego sto treba, imati par reklokovanja vise, je samo gomila jittera vise u igri. Cemu onda mastanja o "visokoj rezoluciji" kada je signal prezvakan vise puta, nego sto je neophodno. 

To je apsolutno tvoje pravo, pitao si i dobio korektan i konkretan odgovor. To sto hoces, bez kopacki na teren, moze, ali je klizavo, nisi u maksimumu mogucnosti.

90% muzike sa razno raznih torenata,ko zna kako ripovanih i poslatih kroz etar,kablovske operatere i modeme.....

I tu se sad mrso mudi oli usb - oli spidif,

Original je davno izgubio nevinost,tesko da ce mu je iko vratiti.......  a kamoli spidif.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, zoranzu said:

90% muzike sa razno raznih torenata,ko zna kako ripovanih i poslatih kroz etar,kablovske operatere i modeme.....

I tu se sad mrso mudi oli usb - oli spidif,

Original je davno izgubio nevinost,tesko da ce mu je iko vratiti.......  a kamoli spidif.

to je tačno a I nije...ima kod rusa par jako korektnih likova koji ostavljaju samo svoje ripove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...