Jump to content

NIXIE NOS DAC


NIXIE

Preporučeni Komentari

5 hours ago, NIXIE said:

Pitanje za stručnjake, šta odabrati kao PC za ovaj DAC, da li je ovako nešto dovoljno dobro, samo dodam eksterni HDD?

https://www.kupujemprodajem.com/Mini-PC-55011327-oglas.htm?filter_id=61772915

https://www.kupujemprodajem.com/Apple-Mac-mini-Core-2-Duo-2-0Ghz-Early-2009--56271669-oglas.htm

I nema da daješ $$$ za XMOS drajvere. Oli ostaviš OSX, oli Daphile.

 

Edit: Tek sad videh da bi i filmove i YT i do 200e:

https://www.kupujemprodajem.com/Mac-mini-Mid-2010--55425188-oglas.htm

Obori mu na 200e, ne diraj sistem i pevaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, shonne said:

postoji li neka sansa kad zavrsim ovo svoje balansirano, da se nekako posalje taj DAC na 2-3 dana slusanja? Vec imam semu za Buffalo na test a i probao bih isto i ovo:

http://soekris.eu/shop/dac_modules_diyline_dam1021_en/

https://hifiduino.wordpress.com/2015/03/16/soekris-dam-1021-r-2r-dac-users-guide/

naravno u kombinaciji je i Aya 2 DAC...

Kad to bude stiglo zoveš obavezno na slušanje. Donosim davnozarađene zaječarce/winston ( :P ) i AK4396 očerupan-tjuniran® by Alex da se i on pomačuje ;)
A zar kod tebe ne sviri već AYA2?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, ab-Co-axial said:

 

 

 

Rezbri Paj Tri hev les fitrs den Sparki hev, end bot hev sejm pavr suplaj.

Bat Sparki bord is not heving tri point fajv emem audi đek.

End jur going tu hev najti siks đibi of totali spejs :D:D:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Alexx said:

Možda se nisam dobro izrazio, mislio sam na slova na prednjoj ploči?

Aha, izvini nisam razumeo. I napred i pozadi urađeno je UV printerom, uradio sam fajlove u Auto CAD-u i odneo u Copy centar KUP, majstor to uvuče u Corel, odštampa i zapeče. Može da bude u boji/bojama po izboru, ali ja nešto stalno radim belo. Može biti bilo šta, oni tu spravu koriste da štampaju reklame na raznim proizvodima. I nije skupo, oko 1000din prednja i zadnja ploča.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada je eloksiran aluminijum, meni na laser graviranju uzmu 300-400 din za ispisivanje ;) Ovaj printer ne znam gde ima u Nišu... moram da se raspitam.

Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Alexx said:

Kada je eloksiran aluminijum, meni na laser graviranju uzmu 300-400 din za ispisivanje ;) Ovaj printer ne znam gde ima u Nišu... moram da se raspitam.

Hvala!

Možda bi i eloksirao prednju ploču, ali taj aluminijum koji sam imao mislim da nije bio baš za eloksažu, sečen je hidrauličkim makazama pa nisu bile lepe ivice, imalo je malo deformacije od sečenja, to se posle šmirglanja i plastifikacije ne vidi a sa eloksažom bi se videlo. Za eloksažu treba uzeti veću ploču nego što treba da može iz nje da se opsecanjem dobije lepa ivica. I treba da bude malo trvđi aluminijum, a ovaj je bio mekan kao puter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, crni. said:

i kako svira?

Šta reći, fenomenalno!

Imam još jednu sitnicu da sredim, ne radi  mi dobro muting ako ne rešim kako da dobijem odgovarajući signal sa WM8804 ima da ga izbacim.

Evo pitanja za poznavaoce problematike, na WM8804 postoje četiri digitalna izlaza za razna stanja, od njih bi trebalo nožica 2 (GP00/SWIFFMODE) da bude ta koja daje izlaz (0 ili 1 sve jedno, lako ću prilagoditi) kada je SPDIF signal korektan, ali od ta četiri izlaza ni jedan ne menja stanje kada svira muzika, a ne bi trebalo tako da bude. Imam prekidač na pločici pa sam isključio muting za sada da mogu da slušam, ali ako i to rešim biće savršeno, ako ne ostaće po nekad da se čuje neki cvrrrrk, ali nije toliko bitno jer se retko dešava. Kad ga uključujem i isključujem ne čuje se apsolutno ništa, tako da muting nije mnogo bitan, ali eto kad sam sve ostalo uradio voleo bih i to da imam.

wm8804_layout.jpg

wm8804_schematic.pdf

wm8804_2.0_manual.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

došao dac do mene na slušanje

došli su I kablovi, ic, usb, strujaš ali o tome neću...sve je već rečeno

na prvu loptu, odličan zvuk, odlična izrada I nešto što nikako ne mogu da shvatim...kad svira nos dac neverovatna je razlika između album plejera i foobara u korist album plejera...sutra ću da probam ta dva plejera na audialu

 

image.thumb.png.dcd679eb937f8f0e4567b24a11b4b4e5.png

image.thumb.png.c4b60ad3b7e534440913c1875b9d3692.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, pakonja said:

Ako ti nije tesko probaj jriver pa javi utiske...

J River je isto bio bolji od Foobar-a ali mi je nakon instalacije na laptop počela da zeza M-Audio Transit eksterna kartica kojom vršim merenja zvučnika. U čemu je bio problem ne znam, kad sam uklonio J River problem je nestao. Probao sam Album plejer i tako je ostalo za sada. Praktično mogu da kažem J River svira isto kao Album plejer samo što je lepši, komotniji, pušta i video i tako to. Album plejer je rudimentalan, samo najosnovnije. Lepo radi upsampling, nekako lepše zvuči 44,1kHz kad se umnoži na 176,4 ili čak 352,8. Šta je problem sa Foobar-om ne znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...