Jump to content

Pomoc oko pojacala


Mihajlovic'89

Preporučeni Komentari

Kao prvo srecna Nova godina svima. Zamolio bih Vas ako mozete da mi predlozite pojacalo do 200e. Pojacalo ce biti upareno sa Pioneer kutijama, oznaku ne znam, kutije su trosistemske kompresione, bas 12", srednji 5.5", i visokotonac horna, sundjerasta vesanja na basu i srednjem, rade na 4 Oma, snaga 60/90W, kutije su bas stare, zato i ne mogu da vidim oznaku modela na nalepnici. Inace kutije su osvezene, zamenjeno je vesanja i kondenzatori na skretnici. Postavicu i slike kutija..

Sto se pojacala tice volim cist zvuk sa izrazenim visokim tonovima, ali naravno da ima i dubinu sto se niskih tonova tice.

Do sada sam koristio Pioneer pojacalo A-450R, koje je imalo zadovoljavajuce visoke tonove, ali sam resio da promenim za nesto kvalitetnije.

Ako ima neko neki predlog hvala unapred, jer ja i ne znam sta bih gledao :) Mozda neki Sansui, ali ne nalazim na KP nista sto radi na 4 Oma..

Uz pojacalo planiram da uzmem odgovarajuci tuner, kasnije i neki gramofon. Imam Akai cd-55, planiram da uzmem i Akai dek..

0-02-05-8a2e7a7db19c0a2c7be17daea7a43f7caa06d637dabcbd4fa38f300b7b71f5bb_full.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obzirom na kutije, ne savetujem uzimanje pojačala bez tonskih kontrola. Šta god da kupuješ, kao i uvek savetujem probu kod tebe i odvrtanje da se eliminišu barem početna iznenađenja. Lakše bi ti rekli šta da praviš neko šta da kupiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, NIXIE said:

Obzirom na kutije, ne savetujem uzimanje pojačala bez tonskih kontrola. Šta god da kupuješ, kao i uvek savetujem probu kod tebe i odvrtanje da se eliminišu barem početna iznenađenja. Lakše bi ti rekli šta da praviš neko šta da kupiš.

Jel smatrate da su kutije lose, da bi trebalo promeniti i kutije? Meni su se dopale jer imaju topao i mek zvuk zbog sundjera predpostavljam, dubinu a ujedno i ostre i izrazene visoke tonove, a i po meni sto veca membrana to bolje, ne bih uzimao manje zvucnike.. 

Problem i jeste u tome sto nemam mogucnost da cujem svako pojacalo kod mene, slaba je ponuda u Nisu i okolini, zato i pitam iskunije od sebe za savet :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mihajlovic'89 said:

Jel smatrate da su kutije lose, da bi trebalo promeniti i kutije? Meni su se dopale jer imaju topao i mek zvuk zbog sundjera predpostavljam, dubinu a ujedno i ostre i izrazene visoke tonove, a i po meni sto veca membrana to bolje, ne bih uzimao manje zvucnike.. 

Problem i jeste u tome sto nemam mogucnost da cujem svako pojacalo kod mene, slaba je ponuda u Nisu i okolini, zato i pitam iskunije od sebe za savet :) 

Mislio sam da nemaju puno basa jer su kompresione, ako imaju tim bolje. To sa probanjem jeste problem, može neko da ti uvali neki krš jer kod nas ti krpe ta stara pojačala i slično samo za prodaju (kao i kola, ista priča). Sreća je da su verovatno efikasne pa ti ne treba više od 50w.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Mislio sam da nemaju puno basa jer su kompresione, ako imaju tim bolje. To sa probanjem jeste problem, može neko da ti uvali neki krš jer kod nas ti krpe ta stara pojačala i slično samo za prodaju (kao i kola, ista priča). Sreća je da su verovatno efikasne pa ti ne treba više od 50w.

Stvar ukusa, meni kompresione imaju bolji bas u zatvorenim prostorijama, inace ne vezano za to, ove kutije imaju dobar bas, sto ne menja cinjenicu da i dalje ne znam s kojim pojacalom ih upariti :D Ne znam kakav zvuk imaju englezi.. japanci mi se cini da imaju ostriji zvuk, cuo sam i neka sansui pojacala i dopala mi se njihova sirina i zvucni detalji, ali ponovo nema neka ponuda sansui pojacala koja rade na 4 oma.. za marantz sam citao po forumu da imaju poprilicno neutralan zvuk..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Mihajlovic'89 said:

Da li je mozda bolja kombinacija pojacala snage i predpojacala, da li je, i zasto to bolje od klasicnih pojacala sa predpojacalom i pojacalom u kompletu?

Teoretski je bolje, ali i skuplje, praktično i nema neke razlike, jedino što odvojene komponente možeš kasnije menjati. Imaš za tu cenu dosta Marantz-a, Cambridge-a, Nad-ova i tako to što sigurno radi lepo na 4 oma. Gledaj da prodavac ima dobar rejting na KP, po mogućstvu da je vlasnik i da uređaj nije stariji od 10god. Kad nađeš nešto što ti se sviđa onda pregledaj internet za owner/byer review tog uređaja da nema neku izrazitu manu. Review od magazina i profesionalnih valjača i reklamera ima nultu vrednost. Traži od prodavca da slika iznutrice pa stavi na forum da vidimo jel bilo kakvog budženja. Mutne i nejasne slike zaobiđi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Teoretski je bolje, ali i skuplje, praktično i nema neke razlike, jedino što odvojene komponente možeš kasnije menjati. Imaš za tu cenu dosta Marantz-a, Cambridge-a, Nad-ova i tako to što sigurno radi lepo na 4 oma. Gledaj da prodavac ima dobar rejting na KP, po mogućstvu da je vlasnik i da uređaj nije stariji od 10god. Kad nađeš nešto što ti se sviđa onda pregledaj internet za owner/byer review tog uređaja da nema neku izrazitu manu. Review od magazina i profesionalnih valjača i reklamera ima nultu vrednost. Traži od prodavca da slika iznutrice pa stavi na forum da vidimo jel bilo kakvog budženja. Mutne i nejasne slike zaobiđi.

Naiso sam na Pioneer A-77x, po karakteristikama na papiru deluje dobro. Da li mozda imate neka iskustva i misljenje o tim pojacalima? 

Isti covek mi nudi i Sansui AU-D33, i Marantz PM54 mk2. Da li od ovoga nesto vredi, da odem da poslusam, nije mnogo daleko od Nisa? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekao bih da su ti zvucnici onako lepo osetljivi (kompresija, sundjer vesanje, hornica) pa tako moze to lepo da potera recimo Hiraga monstre, ili ona jaca, neki pass, sta znam. A to moze da se napravi da bude pristojno za nekih 200-300e, naravno, polovni hladnjaci, trafo, kutija, ostalo novo.

A hebg, dosao si na diy forum da trazis savet :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, sax.hifi said:

sva tri pojacala su sasvim osrednja.

pioneer je mozda najbolji od ta tri.

po meni.

a mozda je bolje resenje da nista ne menjas, skupljaj parice za nesto bolje.

:drinks:

 

Prodao sam moje, nerviralo me gubio se jedan kanal, tako da moram da uzmem nesto jer nemam sta da slusam sad :) ali problem je sto ne znam sta. Mozda bih uzeo neki vintage, ali citam po forumima da vintage pojacala nemaju te visoke tonove, i sto vise citam manje znam sta bih uzeo :) kod vintage bi trebalo promeniti i kondenzatore.. Ali i pored toga mislim da je to bolje nego sad nesto novokomponovano sto se sklapa u Kini.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Alex said:

Rekao bih da su ti zvucnici onako lepo osetljivi (kompresija, sundjer vesanje, hornica) pa tako moze to lepo da potera recimo Hiraga monstre, ili ona jaca, neki pass, sta znam. A to moze da se napravi da bude pristojno za nekih 200-300e, naravno, polovni hladnjaci, trafo, kutija, ostalo novo.

A hebg, dosao si na diy forum da trazis savet :)

Ja dosao ovde na forum jer provereno znam za dosta clanova ovde da su veliki poznavaoci audio tehnike :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne mislim nista loše u cilju poznavanja audija, to se podrazumeva ( :spiteful: ), već to da ćeš na diy forumu pre dobiti savet kako da napraviš nešto zvučeće dobro nego da kupiš gotovo :P

Recimo da, za zvuk koji ćeš uz malo lemilice, šrafcigera i klešta dobiti uz diyu, trebao bi da pljuneš x5 kinte u komercijali, i opet pitanje.

Kupiš ovo: http://www.kupindo.com/Audio-komponente/32645761_Hiraga-8w-a-class-amplifier-DIY-kit 2 komada

Nešić prodaje odgovarajuće hladnjake: https://www.diyaudio.rs/topic/8802-p-fischer-sk-524-150-sa/

Trafo 200W 2x12V za oko 30e http://trafco.rs/cenovnik.php

Kondiće mislim da sam video kod Belog na oglasu, 6x33000uF za 3000 din, par grecova, kutija, i nakon nešto malo rada eto sjajnog ampa za nekih 200-250e.

:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.kupujemprodajem.com/HITACHI-HA-6800-Vrhunski-Mosfet-Zamena-55005800-oglas.htm?filter_id=27998

Za nuzdu bi mogao uzeti ovako nesto posto ti se zuri .Preporucujem i za te pare bi bio zadovoljan zvukom,Tesko ce ti neko nesto preporuciti zato sto niko ne bi da te natera na pogresnu stranu a novac tvoj.Diy forum ,pa ce ti ljudi preporuciti i diy uredjaje kao sto ti je Alex vec napisao.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Spachek said:


Lepotanemoji106.png

Klasa E?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Ako nisu napisali  Class E onako samo da zbune neprijatelja, onda je svičersko kao Class D, neka varijanta širinske modulacije impulsa (PWM).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vise je klasa G.

U sustini je sa dvostrukim railom napajanja, visi napon, odnosno tranzistori na railu viseg napona se aktiviraju vecim signalom. Izuzetno interesantna konfiguracija, cak i neki savremeni hiendovi koriste slicne konfiguracije, iz malo drugacijih razloga, nedozvoljavanja tranzistora da rade na previsokom naponu i izazivanja nelinearnih efekata u supstratu. Odlican hitaci.

Za spomenutu Yamahu mi nikada nece biti jasno kako iz mreznih 270W izvlaci neprskanih 220W na 8 oma..a i trafo je tesno preko 200W :) 

80% iskoriscenja je domaci zadatak i za svicere..

 

Ako se bas zeli novo do 200 evra

http://audiophile.rs/index.php?route=product/product&path=28_35&product_id=86

 

Mada sam ja uvek za klasiku pa osvezenje, zatim diy, savremeni pojacavaci su izvan mog ukusa, bar dok ne dobijem doticnu OPEK clansku kartu, za ozbiljniji igranjac.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...