Jump to content

Pomoc oko kupovine CD plejera


Marko1102

Preporučeni Komentari

4 hours ago, vdzele said:

A što ti brate ne bi uzeo i poslušao par tih plejera? Odeš kod par preprodavaca, oni ti nakače njih par i odabareš koji ti se svidi? Imaš jednog u Loznici recimo. Pa odeš u BG kod njih dvojice-trojice. Pa kod dvojice u NS.....

Milslim koja je verovatnoća da neko sa foruma koji se bavi ručnom izradom uređaja je u svom životu imao ta dva plejera? Pa čak da je ovo i nemački forum.

Ja sam imao Mararantz cd 63 mkii KI. On je bolji od tog i još ga majstor Impuls upgrejdovao. Lično mislim da je to loš zvuk sa aspekta šta danas slušam. Da li taj tvoj vredi te pare? Možda. Da li ćeš dobiti neki skok za 20-30 eura više. Možda.

Zato je najbolje volan u ruke i čuješ kod prodavca (mada mislim da ste vi mlađi lenji za ovakve stvari, želite sve iz fotelje). Ili cimni Impulsa pa ga pitaj šta da tražiš za 100 eura.

 

Vdzele onda ce me plejer kostati bar 50 evra vise racunajuci gorivo. S obzirom da je ovo sajt zaljubljenika u zvuk smatram da je dosta ljudi culo mnoge plejere u izvornom izdanju bez ikakvih prepravki. Opet, nisam bas ni neznalica pa da ne znam da ce jedan plejer na jednom pojacalu i zvucnicima zvucati na jedan nacin a na drugom na drugi, tako i na mom sistemu. Trazim samo kvalitetan plejer za te novce (100 - 120 evra) pa sad, kako se uklopi u moj sistem... Sigurno nece biti lose no ako imam izbora onda da izaberem bar po preporukama bolji. Jeste razlika izmedji uvih plejera Marantz cd 67 mk II i Marantz cd6000 oko 50ak evra ali to nije problem ukoliko je ovaj drugi bolji. No opet nemam novce a trenutno ni ne zelimda dajem vise bar sada dok ostale komponente ne promenim.
Hvala na savetu, ali mogu poslusati samo par ovih iz Sremske Mitrovice odakle sam i eventualno da se odaberem za odredjeni grad pa obidjem vise njih no opet ne znam jel dobijam nesto ako imam potpuno drugaciji sistem a verovatno imam.

Hvala jos jednom. Ako iko jos ima nekih iskustava molio bih da kaze. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
17 hours ago, Srecko said:

NAD 565! Slušao sam ga neki dan sa Denonom DCD 1560.
Mnogo mi se više svideo NAD, sto naravno ništa ne znaci (moj ukus emoji108.png).


Srećko

Sad videh ovaj post. Nisam taj slušao, ali jesam slabiji model CD545 koji je bolji od tog jačeg (dinamičniji). Stock marantz CD63/CD67 svira bolje od CD545. Stock marantz CD6000 svira bolje od CD63/CD67.

https://www.whathifi.com/nad/c565bee/review

Kad u What Hi Fi napišu da ima "pretty decent sound" to znači da im se ne dopada. Pošto su oni valjatori robe, kod njih je sve kao super, samo između redova možeš da naslutiš da nešto nije dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, NIXIE said:

Nisam taj slušao, ali jesam slabiji model CD545 koji je bolji od tog jačeg (dinamičniji). Stock marantz CD63/CD67 svira bolje od CD545. Stock marantz CD6000 svira bolje od CD63/CD67.

Veoma, veoma smela tvrdnja... Gde ti je izvor za ove podatke u vezi s boldovanim napisom? Koji je bio ostatak sistema na osnovu kojeg se tvrdi ovo? Kao prilog evo iznutrica sva 4 plejera.

MarantzCD6000fullmodswithultimaclockultimaregulatorsbursonopampsandothers.jpg

Marantz CD63.jpg

NAD C545.jpg

NAD C565.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Gox co. said:

Veoma, veoma smela tvrdnja... Gde ti je izvor za ove podatke u vezi s boldovanim napisom? Koji je bio ostatak sistema na osnovu kojeg se tvrdi ovo? Kao prilog evo iznutrica sva 4 plejera.

MarantzCD6000fullmodswithultimaclockultimaregulatorsbursonopampsandothers.jpg

Marantz CD63.jpg

NAD C545.jpg

NAD C565.jpg

Pa sad smela tvrdnja, on će svakako kupiti ono što mu se svidi, verovatno neće mene da sluša. CD63 imam lično i kod mene je bio bolji od CD545, čistji i brži zvuk sa puno više detalja i neuporedivo brži mehanizam od NAD. Na Forumima sam nalazio često da je 545 bolji od 565. Za CD 6000 se zna da je bolji od CD 63 a inače je taj CD unapređen CD63/67 vidi se i na slici liči dosta recimo na CD63KI. Moj CD63 je modifikovan i verovatno bolji od svih gore pobrojanih u stock varijanti. To ne tvrdim ali može uvek da se proveri 1 na 1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...