Jump to content

Pomoc oko kupovine CD plejera


Marko1102

Preporučeni Komentari

Pozdrav.

Skoro sam pazario pojacalo marantz pm7000 a sada bih da uzmem i neki CD plejer. Budzet mi nije veci od 120€ pa mi treba vasa pomoc oko odabira.  Neke sam video na kupujemprodajem ali ja ne znam koji su dobri. Vodeci se onim "koliko para toliko muzike" za ove novce sam video harman kardon hd 980 ili cambridge audio azur 640. Ima ih jos ali opet, ne razumem se dovoljno.

 

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Marko1102 said:

Pozdrav.

Skoro sam pazario pojacalo marantz pm7000 a sada bih da uzmem i neki CD plejer. Budzet mi nije veci od 120€ pa mi treba vasa pomoc oko odabira.  Neke sam video na kupujemprodajem ali ja ne znam koji su dobri. Vodeci se onim "koliko para toliko muzike" za ove novce sam video harman kardon hd 980 ili cambridge audio azur 640. Ima ih jos ali opet, ne razumem se dovoljno.

 

Hvala.

zaobidji hd 980.

kanta.

moje misljenje svakako azur 640.

ako biras izmedju ta dva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora biti Cambridge ili Harman. Moze i neki drugi, nebitna marka.

Dacho, puno mi je 150-200€. Ogranicio sam se do ove cifre i mislim da mogu naci pristojan plejer za ove novce. Inace ima za 160€ marantz cd 6000 i marantz tjuner 6000 na kupujemprodajem. Ranije sam razmisljao da uzmem ali sam odustao.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakamichi CD player 2. Proveriti da li je zaista odlicno stanje, kao što piše u oglasu.

Trebalo bi da je ponajbolji zvuk za te novce. Jedino što je preturio oko 25 godina.

Laser je i dalje lako nabavljiv. KSS-150A / 210A.

https://www.kupujemprodajem.com/Nakamichi-CD2-High-End-54919640-oglas.htm?filter_id=165853324

Ja imam Nakamichi CP2E player, sa dodatkom Teradak Teralink X2 konvertera digitalnog signala, tako da mogu da koristim CD Player kao DAC, a kompjuter kao transport.

Koristim laptop USB --> Teradak X2 --> I2S --> Nakamichi. Razmišljam se o prelasku na samo DAC, pa ako te interesuje ovaj CD player sa Teradak X2, javi se na PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetima. Iscitavao sam puno po netu ovih dana. Ne znam zasto smatrate HK "kantom" svi su poprilicno nahvalali taj model, pogotovo HD990, mada je taj dosta skuplji dok sam za cambridge procitao suprotno onome sto ste mi rekli. Bice verovatno Marantz cd plejer i to kao sto je Dacho napisao cd6000. O njemu sam isto dosta hvale procitao, mada nearavno ne mora biti tako.

Ako neko ima jos ideja slobodno ih recite. Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Marko1102 said:

Hvala na savetima. Iscitavao sam puno po netu ovih dana. Ne znam zasto smatrate HK "kantom" svi su poprilicno nahvalali taj model, pogotovo HD990, mada je taj dosta skuplji dok sam za cambridge procitao suprotno onome sto ste mi rekli. Bice verovatno Marantz cd plejer i to kao sto je Dacho napisao cd6000. O njemu sam isto dosta hvale procitao, mada nearavno ne mora biti tako.

Ako neko ima jos ideja slobodno ih recite. Hvala

HD980 ima čopersko napajanje, a dac je isti kao u Cambridge azur 640 koji ima klasično napajanje. Moj ti je savet da obavezno čuješ kod sebe bilo šta da kupuješ. Nikako kupovina polovnog uređaja bez probe. Ako neće prodavac, doviđenja, ima drugih koji hoće. Ako uzmeš CD6000 može da se izbaci HDAM modul i stavi OPA2604 i blok kondenzatori na izlaz pa da bude dve klase iznad osnovnog modela.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam Harman Kardon HD 980 pre 2 nedelje. Kupio sam ga iskljucivo zbog pozitivnih komentara na netu i zato sto je “novijeg datuma”; te za njega još uvek ima delova. [mention=2262]NIXIE[/mention], šta mu treba uraditi, po Vašem mišljenju, da bi bolje radio. Zahvaljujem unapred na odgovoru.

 

Srećko

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, Srecko said:

Kupio sam Harman Kardon HD 980 pre 2 nedelje. Kupio sam ga iskljucivo zbog pozitivnih komentara na netu i zato sto je “novijeg datuma”; te za njega još uvek ima delova. [mention=2262]NIXIE[/mention], šta mu treba uraditi, po Vašem mišljenju, da bi bolje radio. Zahvaljujem unapred na odgovoru.

 

Srećko

 

Zameniti U26,U28 (NJM5534M) sa OPA604, zameniti CE39,CE40, CE47,CE48 (100uF 10V) nekim boljim elektrolitima (OSCON i sl.) paraleno dodati ako je izvodljivo 10nF PP blokove. Sve je SMD tako da ti treba neko veštiji za to. 

Harman-Kardon-HD-980-230-Service-Manual.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Srecko said:

@NIXIE zahvaljujem na odgovoru. Naravno da ću dati profesionalcu da mi to odradi.


Srećko

OK. Sad tek vidim da elektroliti nisu SMD, ali sve jedno, opet treba laka ruka da ne ode bakar sa pločice, odozdo mogu da se stave bypass blokovi. Trebalo bi još skinuti i C105 i C106 2,2nF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što ti brate ne bi uzeo i poslušao par tih plejera? Odeš kod par preprodavaca, oni ti nakače njih par i odabareš koji ti se svidi? Imaš jednog u Loznici recimo. Pa odeš u BG kod njih dvojice-trojice. Pa kod dvojice u NS.....

Milslim koja je verovatnoća da neko sa foruma koji se bavi ručnom izradom uređaja je u svom životu imao ta dva plejera? Pa čak da je ovo i nemački forum.

Ja sam imao Mararantz cd 63 mkii KI. On je bolji od tog i još ga majstor Impuls upgrejdovao. Lično mislim da je to loš zvuk sa aspekta šta danas slušam. Da li taj tvoj vredi te pare? Možda. Da li ćeš dobiti neki skok za 20-30 eura više. Možda.

Zato je najbolje volan u ruke i čuješ kod prodavca (mada mislim da ste vi mlađi lenji za ovakve stvari, želite sve iz fotelje). Ili cimni Impulsa pa ga pitaj šta da tražiš za 100 eura.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Marko1102 said:

el zna neko kakav je marantz cd 67 mk II? Jeftiniji je i nabavljiv lakse. Ima ga i kod nas na oglasima za oko 70 evra. Da li je losiji od Marantz CD6000? 

Zahvaljujem  jos jednom :)

Ja imam CD63 a to je ista sprava,  ako uložiš u prepravku izlaza jedno 40€ može biti odlična sprava. Ovako stock je verovatno malo lošiji od cd 6000 a posle prepravke je sigurno bolji. Nov laser mehanizam ima za 10-12$ a daljinski za 10$. Jedino postoji rizik da nov mehanizam ne valja, što se meni jednom desilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...