Jump to content

Kupujem snagas u A klasi


mrspis

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, misa said:

I tako covek trazio A klasu a dosli smo do D klase.

Ne smem ni da mislim koliko ceda izadje krajnja cifra ako prelazi 50Eur. Spedicija 60-70Eur + carina + PDV

Pozdrav Misa

 

Pa kad oće A klasu za 200E. Po meni za te pare samo gainclone prolazi.  Kinezi pišu na paketu 10-15 dolara vrednost, ako je mali paket (a jeste) nećeš naj verovatnije ništa da platiš ili će ofrlje da ti rebnu neku siću. E ako ti se posreći da proveravaju onda moraš da im dostaviš confirmatiom email da vide koliko si stvarno platio, onda ide 10% na ceo iznos pa na sve to zajedno još 20% i neki njihovi troškovi. Meni se to samo jednom desilo od par desetina paketa, tako da i dalje naručujem bez straha sa svesnim rizikom da ću ponekad da naj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Dacho said:

Nisam bas siguran da se za 120€ uopce mogu kupiti dijelovi...

Jeste primjetili da ima manje hladnjake na tranđama pa onda dodane još jednom veće...zanimljivo.

Meni sve deluje onako sklepano. Možda je bilo na izdisaju zbog pregrevanja pa je dodavao hladnjake. Beli hladnjaci su bar 30% manje efikasni od crnih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stefan-Boltzman law describes radiative heat transfer:

Prad = 5.7 * 10^-8 * E * A * [(Ts)^4 - (Ta)^4] in watts
where:

E = emissivity 
black anodized aluminum E = 0.9 
polished aluminum E = 0.05

A = surface area (m2) through which heat radiation emerges

Ts = surface temperature (K) of component
Ta = ambient temperature (K)"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod pasivnog hladnjaka postoji odnos odvođenja toplote konvekcijom i zračenjem, što je manji i topliji hladnjak sve više se diže efikasnost odvođenja toplote zračenjem primenom eloksaže (zeljkor je lepo prikazao razliku natural-black anodised koja se odnosi na odvod toplote zračenjem) tako da može razlika u ukupnom koeficijentu da bude i do 45%. To je naročito bitno od A klase, gde i 10% veća efikasnost znači par kila manje aluminijuma. Naravno ne sme se farbati (to je izolacija), mora eloksaža da se radi koja je ekstremno tanka. Kod prinudne ventilacije smanjuje se % radijacije, a povećava % konvekcije pa je razlika mala, ispod 10% zato su kuleri sa ventilatorom uglavnom beli (natural) i nema mnogo vajde od eloksaže.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...