Jump to content
sir Oliver

Bitcoin

Recommended Posts

Istraživači koji su radili na Spectre su predstavili novi Bitcoin protokol u radu objavljenom ove nedelje :

https://eprint.iacr.org/2018/104.pdf

Novi blockchain scalability protocol je izgrađen na SPECTRE (ima isto ime kao bag) . Odnosno Specte protokol pod nazivom PHANTOM. 

Realno ne znam šta da mislim u vezi kriptovaluta. Smešno i tužno koliko je sve šuplje. (i to godinama):buehehe:

Suplje... da... ALI neki su se obogatili jer su u pravom trenutku krenuli sa time... a neki su se nalozili i zele po ugledu na prve da i oni to urade ali sad je kasno i oni prvi prodaju svoje po visoj ceni jer ovi nalozeni kupuju za preprodaju... 

Vec duze vreme pokusavam sebe da ubedim da ulozim neki sitan novac u kriptovalute ali ne nalazim dobar razlog zasto to uraditi...

5 hours ago, pakonja said:

Suplje... da... ALI neki su se obogatili jer su u pravom trenutku krenuli sa time... a neki su se nalozili i zele po ugledu na prve da i oni to urade ali sad je kasno i oni prvi prodaju svoje po visoj ceni jer ovi nalozeni kupuju za preprodaju... 

Vec duze vreme pokusavam sebe da ubedim da ulozim neki sitan novac u kriptovalute ali ne nalazim dobar razlog zasto to uraditi...

Ako bi mene pitao, nemoj. Jedini iole smislen način da se igraš je rudarenje, potom prodaja tj konverzija iz kriptovalute u neki papir. Neću elaborirati, rekoh već, trenutačno je to isplativo - pod uslovom da već imaš mining rig. Pošto su cene GPU npr RX580 otišle u besmislene reone (u decembru se još mogla dobiti za 300-310€ sada ako nađeš za 500-525 super a to počinje da čini ulaganje besmislenim jer produžava povrat uloženog sa nekih 4-5 meseci na nekih godinu dana a ko zna šta će biti za godinu dana, jel'...) Ja planiram da sklopim još jedan (mining rig) ali ništa dok se tržište GPU ne konsoliduje i cene ne padnu na neke realne cifre... Naravno, sada već nije u pitanju kopanje Bitcoina (neisplativo sa trenutačnom težinom) nego se lovi na terenu ETH, ETC ZEC ili šta slično... Ko nije apsolutno siguran šta hoće i opremljen živcima debelim kao one debele čelične sajle što drže mostove, bolje mu je da radi šta drugo...

Kome nije jasno odakle vrednost kriptovaluta, prvo treba da shvati odakle vrednost novcu: