Jump to content

Large econowave / 4 Pi, ili ko zna šta već


Aleks

Preporučeni Komentari

ma sve postoji , i dobro i lose napravljeno

 

ako je do sistema 8" glavni driver uz helpere - ene Gyurgyevka kao primer

ako je do modernog VoT - oli Sume oli ono sto je Tonko (Sreckara) pazario neki dan

 

na koju god stranu srce da te povede , moze se napraviti , uz nesto malo para

 

samo treba pameti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Beli_Ninja said:

A ovo ce kao da bude mnoogo povoljnije. Nemojmo se lagati :)

Da je ovo jevtin i pristupacan hobi ne bi nam alliexpres bio povod za onolike rasprave na forumu. :P

 

I još 0,8K evra za skretnicu, o kutiji da ne govorimo. Ali dobro je, nije velika kutija samo 64l.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Beli_Ninja said:

A ovo ce kao da bude mnoogo povoljnije. Nemojmo se lagati :)

Da je ovo jevtin i pristupacan hobi ne bi nam alliexpres bio povod za onolike rasprave na forumu. :P

 

 

 

kazem ja ..... turi 1K2 u slajpik , biraj Tannoy drivere koje ces da kupis .....  oli 12" oli 15" :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Ma nisam zato napisao, znam to da ljudi služe ko nabolji damping, probao sam na licu mesta. Napisao sam zato što sam tada prvi put otkrio čari velikih PA bas diver-a u pravilno odabranim kutijama. Ono što sam slušao po koncertima je bilo daleko od toga, barem tada osamdesetih i devedestih je retko mogao da se čuje pravi bas na otvorenom, danas je to ipak mnogo bolje u eri ovih digitalnih pojačala i procesora. Šteta što za tako nešto u kućnim uslovima retko ko ima mesta.

Pogresno si me razumeo (cari pisane komunikacije). Samo sam se nadovezao i dopunio tvoj post. Nisam imao nameru da sugerisem ili komentarisem ono sto si napisao ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Beli_Ninja said:

Pogresno si me razumeo (cari pisane komunikacije). Samo sam se nadovezao i dopunio tvoj post. Nisam imao nameru da sugerisem ili komentarisem ono sto si napisao ;)

 

Ma sve je OK, ja sam mislio da si ti mene pogrešno razumeo, a ti si mislio da sam ja tebe pogrešno razumeo, ma ludnica.:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Alex said:

Ali Wayne kaže da, iako su Eminence H290B i njegova H290C jako slične vizuelno, postoji ogromna razlika. Sam lije svoje 290C od plastike i tvrdi da ne postoji bolja horna za DE250, PSD2002... sad, ili je mršenje mooda, ili stvarno ima nešto, mislim da zna samo onaj ko je direktno poredio.

Ipak čovek treba nekom da proda koncept/projekat/kit...

Gde je nabavka i uvoz te njegove horne koja je kao megagiga?!?

Da sam ja na tvom mestu i da hoću dvosistemsku kutiju sa 15", gledao bih nešto poput RCF ND940+adekvatna RCF horna. Ovo je po svemu sudeći izvandredan 1.4" drajver sa 4" špulnom koji može jako nisko da se spusti. Cenim da bi tačka susreta krivih oko 800Hz bilo sweetspot što se tiče JBL-a i RCF drajvera.

Ne poričem slatkoću tih 4Pi kutija-jako skladno i elegantno deluju...sa druge strane i moje svadbarke su elegantne, a sumnjam da lošije sviraju :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Evo merenja, ne da mu fali basa, nego ga praktično i nema, što se moglo očekivati.

http://www.avsforum.com/forum/155-diy-speakers-subs/1238362-wayne-parham-s-pi-4-build-thread.html

Ovaj je lik još i povećao originalnu 4pi zapreminu za 30%. I opet nije dobio dovoljno bassa :wacko:

Ovo su njegovi. Vazda lipi

20140927_121132.jpg.1201514c8a3cd50bde247989f473b41e.jpg20141024_223951.thumb.jpg.a0c564ab2bdf4b23c5a8ce0cef3b3e4d.jpg

20141025_005654.jpg.5645935a50d2ec38fbbffc3f9706a8e2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje Sume su imale 136 litara. 90x60x40 od medijapana 4cm. Bas je pitanje ukusa, rekao bih slicno kao prosecan Tannoy 15 incha. Nekome mnogo nekome malo. Korisnici koji dodaju sub ih koriste u kucnom bioskopu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, grau said:

ima mnogo nacina da oderete macora.... barem su ovde na forumu predstavljani vrhunski rezultati sa tanojima u 3x manjem kabinetu...

najbolji Tans predstavljeni na forumu ......  i nemaju kabinet :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...