Jump to content

Marantz PM510DC


Mihajlovic'89

Preporučeni Komentari

Pozdrav drustvo. Zanima me vase misljenje o pojacalu Marantz PM510DC, da li je neko imao ovo pojacalo, i kakvi su utisci? I da li mi neko moze pomoci oko izbora pojacala, dvoumim se izmedju Marantz PM510DC i Marantz PM54 mkII?

Takodje je dobrodosao savet za neko trece pojacalo ako neko ima nesto za preporuciti :) Mozda neki Sansui...

Kod Marantza PM510DC me buni sto je ekvilajzer do 12.8kHz, ne znam da li to znaci da ima reporodukciju do ove frekvencije, ne reprodukuje vise tonove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

1 hour ago, Mihajlovic'89 said:

Pozdrav drustvo. Zanima me vase misljenje o pojacalu Marantz PM510DC, da li je neko imao ovo pojacalo, i kakvi su utisci? I da li mi neko moze pomoci oko izbora pojacala, dvoumim se izmedju Marantz PM510DC i Marantz PM54 mkII?

Takodje je dobrodosao savet za neko trece pojacalo ako neko ima nesto za preporuciti :) Mozda neki Sansui...

Kod Marantza PM510DC me buni sto je ekvilajzer do 12.8kHz, ne znam da li to znaci da ima reporodukciju do ove frekvencije, ne reprodukuje vise tonove?

Ja sam imao kratko u posedu marantz PM550DC, iz neke razmene. Ekvilajzer nisam ni koristio osim kad sam slušao tuner. Zvuk je bio solidan, ali ništa osobito. To što ima ekvilajzer na 12,8kHz ne znači da ne reprodukuje više od toga, to su tako stavili jer većina i ne čuje preko 14-15kHz naročito mi stariji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Mihajlovic'89 said:

@NIXIE Hvala za savet.

Da li neko moze i da mi pomogne oko damping faktora, sta je ustvari to, i jel igra bitnu ulogu? Kod pojacala PM510DC ovaj faktor je 80, sto je nize od dosta pojacala koja sam gledao..

Nemoj to da te brine, u principu što veći to bolje, ali dovoljno je i 40. Imaš pojačala sa malim damping faktorom koja fantastično sviraju (recimo dobro dizajnirani tranzistorski i lampaši razni), imaš i onih sa ogromnim damping faktorom koja odvratno sviraju. To je jedno vreme bio kao neki jako bitan faktor pa se marketinški puno iskorišćavalo, ali se vremenom pokazalo da nije tako bitno. Kod tih starih (a bogami i novijih) integrisanih pojačala je zvuk najčešće upropašćen pretpojačalom sa jeftinim OP i veznim elektolitima kao i gomilom raznih nepotrebnih preklopnika, ton kontrola, ekvilajzera, tape monitor-a, record selector-a i sličnih nepotrebnih stvari. Zato je preporuka da uređaj bude po mogućstvu odvojen (pojačalo i pretpojačalo) sa minimalnim brojem dugmića. Pošto ti imaš ograničen budžet, gledaj da uzmeš što noviju spravu da odmah ne bi bilo troškova osvežavanja koji prevazilaze vrednost uređaja, ili uzmi nešto pa pravi sam, recimo LM3886 i slično ima da ti svira bolje od tih fabričkih šminkeraja, a biće novo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://m.kupujemprodajem.com/Marantz-1090-URADJEN-KOMPLETAN-RECAP-Garancija-30-dana--54293575-oglas.htm#mhs0-1514202399734

A ovako nesto, pise da je osvezena elektronika? 

Sam da pravim i nisam bas toliko vican, a sto se tice novijih uredjaja, probao bih vintage zvuk, novijim nisam mnogo odusevljen. 

Kod zvuka mi je bitno da ima naglasenih visokih tonova i dubinu basova, srednje tonove ne volim toliko pa mi se zato i svidja PM510DC, zbog ekvilajzera, ne znam samo kakvi su mu visoki.. Veliki je problem kad hoces da kupis nesto a nisi prethodno cuo to.. 

I da li je uopste ovaj marantz integralac ili ne? U opisu pise console amplifier..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mihajlovic'89 said:

https://m.kupujemprodajem.com/Marantz-1090-URADJEN-KOMPLETAN-RECAP-Garancija-30-dana--54293575-oglas.htm#mhs0-1514202399734

A ovako nesto, pise da je osvezena elektronika? 

Sam da pravim i nisam bas toliko vican, a sto se tice novijih uredjaja, probao bih vintage zvuk, novijim nisam mnogo odusevljen. 

Kod zvuka mi je bitno da ima naglasenih visokih tonova i dubinu basova, srednje tonove ne volim toliko pa mi se zato i svidja PM510DC, zbog ekvilajzera, ne znam samo kakvi su mu visoki.. Veliki je problem kad hoces da kupis nesto a nisi prethodno cuo to.. 

I da li je uopste ovaj marantz integralac ili ne? U opisu pise console amplifier..

Jeste menjao kondenzatore i termo pastu na izlaznim tranzistorima. Pojačalo je integrisano i dosta staro.

Pojačalo treba probati pre kupovine ako je ikako moguće da radi malo glasnije barem sat-dva da nešto ne otkaže. To što je podmazao potenciometre znači da ćeš uskoro da ih sve menjaš, a to je malo teži slučaj naročito sa šiberima.

Moraš takođe otvoriti pojačalo pre plaćanja da vidiš da li je to taj primerak, a ne slika nekog drugog pojačala. Sumnjivo je što je uložio toliko truda i para da zameni sve kondenzatore, a sad ga prodaje. Ta njegova garancija ne vredi ništa.

Ja bih apsolutno kupio onaj 6003, slična je para, ima ton kontrole ako ti to treba, novije je barem 20 god i siguran sam da bolje svira. Osim toga je u Nišu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mihajlovic'89 said:

Kod zvuka mi je bitno da ima naglasenih visokih tonova i dubinu basova, srednje tonove ne volim toliko....

Ovo baš nećeš naći kod starih pojačala, pre bih rekao da nova ovako zvuče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, ninja said:

Na sta ces prikaciti pojacalo? 

Pojacalo ide na Pioneer kutije, ne znam tacnu oznaku, bas je 12", srednji 5.5", i horna. Na basu i srednjem je sundjerasto vesanje, snage su 60/90W na 4 oma. Kutije su stare oko 30god, mozda i koju godinu vise. Zato sam i mislio uz njih da uklopim neki vintage..

Od ostalih komponenti imam cd player Akai CD-55, planirao sam da uzmem dek Akai GX-75, i neki gramofon, jos uvek ne znam koji. Sto se tice tunera, zavisno koje pojacalo da uzmem uzecu odgovarajuci tuner, jer smatram da tu nema neke posebne tehnologije, pa bih ga bar uklopio uz pojacalo.

Do sada sam te kutije slusao na Pioneer A-450R, on ima zadovoljavajuce visoke tonove, ali preklopnici su mu uzas, i vrlo rado sam ga poslao u istoriju..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mihajlovic'89 said:

Pojacalo ide na Pioneer kutije, ne znam tacnu oznaku, bas je 12", srednji 5.5", i horna. Na basu i srednjem je sundjerasto vesanje, snage su 60/90W na 4 oma. Kutije su stare oko 30god, mozda i koju godinu vise. Zato sam i mislio uz njih da uklopim neki vintage..

Do sada sam te kutije slusao na Pioneer A-450R, on ima zadovoljavajuce visoke tonove, ali preklopnici su mu uzas, i vrlo rado sam ga poslao u istoriju..

 

Tim zvučnicima je vreme za osvežavanje odnosno zamenu kondenzatora u skretnici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Tim zvučnicima je vreme za osvežavanje odnosno zamenu kondenzatora u skretnici.

Kondenzatore sam promenio, i zamenio vesanja. Kutije su odlicne, ne znam samo koji je model, trazio sam i nisam nasao, a kad sam otvorio kutije na magnetima je ugraviran pioneerov simbol.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mihajlovic'89 said:

Kondenzatore sam promenio, i zamenio vesanja. Kutije su odlicne, ne znam samo koji je model, trazio sam i nisam nasao, a kad sam otvorio kutije na magnetima je ugraviran pioneerov simbol.

Davaj sliku, lako ćemo da ih nađemo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...