Jump to content

Pathos Logos


Dacho

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Dacho said:

Bez obzira sto je marketing mozda odradio svoje oko reputacije ovog pojacala ali prava istina je da Pathos zaista izvrsno i zvuči. Bilo je nekoliko pojačala u tom sistemu (Micromega 400, MF A5, Neki novi digitalni NAD za 2000€ i jos neki) ali ovo najbolje zvuči na ogromnim Mirage M1 zvučnicima. Možda pojačalo je malo šminkersko ali je i sonično vrlo zadovoljavajuće.

Pošto će konačni sud što je neispravno dati ovlašteni serviser ovdje razglabamo samo o tome što može uzrokovati takvu pojavu "pucanja" u zvučniku. Naravno da ovakvim putem nitko ne može dati konačni odgovor što je krepalo ili treba popraviti, to se nije niti očekivalo. Poanta je samo razmjena mišljenja što bi se moglo očekivati s obzirom na pojavu što se dešava.

Ja osobno imam takvo iskustvo samo na jednom starom Lenco pojačalu kojem su kondovi bili u raspadu.

Niko ne spori da dobro zvuci, ja nisam slusao, medjutim razmisli o tome koliko je godina razlike u proizvodnji izmedju tog starog lenca i pathosa. Kritika se odnosi na kvalitet izrade koja utice na radni vek uredjaja. Mozda je i lose projektovano, ali seme nema tako da mozemo samo da nagadjamo. Generalno sve se pravi da bude jeftinije i traje odredjeno vreme, od patosa do televizora, jer kes mora da cirkulise ne bi li se odrzalo ovakavo bolesno drustveno uredjenje...cast izuzecima.

  Diy uredjaji su bar u tom pogledu postenije uradjeni, jer svako pravi za sebe, materijal je kvalitetniji i mnogo redje se desava da nesto crkne.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

Netočno, švajs pojačala nikad ne riknjavaju! Samo haj end marketing pojačala riknjavaju od jevtinih delova!

Bogami Ninja je u pravu, sve može da rikne. Meni je  na jednom švajseraju riknuo primar trafoa (Edelinski) a na drugom izlazni tranzistori (kupio fake u jednoj našoj prodavnici). Od dvadesetak drugih sprava što sam pravio, nikad ništa nije stradalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sustina je u tome da kad neko vec resi da da tolike pare za pojacalo, onda je valjda red da bude napravljeno kvalitetno, pouzdano i od kvalitetnog materjala, sto ocigledno retko ko radi, a i ako radi onda su to firme ranga vise od Pathosa pa su i cene jedno 3 do 10 puta vece... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Borko_KA said:

Znaci ova firma ne koristi manipulaciju ne bi li prodala skupo nesto sto nije dobro, t.j.barem napravljeno od kvalitetnih delova? Ja ne bih rekao ali je to onda svetli primer u odnosu na ostalih 95% "hi end" proizvodjaca...

 

Da ne ulazim u neku dalju diskusiju ali me zanima odakle ti to znas? Magicna kugla?

Uredjaj jos nije pregledan i pojma nemas od cega je rikno ali vec znas da je manipulacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/26/2017 at 12:16 AM, ninja said:

Da ne ulazim u neku dalju diskusiju ali me zanima odakle ti to znas? Magicna kugla?

Uredjaj jos nije pregledan i pojma nemas od cega je rikno ali vec znas da je manipulacija.

Moze da se vidi sa slika iznutrica ne samo ovog proizvoda, naravno ima i gorih primera, ali recimo samo kad pogledas hladnjake vidis da su sigurno skuplji za izradu od konvencionalnijih (koji su pored toga i efikasniji), i da je na ustrp toga nesto drugo moralo da bude jeftinije... tako jednostavno funkcionise sistem u firmama tog tipa i to je to, ko misli da je drugacije, mislim da je u zabludi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Borko_KA said:

Moze da se vidi sa slika iznutrica ne samo ovog proizvoda, naravno ima i gorih primera, ali recimo samo kad pogledas hladnjake vidis da su sigurno skuplji za izradu od konvencionalnijih (koji su pored toga i efikasniji), i da je na ustrp toga nesto drugo moralo da bude jeftinije... tako jednostavno funkcionise sistem u firmama tog tipa i to je to, ko misli da je drugacije, mislim da je u zabludi.

Moze biti točno a i ne mora...

S obzirom da mu je MPC blizu 5000 dolara, znaci da mu je nabavna cijena vrlo vjerovatno oko 2000 dolara sto nije bas bezazlena cifra. U vecini slucajeva ako nesto stave skupo drugdje pokušavaju uštedjeti. 

Ali ponekad to i nije slučaj. U serijskoj proizvodnji ovakvog uređaja ima dovoljno prostora da svi dijelovi budu kvalitetni za tu cijenu bez iznimke.

To što se pokvario sa takvim bezazlenim kvarom ne znači da je nešto šparano na njemu. Kvare se i puno skuplji i kvalitetniji.

Ako mislite da se na takvim uređajima masno zarađuje varate se. Svi mi mislimo da mozemo proizvesti bolji uređaj za puno manje para i da je sve to prevara varamo se.

Ogromna su davanja na sve strane kod proizvodnje bilo cega a o ulaganja u proizvodnju da ne govorim. Takvi uređaji se ne proizvode u nečijoj garaži pa da ti je dovoljno 15-20 zarade. Kada uložiš nekoliko miliona novaca u proizvodnju, marketing, distribuciju i sl. onda dolazimo do vrtoglavih cifri koliko mora nešto koštati inače si kao poslodavac osuđen u startu na propast.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sto je nama 5000e ojhahaha high end cenovna klasa, to je iskljucivo nas problem. Ta cenovna klasa je poprilicno normalna jednom, recimo, Norvezaninu, koji ce malo da se pocese kada izdvoji deo iz 2-3 plate i kupi jednog Patosa, cisto da ga proba.
Zna se sta je high end cenovna klasa, i to se ne kvari. Nekada bilo tu i oko 10k pa na gore, inflacija je neumoljiva pa se ta granica pomera na 18-25k i vise. E to je high end, a ovo tu do 5k, na zalost, i dalje buranija, malo skuplja konfekcija.
Nama niko nije kriv sto nam je to nerazumljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...