Jump to content
крокодил

I šta je sad pravo rešenje ?

Recommended Posts

On 15.12.2017. at 8:48 AM, vladd said:

Dizvines, meni malina radi mlatimudijalni centar daleko bolje i brze od klijenta, za preko duplo manje novca, istina uz nesto zezanja oko turpijanja kutije i oko testerisanja softvera.

A displejcic je tv preko jednog od hdmi. Hard po zelji, memorija po zelji, samo je neophpdan diy.

Dobro, znači ide kombinacija kao u -

Raspberry PI, MPD Player

By velicko, September 2, 2016 in Digital

kutija, raspberry pi3,dac....

Gledaću da nabavim onaj domaći Raspyplay 4...da kupim sto treba, pa ću opet da davim auditorium..

Kakvo napajanje mi treba,  šta da kupim?

Ja koristim 5V 3A, sa klasicnim koaksijalnim konektorom, samo je centralni pin deblji, 1,5mm.

Zavisi sta je sve u kutiji i koliko struje povlaci.

On 12/14/2017 at 10:52 PM, gluv_i_udaren said:

USB ne radi kako treba na RPi, stalno nešto šuška i krcka, nebitno koji usb DAC i koji distro

Steta, buducnost za digitalni hi fi je okrenuta ka USB i lan vezama, po mom misljenju.

Koristim kombinaciju RPi3 + HiFiBerry DAC+ Pro + DIY napajanje (ide direktno na DAC, pa RPi dobija struju preko njega).

Softver je max2play, plejer/server je squeezebox, muzika smeštena na NAS-u, server na hackintoshu, veza LAN.

Sve radi kao sat, pušta do 24/192.

3 hours ago, ringeraja said:

Koristim kombinaciju RPi3 + HiFiBerry DAC+ Pro + DIY napajanje (ide direktno na DAC, pa RPi dobija struju preko njega).

Softver je max2play, plejer/server je squeezebox, muzika smeštena na NAS-u, server na hackintoshu, veza LAN.

Sve radi kao sat, pušta do 24/192.

Po pitanju kvaliteta, je li bolja ova tvoja kombinacija, ili ovaj Logitech Squeezebox duet (da zanemarimo cenu kostanja) ?

10 hours ago, крокодил said:

Po pitanju kvaliteta, je li bolja ova tvoja kombinacija, ili ovaj Logitech Squeezebox duet (da zanemarimo cenu kostanja) ?

Nije ni za poređenje, ovo svira mnoooogo bolje od u odnosu na originalni Squeezebox Touch koji sam svojevremeno koristio pre par godina, sigurno ni Duet nije nešto posebno bolji (čak mislim da je slabiji od Touch-a).

Više bih mogao da uporedim u odnosu na M2Tech HiFace EVO MK1 u kombinaciji sa EVO DAC MK1, pošto sam ih upoređivao 1:1. "Kockice" sviraju bolje, ali tek kada se upregnu sa originalnim baterijskim napajanjem + u igri je bio FTA Pirelli USB kabl, zajedno sa Amarra plejerom.

Klot RPi3 + HiFiBerry, gde je napajanje vezano preko microUSB-a na Pi nema ama baš nikakav zvuk. Ali kad se dovede prava struja, i to direkt na DAC, situacija je potpuno drugačija. 

1 hour ago, ringeraja said:

Nije ni za poređenje, ovo svira mnoooogo bolje od u odnosu na originalni Squeezebox Touch koji sam svojevremeno koristio pre par godina, sigurno ni Duet nije nešto posebno bolji (čak mislim da je slabiji od Touch-a).

Više bih mogao da uporedim u odnosu na M2Tech HiFace EVO MK1 u kombinaciji sa EVO DAC MK1, pošto sam ih upoređivao 1:1. "Kockice" sviraju bolje, ali tek kada se upregnu sa originalnim baterijskim napajanjem + u igri je bio FTA Pirelli USB kabl, zajedno sa Amarra plejerom.

Klot RPi3 + HiFiBerry, gde je napajanje vezano preko microUSB-a na Pi nema ama baš nikakav zvuk. Ali kad se dovede prava struja, i to direkt na DAC, situacija je potpuno drugačija. 

Ja sam probao mamboberry dac sa trafomatic torusom od 7A (dac board ima na sebi komplet linearno napajanje) i utisci su bili najblaze receno razocaravajuci. Ono, da radi negde u radionici i pusta internet radio je okay, ali da se slusa muzika na njemu makar i u nekom b sistemu ne moze. Zvuk je na prvu loptu bio dopadljiv i sladak, ali je dosta kolorisan i fali detalja. Sa HiFiBerry Digi+ i normalnim dacom je bila druga prica, to i sad tako koristim. Naravno, napajanje i sve po redu... Ovaj Sparky me kopa kako radi posto je kao razvijan za audio i ima normalan usb port.

A sta mislite o ovoj kombinaciji:
https://diyaudiocart.com/ALLO-SPARKY-SBC-Motherboard
https://www.allo.com/sparky/kali-reclocker.html

A iza reklokera neki DAC koji ce biti povezan preko I2S-a na rekloker, ovako smo izbegli USB kontrolere i USB KABLOVE i trebalo bi da bude najbolje resenje? Ispravite me ako gresim...?