Jump to content

I šta je sad pravo rešenje ?


крокодил

Preporučeni Komentari

RPi ipak ima jaci proc i bolje opcije, i pride ima nadogradnju za kvalitetnu obradu digitalnog audia, uz dobar dac, ostaju opcije mehanika + dac, rpi + digione +dac, fin softver za konverziju audio c-a na hard, otvara igranjac sa daljinskim komandama, plejlistama, pa cak i verziju mreznog strimera, i to samo uz postojeci adekvatan softver, da bas ne preterujemo sa pisanjem programa. :) 

I otvara se siroko polje za igranje sa digitalnim zapisom zvuka. Sasvim lepo obradjenog za pristojno mali novac.

I nekako vise volim posebne kockice koje se sklapaju, sa open source podrskom, nego brendiranu spravu koju davi specifican softver, limitirane memorije i opcije, muljavi procesori...i kojoj ce neko planski jednog dana da ukine podrsku pod parolom, kupuj novo rodjace.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ako oćete da se sigrate sa lego kockice izvolte.Rosberi i igrajte se.

A ako oćete rešenje koje radi :

Klijent, linux, Twonky server i ...gotovo. Može neki displejčić za ispis tagova a i ne mora. I dovoljno Terabajta.

Nema da zastari, nema da istekne podrška, nema da baguje, deli magistralu sa mrežom, trte mrte.

Uključiš i zaboraviš.

USB DAC i pevaj.

Doduše može Twonky  i na NAS. Onda samo rešiti pitanje renderera. Kvalitetan UPnP plejer

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dizvines, meni malina radi mlatimudijalni centar daleko bolje i brze od klijenta, za preko duplo manje novca, istina uz nesto zezanja oko turpijanja kutije i oko testerisanja softvera.

A displejcic je tv preko jednog od hdmi. Hard po zelji, memorija po zelji, samo je neophpdan diy.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 15.12.2017. at 8:48 AM, vladd said:

Dizvines, meni malina radi mlatimudijalni centar daleko bolje i brze od klijenta, za preko duplo manje novca, istina uz nesto zezanja oko turpijanja kutije i oko testerisanja softvera.

A displejcic je tv preko jednog od hdmi. Hard po zelji, memorija po zelji, samo je neophpdan diy.

Dobro, znači ide kombinacija kao u -

Raspberry PI, MPD Player

By velicko, September 2, 2016 in Digital

kutija, raspberry pi3,dac....

Gledaću da nabavim onaj domaći Raspyplay 4...da kupim sto treba, pa ću opet da davim auditorium..

Kakvo napajanje mi treba,  šta da kupim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
On 12/14/2017 at 10:52 PM, gluv_i_udaren said:

USB ne radi kako treba na RPi, stalno nešto šuška i krcka, nebitno koji usb DAC i koji distro

Steta, buducnost za digitalni hi fi je okrenuta ka USB i lan vezama, po mom misljenju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ringeraja said:

Koristim kombinaciju RPi3 + HiFiBerry DAC+ Pro + DIY napajanje (ide direktno na DAC, pa RPi dobija struju preko njega).

Softver je max2play, plejer/server je squeezebox, muzika smeštena na NAS-u, server na hackintoshu, veza LAN.

Sve radi kao sat, pušta do 24/192.

Po pitanju kvaliteta, je li bolja ova tvoja kombinacija, ili ovaj Logitech Squeezebox duet (da zanemarimo cenu kostanja) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, крокодил said:

Po pitanju kvaliteta, je li bolja ova tvoja kombinacija, ili ovaj Logitech Squeezebox duet (da zanemarimo cenu kostanja) ?

Nije ni za poređenje, ovo svira mnoooogo bolje od u odnosu na originalni Squeezebox Touch koji sam svojevremeno koristio pre par godina, sigurno ni Duet nije nešto posebno bolji (čak mislim da je slabiji od Touch-a).

Više bih mogao da uporedim u odnosu na M2Tech HiFace EVO MK1 u kombinaciji sa EVO DAC MK1, pošto sam ih upoređivao 1:1. "Kockice" sviraju bolje, ali tek kada se upregnu sa originalnim baterijskim napajanjem + u igri je bio FTA Pirelli USB kabl, zajedno sa Amarra plejerom.

Klot RPi3 + HiFiBerry, gde je napajanje vezano preko microUSB-a na Pi nema ama baš nikakav zvuk. Ali kad se dovede prava struja, i to direkt na DAC, situacija je potpuno drugačija. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ringeraja said:

Nije ni za poređenje, ovo svira mnoooogo bolje od u odnosu na originalni Squeezebox Touch koji sam svojevremeno koristio pre par godina, sigurno ni Duet nije nešto posebno bolji (čak mislim da je slabiji od Touch-a).

Više bih mogao da uporedim u odnosu na M2Tech HiFace EVO MK1 u kombinaciji sa EVO DAC MK1, pošto sam ih upoređivao 1:1. "Kockice" sviraju bolje, ali tek kada se upregnu sa originalnim baterijskim napajanjem + u igri je bio FTA Pirelli USB kabl, zajedno sa Amarra plejerom.

Klot RPi3 + HiFiBerry, gde je napajanje vezano preko microUSB-a na Pi nema ama baš nikakav zvuk. Ali kad se dovede prava struja, i to direkt na DAC, situacija je potpuno drugačija. 

Ja sam probao mamboberry dac sa trafomatic torusom od 7A (dac board ima na sebi komplet linearno napajanje) i utisci su bili najblaze receno razocaravajuci. Ono, da radi negde u radionici i pusta internet radio je okay, ali da se slusa muzika na njemu makar i u nekom b sistemu ne moze. Zvuk je na prvu loptu bio dopadljiv i sladak, ali je dosta kolorisan i fali detalja. Sa HiFiBerry Digi+ i normalnim dacom je bila druga prica, to i sad tako koristim. Naravno, napajanje i sve po redu... Ovaj Sparky me kopa kako radi posto je kao razvijan za audio i ima normalan usb port.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...