Jump to content
Woland

Psihoakustika

Recommended Posts

12 hours ago, Woland said:

moj sistem danas svira kao kurton - ništa ne valja, ništa mi se ne sviđa, štagod da pustim, na čemugod da pustim, meni danas zvuči loše.. ono, jesam nešto u daunu, slinav itd, ali.. dešava li se ovo još nekom?

Opa eve teme zame.

Paj sad.

Zido komshija Radojle shupu i pito majstore shtaj da jedu,svi teli meno jaja i slanine,a ovi jedan struchnjak oj pechenje od prase.I tako Radojle ovima sa slaninu menjo klopu,a ovom struchnjaku non stop donosio prasetinu.

E kad su ozidali shupu,kazhe Radojle vodim u kavanu za zavrshetak radova i svi jeli prasetinu i pili pivo,jedino struchnjak bajat podvarak.

Te i to.

Ima ona sa Papu i jaja od prepelicu i Henri osmi,al mi Radojle simpichantniji.

Svega se choek zasiti.

Ja to kad dojde zhuta minuta sve zagasim,rashcherupam gajtane,razdrmam potove i ponovim sto puta medzik words "Mrshupichkumaterinu".

Potljevo sastavim i sve radi ko Doxa.

Ako i to ne pomogne Woli aj komene na Maljen.Napunimo najlon dzakove sa slamom,pa suljamo nizbrdo po snijegu.

Davish kako je kad upanesh ushumu,a nema kochaljki.Dupe i jajca sviraju Dixi mesec dana lepteyebo.

Pozdraf sa Maljen.

Digital ga ubode

drugi dan kako lezim (ledja)

malopre skontah da je macak gadno fasovao,slomljena noga gore visoko ....... nadam se samo iscasena a zivim 25km od najblize klinike za zivuljke ...... ko ce do jutra da brine a i kako da ga vozim kad ne mogu

bem ti i psihu i akustiku

44 minutes ago, D i g i t a L said:

Svega se choek zasiti.

viš bre šta ti je zdrava seljačka pamet lepteyebo :) vidi brate - da te nema, valjalo bi te izmisliti, al pošto te ima, a još si i naš, onda bre ni ti nemaš pojma, ko ni mi, sam se foliraš stu filozofiju :D i pazi da se ne surdukneš sa taj džak :)

e, sad jbg moram da nađem Petrijin Venac da ponovo pročitam, ozdravio me digital.. progledo sam.. ko još sluša :)

On 12/12/2017 at 9:07 AM, Woland said:

moj sistem danas svira kao kurton - ništa ne valja, ništa mi se ne sviđa, štagod da pustim, na čemugod da pustim, meni danas zvuči loše.. ono, jesam nešto u daunu, slinav itd, ali.. dešava li se ovo još nekom?

Kakva je situacija bila ovih dana ?

Nadam se da nije bilo novih ovakvih ispada ? :)

Nego, kako ti se cini Denis & Marinski i onaj ceo LP box set od Di Pre-ovke ?

ovih dana sistem fercera za medalju :) bliže se praznici, pa je i raspoloženje bolje :)

Matsuev i Marinski, napomenuh tamo, po onom što mi je bilo dostupno - ovo izdanje (Rah 3, Rah 1 i Rapsodija na temu Paganinija), je za mene referentno od novijih izdanja.. veoma dobro slimljeno, ima malo površinske napetosti vinila, ali snimak i izvođenje su sjajni.. "čuje" se i sala i to na dobar način, nekako te intenzivnije uključuje..

komplet Du Pre, je u stvari 5 nezavisnih ploča, koje se prodaju pojedinačno, u zajedničkom kartonskom omotu.. to je njena celokupna diskografija, svaka ploča može da se nabavi na discogs, ali obzirom da se njena muzika sluša, ploče su upitnog kvaliteta.. Warnerov pres nije na nivou originalnih, ali nije ni loš.. obzirom na cenu kompleta, mislim da je ono best buy

32 minutes ago, Doktor said:

E ovo je najbitnije. :newyear:

usput se desilo da me Kuzma prosvetlio receptom za pozicioniranje njegove Stogi 313 Ref VTA, na plintu za Lenka, tako da u mirujućem stanju ručka bude paralelna desnoj ivici plinta, tražih mu ugao u odnosu na horizontalu, poslao mi mere, izračunah ugao (52, 15.. stepeni) - nikad do njega došao ne bih na način kako sam planirao (a ni ne treba mi jbt), i eto - svet namah postade lepše mesto za život :)

6 minutes ago, Woland said:

usput se desilo da me Kuzma prosvetlio receptom za pozicioniranje njegove Stogi 313 Ref VTA, na plintu za Lenka, . . .

+1 za Kuzmu i njegovu predusretljivost.

Aha, sada je to jasnija situacija kod tebe - Kuzma na Lenku, Schick na 401 . . .  finoooo :)

@Woland, auhh, suncemukalajisano, al'  će to biti vrteški na relativno malom prostoru . . . . ne brineš za nedajbože neke gound loop-ove . . . buzzz-ove . . . hum-ove . . . brum-ove . . .  puuu  puuuu, sto bi rekli . . .  eve me, pomeram se u više navrata sa mesta & grizem jezik & kažipstom pravim u vadzuhu krst . . . . :)

Btw, hard core lud'lo čovece. :thumbsup:

ma jok bre, svaki kabl će tada da se skrati na potrebnu dužinu, a verovatno će polica biti nešto drugačija tek desetak cm šira, a možda će ih biti tri nezavisne manje..

1 hour ago, Woland said:

ma jok bre, svaki kabl će tada da se skrati na potrebnu dužinu, a verovatno će polica biti nešto drugačija tek desetak cm šira, a možda će ih biti tri nezavisne manje..

Mujo voli, Mujo pati, Mujo ce i da skrati :)

2 hours ago, Woland said:

@Doktor + Stogi Ref 9 na Stabi S + 2 * Nigels Speed Controller + Tango LCR phono + Mono Phono = 3 gramofona, 4 ručke, 3 SUT (+ SUT iznenađenja :) ), nekol'ko zvučnica, 3 Phono preampa, pa će da se zavrti.. do polovine naredne godine   :)

Auuuh:wub:... brate...imaj milosti!

Nego . . .  evo par dana i ja sa problemom ove prirode, msm psihoakusticke . . . . otisla zvucna slika u  3 lepe pm . . . , sve se nesto steglo, tj. moj omiljeni izraz - kongestija. :)

Sta ces, zena resila i ove godine da se metne jelka, a gde bi bilo idealno, e pa (jbga) izmedju ova moja dva ljubimca. :angry:

Kako bilo da bilo, audio utisak i uzitak je dramaticno losiji nego pre, ali . . . . proci ce i ovi praznici.

Vraticemo mi jelku u podrum  . . . 

p1.jpg

24 minutes ago, Doktor said:

Nego . . .  evo par dana i ja sa problemom ove prirode, msm psihoakusticke . . . . otisla zvucna slika u  3 lepe pm . . . , sve se nesto steglo, tj. moj omiljeni izraz - kongestija. :)

Sta ces, zena resila i ove godine da se metne jelka, a gde bi bilo idealno, e pa (jbga) izmedju ova moja dva ljubimca. :angry:

Kako bilo da bilo, audio utisak i uzitak je dramaticno losiji nego pre, ali . . . . proci ce i ovi praznici.

Vraticemo mi jelku u podrum  . . . 

p1.jpg

Ja imam rjesenje za to :)