Jump to content

Western Electric


prophet

Preporučeni Komentari

Prodaju nostalgiju, modu, fenseraj, ali i solidan zvuk i penziju sa lampama. Ako je validan podatak o 40000(40k) sati radnog veka, to je vec posebna prica.

Osim ako se ne udari u neki klinacki dizajn, przi lampu na 110% zbog sonicnosti..onda sat slusanja kosta kao sat sa starletom :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WE - placas i dobijas industrijski kvalitet - uvek bilo i ostace

blagoglagoljivi deo price na sajtu je za fifilisticare , koji niti znaju niti shvataju sta je industrijski kvalitet ....... pa ajd da se i oni nafataju

 

cene - kakvesu da su , ne verujem da su nesto vise od realnih cena , uzimajuci u obzir obim proizvodnje

nisu vise vremena kad su se 300B proizvodile na vagone ........ tako da proizvodnja realno moze da kosta i 10x vise nego nekad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
6 minutes ago, skrstic said:

Šta dalje da kažem...

Sta reci, a ne zaplakati :(

Ono, kao dete sam verovao u bolju buducnost. Sad kontam da rikverc ima vise od jedne brzine, a stvari mogu da nazaduju vise i brze nego sto mozemo zamisliti. Ali necu sad ovde o tome...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Vix said:

Sta reci, a ne zaplakati :(

Ono, kao dete sam verovao u bolju buducnost. Sad kontam da rikverc ima vise od jedne brzine, a stvari mogu da nazaduju vise i brze nego sto mozemo zamisliti. Ali necu sad ovde o tome...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OVo su neki kinezi garant, niko drugi ne bi ovoliko bezocno lagao ili se glupirao resenjima

 

The 91E embodies a new proprietary Class A2 parallel feed current source topology (patent pending), combined with toroidal output transformers, and microprocessor controlled automatic bias. It will achieve in excess of twenty watts per channel—a never before realized level of performance for the 300B in a single-ended circuit. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mora da znaci ........ text moze odgovarati i ciljnoj grupi , ne samo biti karakterisan autorima

svodi se na toj , kuj im be mtr , ja tolke novce ne dam  (i da ih imam....) :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, grau said:

20 vati po kanalu sa 300b ne mere bez 300% izoblicenja. mozda ce se zvati 300%b!

Class A2 parallel feed  šta mu to znači, više lampi u paraleli?. Si siguran da izobličenje može ići preko 100%?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, skrstic said:

Šta dalje da kažem...

Sta da kazes nego americki zlikovci. Neje da nam daju neki GE ili bar Westinghaus, da ga skrljamo za par kila janjetine ispod saca, ili cak mozda za dobar par:dodo:  na pevaljku..

 

Valjda je jasno sta ne treba davati pavijanima u ruke.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, grau said:

 

parafeed brate, nemoj da te grau obrazuje neces daleko dogurati

 

https://www.tubecad.com/2014/09/blog0308.htm

Ha, čovek se uči dok je živ, samo nisam sasvim siguran da je to isto jer on u nastavku kaže da je to neki njihov patent koji su prijavili: Class A2 parallel feed current source topology (patent pending)

Nije mnogo ni bitno, ne zanima me previše 300b.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, ne verujem da postoji ista drugo sem zelje da se marketinski narajcaju kupci iz bogatih azijskih zemalja (citaj kinezi i juznokorejci). ko pri zdravoj pameti moze da pominje 20w po kanalu, to ne radi ni ovaj baja iz cary-ja (on se zaustavio valjda na 15)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, grau said:

ne znam, ne verujem da postoji ista drugo sem zelje da se marketinski narajcaju kupci iz bogatih azijskih zemalja (citaj kinezi i juznokorejci). ko pri zdravoj pameti moze da pominje 20w po kanalu, to ne radi ni ovaj baja iz cary-ja (on se zaustavio valjda na 15)

Mora de su dve u paraleli, ili marketing, to može da bude 20W ladno. Cijena prava sitnica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

Ne verujem, nije WE91 PSE sema.

 

Moraju da grade hajp zato sto je bio rivajval ovog ampa u zadnjih 15 godina, Brian Cherry iz Hong Konga (HiFi DIY Audio) je prodavao ovaj amp u nekoliko verzija.

Teorija kaže da je iskoristivost SE tube ampa u A klasi 42%.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...