Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

14 minutes ago, tonko said:

fino sviraju?

JBL 15" sa hornom?

Nema šta tu Kappe da traže :)

Ali oke, nisu isti cenovni rang. Nego, kad već kupuješ, kupi odma, bolje, je**ga...  :)

Kappama zaista treba mnogo snage..... al prave. Ovim JBL-ima da izbace 100% svog sjaja treba 5x manje nego kappama, izbor pojačala se mnogo proširuje... U nekoj priči nekada možeš da poteraš nekim lepim lampašem. Itsl.

Srednje/visokotonac je 2" https://www.parts-express.com/jbl-2446j-2-titanium-horn-driver-16-ohm-4-bolt--294-416 u horni. Nemaju tu šta 4-way kappe da traže.

Na primer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, tonko said:

što mi radišemoji3.png

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

jbga , di si pozurija

 

zapeo za kape pa kape

a mi svi dokoni , pa mozemo u 5 minuta da obidjemo celi ebaj

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god bilo i sta god bilo , sto su efikasnije kutije , (nadjes li jos i srece da budu i sensitivnije, sto je razlicita stvar od efikasnosti) , lakse ih je poterati i manje su kriticne po pitanju pojacala

 

bolje dodati jos malo da uzmes bolji zvucnik , onda mozes da uzmes i jeftiniji amp .... za neko vreme mozes da koristis i pasivu (DIY) kao preamp kao vid ustede

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi JBL-i su toliko osetljivi da gotovo nijedan amp neće imati problema sa njima. Piše čovek na oglasu "Auch für Röhrenverstärker mit kleiner Leistung sehr gut geeignet."

Što će reći, posle igrarija sa pojačalom. Može 2x5W SET, može 20W neki mosfet, može šta hoćeš :)

Nego, ne videh na slikama da ima skretnicu - vidi sa čovekom. Tu može Zen da te "opravi", za dodatnih 20e eto i jednostavne uradi sam skretnice. Jbg došao si na diy forum :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po pitanju JBL < imamo mi Magacionera za svjetovanje

ja sam se nekako vise verzirao za ove engleske tunjavce

 

:smesna:

 

mda , trebalo mi 10 min da skontam da je Hefner=Hafner = Hafler ....... radice to kako treba , samo da je ispravan

100 keka gore da se prekapacitira kako treba (ako vec nije) i Bog te vido jos 20 godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako slusas i ocenjujes preko youtube , onda je stvarno svejedno sta ce da kupis

idi kod Sir Olivera na poduku ......... lepo pitas zenu i onda ti kaze da kupis najmanje sto moze :smesna:

 

ako jos nisi zenjen , zzamisli da jesi ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...