Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

da nedužim,totalni laik,jedino znam čitati

ukratko,svidio mi se infinity kappa 8.2i zvucnik ,https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/infinity-kappa-8-2i/760638815-172-2000,ne na slušanje nego na recenzije,ima ih 7,8 na prodaju u de,400km daleko od mene,cijena negdi oko 600 eu

u kratkom istraživanju došao sam do informacija da im treba snage, pa sam našao denon poa 2200 pojačalo(300eur),https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-high-end-endstufe-amplifier-poa-2200/765219188-172-4537 ,i adcom gfa 555mk2(490eu,)https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/adcom-gfa-555-ii-endstufe-verstaerker-power-amp-im-best-zustand-/766763882-172-1148,pa sam našao i ovo https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/stereoanlage-denon-high-end-stereoanlage/768069644-172-9397

e sad plan mi je bija potrošiti do 1000eur,možda nešto više na sve,cd,pojačalo,zvučnike

prva vaša pouka ,da li mi je potrebno predpojačalo i pojačalo,kako to funkcionira?

čitajuči ova dva dana,nekako sam došao do zaključka da ne treba imati oba,ali da predpojačalo daje okus i miris glazbi i da se tu može svašta skombinirati

jel mi dosta za početak kupiti zv.kutije,endstufe i cd?

što bi vi skombinirali od ovih gore linkova?

malo sam naglo uletija,ali mi se žuri dok me drma ova euforija,kolega mi je posudio auto u nedjelju i otišao bih po neku kombinaciju sa ovih linkova

hvala unaprijed

ps. znam za zlatno pravilo ,triba bi poslušati,al nekako ovo su neke dokazane kombinacije i jedino slušanje me zanima da čujem jel sve ispravno

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e da zaboravih i ovu kombinaciju https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/komplette-rega-stereoanlage-im-top-zustand/755533291-172-4322

davno čitao za rega brio r i rs zvucnike ,da sviraju vrhunski za novce koje koštaju

aj pomozite ,imam osječaj da denon i infinity sviraju rokiju bolje od rega kombinacije,inače volim i malo odvrnuti decibele,volija bi čut i claptonov bez struje album na nečem kvalitetnijem i glasnijem  od wharfedalea-onkyo kombinacije,inače cd albume koje volim, slušam samo u originalu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na tim zvucnicima, jesenas na nasem okupljanju smo slusali ovaj amp: https://www.kupujemprodajem.com/Aery-Amp-RPS-100-18421128-oglas.htm?filter_id=156907571

i ovaj preamp (od istog proizvodjaca) https://www.kupujemprodajem.com/Convertible-pre-amp-49208832-oglas.htm?filter_id=155723078

I to je zvucalo brutalno dobro. Zaista brutalno. Znam, cena prevazilazi ono sto ste naveli, ali morao sam da kazem.... Nije da reklamiram coveka, nemam ni procenat ni nista, samo sam imao potrebu da kazem...

Dobro ce se Kappe sloziti sa nekim lepim integralcem, taj denon bi trebalo da ih lepo potera.

IMG_6260.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

preskupo,ubila bi me žena

počele se javljati švabe za zvučnike,imam ih par oko frankfurta,tu me je malo strah hoču li ubosti dobar par,mislim sve je rizik kad kupuješ staru opremu,al eto

što pogledati,osim slušanja,a i što oslušnuti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zeni se nikada ne prica prava cena :buehehe:

Sala mala. Nisam toliko iskusan sa kupovinom polovnih starijih kutija, neko drugi ce vas posavetovati bolje. Ali generalno, ne bi trebalo da bas "prdi", visokotonci treba da su ispravni (ponekad se pored dobrog srednjetonca i ne primeti da visokotonci ne rade, pa tek kad se donesu kuci ....), na skretnici da nista nije izgorelo, i tako to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, sir Oliver said:

Prvo kupi zvučnike koji ti se svidjaju. I stuci sve pare.

Onda skupljaj pare za ostalo.

Ako si početnik može i integralno pojačalo. Kasnije će stasaš za odvojene preamp +amp kombinacije.

 

necu tako,u nedjelju kad se vratim, navečer, želim otvoriti redom ove cd,neki dan kupljeni,još u celofanu,lou reeda very best,gunse obe iluzije i apetit,lies nisam naša,i na kraju paca de luciu gold i vjerujem uživati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, tonko said:

adcom malo je skuplji ,ali dosta ga hvale,idem poslati poruku da vidim je li prodan

kakav,koji cd bi se složio sa ovom gore kombinacijom?

znači netrebam preamp?

Budi oprezan sa tim Kappama, velikoj većini se obično raspao ovjes na bas driverima pošto su bili od spužve a ne gume.

Što se tiče pojačala taj Adcom je vrlo potentan i bolji par tim Kappama.

Preamp ti svakako treba uz to pojačalo. Ako misliš uzeti te zvučnike (a bila bi to dobra kupovina ako su u dobrom stanju) onda bi se trebao malo više isprsiti financijski da bude u skladu tih zvučnika.

Ako uzmeš loše pojačalo uz te zvučnike žali bože novaca jer neće tu baš neke muzike biti, tek prosječno.

Kappe su poznate da su malo teže za pogon.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja nekako ka dalmatinski tovar zatvdoglavija za kappom 8.2,a i lipo ih je vidit ,djeluju močno

zvučnik koji je nekada koštao par hilja maraka,meni mora biti dobar,možda bi mi prva igra sa lemljenjem bila obnova njihovih skretnica

ako bih išao kombinirati 8.2 sa adcom mk2,koji izvor odabrati? nešto do 200eur 

iz donjeg oglasa di je komplet denon mašinerija ,ovi cd 1460,tako sam i našao ovaj sajt,vidim da ima kolega na forumu koji uspješno radi upgrade istog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Dacho said:

Budi oprezan sa tim Kappama, velikoj većini se obično raspao ovjes na bas driverima pošto su bili od spužve a ne gume.

Što se tiče pojačala taj Adcom je vrlo potentan i bolji par tim Kappama.

Preamp ti svakako treba uz to pojačalo. Ako misliš uzeti te zvučnike (a bila bi to dobra kupovina ako su u dobrom stanju) onda bi se trebao malo više isprsiti financijski da bude u skladu tih zvučnika.

Ako uzmeš loše pojačalo uz te zvučnike žali bože novaca jer neće tu baš neke muzike biti, tek prosječno.

Kappe su poznate da su malo teže za pogon.

znam,vraga znam ,čitao sam o tome ,zato bih odabrao adcom,da daje više struje i da ide nisko,to mi baš nije sve jasno,te omaže,bila bi dobra yamaha m80

ovo za kappe,nisam našao za bas drivere da su problem, više za ovi polydom driver,ka ako je puno žut da je već pri kraju membrana,zato gledam po oglasima da su što bijelji

da li se da kvalitetno zamijeniti ovjes na basu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, tonko said:

znam,vraga znam ,čitao sam o tome ,zato bih odabrao adcom,da daje više struje i da ide nisko,to mi baš nije sve jasno,te omaže,bila bi dobra yamaha m80

ovo za kappe,nisam našao za bas drivere da su problem, više za ovi polydom driver,ka ako je puno žut da je već pri kraju membrana,zato gledam po oglasima da su što bijelji

da li se da kvalitetno zamijeniti ovjes na basu?

Aeee aeee, dalmatinac pa hoće tako teške zvučnike i pojačala,...nemoj prika, tlaka je to velika!!

Šalim se malo, baš sam ovih dana bio poslovno do Zadra...

Čudim se da nisi naletio na netu da su Infinity poznati po trulom spužvastom ovjesu. Da se to zamjeniti ako nađeš originalni set.

Taj Adcom je nekada bio vrlo cijenjen u audiofilskim krugovima i kao preporuka za pogon Infinitya. Mnogi su bili razočarani sa zvukom Infinitya jer nisu imali dovoljno dobro pojačalo za njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, tonko said:

ako bi mi netko mogao u kratkim crtama objasniti odnos preampa sa powerampom

 

Valjda misliš na kompatinilnost ili stupanj pojačanja i sl...

Za Adcom 555 ne moraš brinuti, možeš okačiti bilo kakav dobar preamp na njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Dacho said:

Valjda misliš na kompatinilnost ili stupanj pojačanja i sl...

Za Adcom 555 ne moraš brinuti, možeš okačiti bilo kakav dobar preamp na njega.

mislim na funkciju pretpojačala,mislio sam da je predpojačalo kao neka sabirnica za dolazne signale,cd,tunera,gramofona,citajuci kuzim da i oblikuje zvukovnu sliku,nisam znao da podiže jačinu signala

neznam te neke osnove,budem pokušao pronači po netu odgovore

što se tiče kompatabilnosti,sinergije,čitam da se dosta pažnje posvečuje tome,ne bih htio ulaziti preduboko u sve to,mislim nemam neki preferirani zvuk pa da znam što želim dobiti od kombinacije,a nisam nikad imao priliku slušati vrhunski hifi,ili nemora biti top ,jednostavno nisam imao prilike čuti različite tipove hi fi-ja da bih mogao kazati ovo je moj tip zvuka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...