Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

4 hours ago, vladd said:

Uredjaj je sva ta skalamerija plus cela soba. I treba se videti to cudo od uzemljenja.

Cela soba je okruzena ramom, na koji su nasrafljene ploce od nemagneticnog inoksa, ili zavarene gde im je lakse.

Taj sirm vise stiti sistem od kabla nego kabal od sistema. I sve to nema nikakve veze sa situacijom u sobi za slusanje muzike. Niti su prisutne takve energije, niti senzori.

Imam ja na poslu niskofonsku laboratoriju, 20-ak metara pod zemljom, sa kondicioniranjem vazduha(najvise zbog radona i vlage) u kojoj nema uticaja okolnog zracenja, pa mi ne pada na pamet analogija slusanja muzike u zemunici.

Moze se sirmovati kabal zarad licnog ceifa, cak i osetiti dramaticna razlika u zvuku, ali to sve ide pod plast ukusa i utiska, nisu svi podlozni tolikoj psihoakustici.

Naravno, oslusnuti da se nisu proizveli dodatni problemi, verovatniji, ako sirm nije dobro uradjen ili je uzemljenje lose...a verovatno je lose...

 

Ili...mozda je sve to komercijalna boza, da skoknemo i vidimo sta su u LIGO labu napravili za eksperiment sa gravitacionim talasima...nije zezanje, pokupise Nobela :) 

Jedino vredno u celoj pisaniji. Širm štiti okolinu od smetnji iz napojnog kabla.

Hint za razmišljanje Da li smetnje iz napojnog kabla utiču na interkonekte?

Over & Out  Ova diskusija nema smisla. Dokazuje se da nešto postoji a ne da ne postoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se razmišljao i da nekako u tečni azot umočim kompletne sprave, da se izoluju pa onda.

Ali ni tečni azot nije dovoljan da se dostigne prava superprovodnost, bolje tečni helijum na -269C

Ahh, tečni helijum, audiofilski san.

 

 

E pazi, offtopičarenje u punom sjaju, uspela su da potonu nekoliko Tonku krajnje korisna posta u more relativnih besmislica. :good:

Msm, korisnije čoveku da zna da li da širmuje ili ne širmuje mrežni kabl nego da promeni celu skretnicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stalak gotov
slušaju se zepelini
kako mi je žao plakata velikog od zepelina
ako je netko gledao film "u ime oca",lik ga je imao u čeliji,e takvog sam imao i đžukela mi ga zapišala,ja ga išao malo oprati,a on se raspao,nemogu naći nigdje istogaecb5c601273b59995127c2ec6cf63da0.jpg

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cccc, Tonko, nećeš da čitaš druže. Sve smo ti napisali, okačio sam i šemu LX8 skretnice u PDFu... :)

Džaba onda mi pišemo ako ti ne čitaš...

Željko je okačio i njegov predlog skretnice, ili pazari 3110A, poveži i ende.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

:rofl:

skontah ja jos onomad da on ne cita vise od jednog posta unazad

zen zeza me nešto forum na mobu,neznam zašto jučer sam nekoliko puta gledao ima li kakvog odgovora i ništa,sad mi uopće neće da očita poruke,sad sam na kompu

ukratko,sinoc citao po netu baš ovo što ste pisali,ali nisam nigdje našao podatke za skretnicu,našao sam i ovo o be dijafragrama,600 dolori ,možda kasnije

prvo triba rastaviti i pogledati što je u ovim skretnicama i CD-u,tko zna možda sam sretne ruke,još uvik se dobro sićam potkrovlja i hrpe elektronike,lik zna što radi(a onda opet zašto nije prebacio trafoe na 220v)

pošto ja nemam pojma čitati el.šeme,vjerovatno bih naučio,kad utvrdimo što imam,idemo u nabavu,ili možda ove skretnice prepraviti. jel se daju ove skretnice prepraviti?

što se tiče napojnog kabela,sve je na stolu,stanica za lemljenje ,utičnica ,štrumpf,3 m  širmovanog kabela,mislio večeras to pospajati,a sutra otvoriti skretnice i cd

medjutizim ,uništija me je večeras ovi internet,uspija sam poslati jednu slikicu i sve stalo

bice me zen bojkotira,sad je već ura za spavanje,ali bi moga otvoriti skretnicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, sir Oliver said:

Širm štiti okolinu od smetnji iz napojnog kabla.

U tom slucaju sirmovati i zidove, da se spasi okolina. :) 

Da ne trolujemo temu, ne treba da brkamo magnetne sildove sa sirmovima.

Ima toga na audiofilskim kablovima, pa... slobodno kopiranje..

 

Nije problem sirmovati ili sildovati kabal, problem je gde odvesti komponentu suma iz silda...na uzemljenje koje je ugavnom lose, nulovano negde posle bar 10metara, lakse je suskama da se ukrte u pojacalu recimo, blize im...nasele se u brizljivo sildovanom trafou... :) 

A narocito ga vole simplifikovane seme sa slabim CMMR...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

možemo i ovako,vi napišete što da kupim ,stranicu sa koje da kupim,onako par linkova i uz vašu pomoć ja prelemim novu skretnicu

još sam nešto htio da napišem, ponudim,ovde di radim ima vezica,štrumfa(termo bužira),snakeskina(kako se već zove),pa mogu napuniti jednu kutiju,paket i  poslati nekom pa razdijelite,ovdje se praktički baca

ima i širma koji se navlači na kabele,različitih promjera,što kolega gore spomene šilda

ako je netko zainteresiran spremim kutiju i pošaljem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

easy .... ajd malo odmori i slusaj muziku

kad budes pri volji i vremenu da natenane to obavis i kako treba , onda .......

otvoris skretnicu

slikas kako bog zapoveda iz svih mogucih uglova da se vidi svaki i najmanji detalj

postavis slike ovde

onda dalje cakulamo

ali - bitna stvar je da kad krenemo da pricamo o jednoj stvari da dajes i povratnu informaciju da razmisljas o tome i sta mislis o tome ,da ne ispadne da kucamo u vetar

zakljucak - serija dobrih slika postojece skretnice , onda idemo dalje na tu temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

sto se tice poklon paketa ....... kome da to saljes iz Nemecke ?

spremi dva paketa  :rofl: i donesi ih sam na sledeci FAK

 

pošto si ti admin,šaljem tebi,ti podijeli potrebitima

što je FAK?

otvorio skretnicu,poslikao,zeza me forum,otvorim ga ,al nemogu čitati poruke ,kaže mrežni problem,ostale forume otvaram bez problema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas temu o FAK - Festival Audio Konstruktora , negde u druzenje i ostalo

 

krsten od strane naseg dlalkovica , kad je u trecem stanju stalno govorio fuck! fuck! fuck! :)

 

ako ne mozes da posaljes fotkeovde , posalji ih meni na zenmodiyaudio na gmail , ja ce ih shrinkujem i postam ovde mesto tebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Alex said:

Cccc, Tonko, nećeš da čitaš druže. Sve smo ti napisali, okačio sam i šemu LX8 skretnice u PDFu... :)

Džaba onda mi pišemo ako ti ne čitaš...

Željko je okačio i njegov predlog skretnice, ili pazari 3110A, poveži i ende.

otvorio skretnicu,definitivno je lx8,usporedio sa tvojom lx8 šemom,nešto i naučio,budem je još proučio,u principu mi je jasan put signala,ali neznam zbog čega su mu na putu,čemu služe,induktor,capacitor,resistor ili dioda,tu mi fali da mi netko objasni priču,budem još pitao koga na poslu,samo čini mi se da tamo nema vajde

ali dobro ,svaki početak je težak,kako ono ide

svakog dana, u svakom pogledu,sve više i više napredujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...