Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

Pojacalo ti nema relej na izlazu za malo kasnjenje ukljucivanja zvucnika. To sto se pomera je blagi jednosmerni napon na izlazu odmah po ukljucenju pojacala i traje delic sekunde dok se ne stabilizuje sklop. Isto vazi i za preamp. Mada mislim da ima neki "konflikt interesa" sa masama i uzemljenjem? Probaj ovo sto ti je Zen rekao, pa vidi da li ima razlike. Trebalo bi da ima.

Ako bi imao analogni instrument sa kazaljkom mogao bi orijentaciono izmeriti kolika je neka vrsna vrednost jednosmernog napona pri ukljucenju. A kada se sklop stabilizuje, u toku rada, DC komponenta bi trebalo da bude sto manja. Reda mV alp je moguce. Ako pojacalo ima vise destina mV jednosmerne komponente u toku rada, nikako nije dobro...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2mm pri paljenju je skoro ok ,iako hafler to mora manje ... svi koje sam ja radio su imali samo blagi puc .... ali su ti imali i normalan trafo , dok ti imas vrljavi prilagodni trafojcic, pa prelazne pojave sigurno duze traju

kad pojacalo postigne normalnu radnu temperaturu,offset sme da bude max. 100mVdc , + ili -

no, nisi odgovorio unazad na bar par konstruktivnih pitanja , sa ciljem da ti se pomogne ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad još jedno zapažanje
pokušao sam spojiti mobitel preko izlaza za slušalice na predpojačalo preko tape 1 ulaza
cd je nastavio svirati
kad sam spojio mobitel,prebacio predpojačalo na tape1,još dok nisam pustio glazbu sa moba, tiho se čuo cd

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, tonko said:

sad još jedno zapažanje
pokušao sam spojiti mobitel preko izlaza za slušalice na predpojačalo preko tape 1 ulaza
cd je nastavio svirati
kad sam spojio mobitel,prebacio predpojačalo na tape1,još dok nisam pustio glazbu sa moba, tiho se čuo cd

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Ima preslušavanje na selektoru ulaza, ugasi sve osim onoga što slušaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tonko said:

ništa zabrinjavajuče?

Stvar ukusa.

Kada se u diy uradi tako onda je to shit, ako se kupi gotov fensi nejm uredjaj, onda je to hi-end.

Sve u svemu, to je jedna od komponenti s kraja proslog veka, sa svim mukama koje nosi. Preosetljivi ulazi, velika pojacanja, muljavo ozicenje..

Jedan od lakih recepata je da se kupe jeftini rca konektori, kratkospoje, i popune neiskorisceni ulazi.

Ne bi bilo lose otkaciti preamp za gramofon sa napajanja, ako se i nabavi gramofon, trebace poseban spoljni preamp, za vrhunski uzitak.

 

Na vlasniku je odluka, da li ce da odrzi spravu u izvornom stanju, ili ce da je raskopa i doradi sta se moze i koliko zeli. takodje stvar ukusa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tonko said:

ništa zabrinjavajuče?
ma uglavnom mob tako loše zvuči da je ištekan odmah
donit od doma sve cd,jedina opcija

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Ima one šiber preklopnike i gomilu žica, otuda preslušavanje, to je malo nesretno urađeno. Ako slušaš jedan izvor, šta te briga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, tonko said:

ma , da

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Što se tiče onih šumova što čuješ, obzirom na prilično efikasne zvučnike, trebalo je da kupiš pojačalo 10-20W, pa se ne bi ništa čulo. DH200 je koliko se sećam 2x100W/8oma, a pretpojačalo sigurno ima pojačanje veće nego što ti treba, ima tonske kontrole i razne druge izvore šuma, tako da nemaš tu šta da popraviš. Ako slušaš samo CD onda ti umesto pretpojačala verovatno vrši posao i neki dobar buffer bez pojačanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvar ukusa.
Kada se u diy uradi tako onda je to shit, ako se kupi gotov fensi nejm uredjaj, onda je to hi-end.
Sve u svemu, to je jedna od komponenti s kraja proslog veka, sa svim mukama koje nosi. Preosetljivi ulazi, velika pojacanja, muljavo ozicenje..
Jedan od lakih recepata je da se kupe jeftini rca konektori, kratkospoje, i popune neiskorisceni ulazi.
Ne bi bilo lose otkaciti preamp za gramofon sa napajanja, ako se i nabavi gramofon, trebace poseban spoljni preamp, za vrhunski uzitak.
 
Na vlasniku je odluka, da li ce da odrzi spravu u izvornom stanju, ili ce da je raskopa i doradi sta se moze i koliko zeli. takodje stvar ukusa...
recimo da bih ,bližoj budučnosti,želio osvježiti komponente,jel ako je potrebno.
zato bih želio izmjeriti ,što se da izmjeriti.
ne kužim se baš,al mislim da sam sposoban voltmetrom izmjeriti neke stvari
budem još malo poboljšao znanje sa interneta,i uz vašu pomoć nešto pokušao sam napraviti.
e sad je pitanje, ostaviti sve kako je konstruktor zamislio ili ići na poboljšanje .
nisam još stigao ništa proučiti,malo je frka na poslu,evo još neznam ni specifikacije zvučnika.

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...