Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

Meni to liči na acetat celuloze, to će samo visoke da ti upija, bas neće ništa, a ima i prašinu da skuplja, vole je i insekti za gnezda. Bitnije je da imaš neki debeli tepih na podu (šagi, čupavi), da ti ne bude velika rupa na 100-200 Hz. Sobna akustika je najveći problem što postoji u audio svetu, ti sad kakvo ti je trenutno stanje u sobi slušaš 70% refleksije i 30% originalnog zvuka. Sećam se kad je bilo popularno oblaganje soba plutom i raznim platnenim tapetama osamdesetih, kad je u modi bio taj engleski ekstra definisan, ravan i relativno nezanimljiv zvuk, pa je i to prošlo. Bez refleksije je mrtvo, malo refleksije je taman kako treba, puno refleksije te sprečava da čuješ pojedinačne instrumente.
kad ovde nema onih velikih pakovanja za jaja[emoji3]
garsonjera je od firme,godinama u najmu,živim sam,mogu je ukrasiti kako želim

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al more one "piradimalne " spužve , one "ubiju" sve kaj valja ! , one GLUME gluhu sobu , imaš "okolo" po selu - internet  pa tretiraj ! al ak se očeš za istač pozabavit time da Ti niko ne "šapće" , pročitaj od G Milana Rupića - O DOBROM ZVUKU ! i tu ćeš pronaći sve elementarne stvari . ! U savršenoj varijanti , je jedno , a u prostoru di se živi je druga priča ? !

ITD ..... ITD  ;(  Btw - tu je i Ozren Bilan .  ne trba link ! sam napiši ime ? i otvorit će Ti se vrata ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, black coffe said:

Al more one "piradimalne " spužve , one "ubiju" sve kaj valja ! , one GLUME gluhu sobu , imaš "okolo" po selu - internet  pa tretiraj ! al ak se očeš za istač pozabavit time da Ti niko ne "šapće" , pročitaj od G Milana Rupića - O DOBROM ZVUKU ! i tu ćeš pronaći sve elementarne stvari . ! U savršenoj varijanti , je jedno , a u prostoru di se živi je druga priča ? !

ITD ..... ITD  ;(  Btw - tu je i Ozren Bilan .  ne trba link ! sam napiši ime ? i otvorit će Ti se vrata ? :)

 

Zavisi koliko toga staviš na zid, ne znači da "sve ubiju što valja", isto važi za bilo koji damping, postoji optimum. Ne možeš ti tu da napraviš gluvu sobu ne znam šta da radiš. Ja sam stavio samo debeli tepih, oko 70eur košta i ostalo je samo nameštaj, stolice itd. Ne volim ja preterano umrtvljene prostorije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, black coffe said:

Ma sv OK .  u svakoj priči treba razum ! naravno !  , al u tretmanu prostora trebaju mjerenja il Ekvilajzer :)

 

Ima i toga, za mobilni (skromnije) ili za PC/laptop USB (prava stvar), a free softvera za merenje imaš koliko ti duša želi.

http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=12418

http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?mfr=Dayton audio&part=UMM-6&Product_ID=12543

Samo nemoj da se razočaraš kad izmeriš, tek onda počinje zaj......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

koja je bitna razlika između parametrarskog ili DSp-a . Mal nespretno postavljeno pitanje ? eto !

Parametarski, za razliku od grafičkog koji deluje na amplitudu na fiksnim frekvencijama(oktave ili terce), deluje na tri parametra(otuda i naziv): frekvenciju, Q-faktor i amplitudu ... obično se koristi samo nekoliko ovih modula za korekciju celog frekventnog opsega.

Kod DSP je sasvim druga priča, on praktično rekonstruše savršenu funkciju potrebne korekcije, delujući u neuporedivo više tačaka( reda 1k pa naviše - uzmi kao primer digitalne generatore funkcija) ... naravno u zavisnosti od snage upotrebljenog DSP-a, kolk'ko para, tol'ko i muzike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, tonko said:

kad uključim pretpojačalo čuje se šum niskog inteziteta na basu,normalno ili ne?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Šum ili brum, ujednačeno ili samo na jednom kanalu? Koliko su efikasni ti zvučnici, dosta je jako pojačalo može da se čuje u kombinaciji sa efikasnim zvučnicima, naročito ako je veliko pojačanje pretpojačala što je uobičajena situacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu ne , ali bi uvo morao da turim tamo da odgovorim preciznije
kad upalim snagaša, napne membranu i čuje se brumm,nekad jače,nekad slabije
isto se ponovi kod uključivanja pretpojačala
poslije se čuje lagano zujanje na sunđeru,a na basu šum,sa dva metra nije čujno

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...