Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

prilagodni trafo 220Vac:110Vac
za kaze se i autotrafo
slikaj taj , da skontamo prvo da li ima dovoljno snage ...... ako ima za amp , onda ima i za preamp (ne trebaju ti dva) , jerbo preamp trosi ko Zippo na 100km
obrati paznju sta napisah - neko ko zna znanje bi trebao da pogleda i amp i preamp , da nisu slucajno unutra trafoi koji moogu da se prevezu da rade na 220Vac
 
ili da gi slikas iznutra ....... prepoznacu ako slike budu dovoljno dobre
 
o tom potom .....
obavezno,detaljne slike ,da vidimo zdravlje i jel što mijenjano
ona lemilica mi neda mira
kupim i ja jednu
pa da počnemo sa upgrejdima ili ostaviti kako ga je konstruktor zamislio

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko kvadrata žicu koristiti za spojiti zvučnike ?
žice iz skretnice su skroz tanke,rekao bih 0.75 ili kvadrat.
na skretnici rupe za spojiti signal sa pojačala isto su malog promjera,čini mi se isto za kvadrat žicu
trebao bih promjer činča ,bananice ,dio koji ulazi u žensku stranbudem nakvečao na poslu žicu

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninja ako te ne 'opravi :D

Ima tu vazda, te zlatni preseci, te sweet spot, ali ja tu ništa ne bi mnogo dirao, samo bih uživao u mjuzi.... Još kad videh ta taj Hefner ustvari ima lateralce u izlazu... još 2 para. Iha.....

Samo nakrivi kapu... :)

 

Ako može samo info, koja je oznaka na kutiji bassa? Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, tonko said:

postoji li neki osnovni razmak između zvučnika?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Što su dalje od zidova to je manje basa a bolji stereo efekat i dubina slike. Ne treba da budu blizu jedan drugoga, ali ne treba previše razmicati ako slušaš iz blizine, mada za te zvučnike samo slušanje sa 3m i više dolazi u obzir koliki su. Moraš eksperimentisati, soba ti treba malo veća. Kablovi su tu od primarnog značaja, i da se dobro sve pregleda da nema loših kondenzatora. Ako je neki loš u zvučnicima i nije tako strašno, ali ja bih pojačalo odmah stavio na kanal da ne bude posle da ne radi jer mu je izašao beli dim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

provao sam ih drukčije rasporediti,da tuku po dužini sobe,razmakao ih od zidova 40cm,iza rupa od velikog prozora, izgubija sam pozornicu
vratija sam kako je bilo,iza puni zid,uz zid,2.5 m udaljija,toe in nekih 30stupnjeva,ja sjedim 2.5 m udaljen od centra svakoga,vratija pozornicu
skretnica ima tri položaja,low, medium i high
može malo objašnjenje,čemu to?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice skretnice to su nivoi glasnoce horne- visokotonca. Probaj pa vidi sta ti najvise godi. Sto se tice polozaja posto ti je zid odmah iza ledja imas dosta refleksija pa to moze malo da zamuti zvucnu sliku. Koje su dimenzije sobe?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pre nego sto pocnes da ocjenjujes pozornicu, "okiti" malo sobu! Ovako ce ti zvoniti cim ukljucis osim ako ih bas ne namjestis skoro kao slusalice. Stavi nesto na pod a i na zidove.

A probaj i taj kod ormara do okrenes ka kuhinji a onaj drugi da stavis na drugi zid kod kreveta a ti stolicu na sredinu, skoro pa u kuhinju pa poslusaj. Ne moraju biti uza zid i tako ces imati 2m nazad iza njih do prozora a i tu gdje sjednes nece ti zid biti direktno iza ledja.

Probaj i malo dijagonalno, sve da izbjegnes simetricne refleksije od zidova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pre nego sto pocnes da ocjenjujes pozornicu, "okiti" malo sobu! Ovako ce ti zvoniti cim ukljucis osim ako ih bas ne namjestis skoro kao slusalice. Stavi nesto na pod a i na zidove.
A probaj i taj kod ormara do okrenes ka kuhinji a onaj drugi da stavis na drugi zid kod kreveta a ti stolicu na sredinu, skoro pa u kuhinju pa poslusaj. Ne moraju biti uza zid i tako ces imati 2m nazad iza njih do prozora a i tu gdje sjednes nece ti zid biti direktno iza ledja.
Probaj i malo dijagonalno, sve da izbjegnes simetricne refleksije od zidova.
provao sam to,dole ispod prozora,sa svaku stranu termo pečice,izbacija ih 40 cm,udaljio od bocnih 40, stavija gunse,apetite,probilo mi uši,stavija floyde,ton je tu,ali nisam ima sredinu

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...