Jump to content

Poštovani znalci trebam vašu pomoć oko odabira komponenti


tonko

Preporučeni Komentari

Sta je klinicki cisto? Srednjotonac, koji bi ovu prostu muzikicu odsvirao izvadjen i na stolu. Sve se desava od 500-5000Hz.

Ovakav prost zadatak bi odradili i malo bolji zvucnici za racunar.

Ako ces da osluskujes zvucnike, za odabir i nabavku, onda ne sa akusticnom gitaricom, trubicama, glasicima, vec sa muzickim materijalom visoke dinamike i sirokog grekventnog opsega, i nikako zivi koncerti koji su cesto slabo obradjeni, unikatne i specificne svirke i cesto sa dosta gresaka u svirci.

Najveci ispit je klavir, sa svojim obilnim simpatickim rezonancama, probati Flojde, Boemsku rapsodiju Karminu buranu, Cajkovskog, zvuke prirode, nesto poznato i prepoznatljivo, i oceniti vernost reprodukcije.

Pa kada takav materijal zvucnici odsviraju kako treba, onda se vratis na gitaru i vokale, i slusas muziku koju volis...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, tonko said:

ekipa jeste sigurni da jbl ljepše svira od kappa 8.2?
da nevozim poslje još do essena na slušanje kappa
di cu staviti ove jbl,ovo je za kino
doma u splitu dnevni mi je 3.6m sa 10m,pravokutnik


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Ako nista drugo zena ce te izbaciti iz kuce kada vidi JBL-e..:D

Tesko je reci sto bolje svira, JBL ima potencijala ali to je totalno drugi zvuk u odnosu na Kappe. Ponekad moze zvucati sirovo i ako fulas amplifikaciju moze zazvučati kao razglas. Ako voliš rokijati, gledati filmove i glasno slušati JBL ce ti se vise svidjeti. Ali i JBL zna biti zajebat ,nece on bas sa svakakvim pojacalima dobro raditi.

Kappe imaju nesto profinjeniji zvuk ali su zaguljene za pojacalo do zla boga...treba ih nahraniti kvalitetnim watima da bi prosvirali kako treba.

Kod tog JBL me brine da li je skretnica napravljena kako treba jer vecina tih sustava je predviđeno za aktivnu skretnicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pozdrav ekipa,ostao bez baterije,navigacija radi non stop
uzeo haflere-300
jbl sa original skretnicama-1000eur
philips cd 650- 80 eur
pretvarač 220-110 tu me ogulija 50eur,kao dobija ga sa haflerima
dao mi za prvu ruku ožičenje
kratko poslušali,dočekao me knopfler,nema floyde,meni to lipo sviralo,provao malo pojačavati i trebl,malo krcka,ka ploču dok slušaš,meni onako simpa,podsjetilo me koliko je sve staro
ništa jako nismo navijali
zvuk,ha prozračan,

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono što me zabrinjava je lemilica, a kaže da se ne razumi u unutrašnjost kutija
posli kad sam malo pogledao po potkrovlju,desetak starih uređaja
pitao ga što će mu lemilica,pitam ga jel možda mijenjao što po pojačalima,kaže da nije,da su u originalnom stanju,da je kupljeno sve od aneričkog vojnika

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitao ga ima li šta klasike,da nema i šta cu sad ja tu puno glumatati da znam,kad neznam ništa,
činilo mi se da fali basa,niskih tonova,al takva je bila pisma,posli kad je ubacija tracy chapman čuo se bolje bas,ali nekako lipo odvojeno,točno čuješ onaj niski ton

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...