Jump to content

Преамп за Firstwatt F1?


InSides

Preporučeni Komentari

Елем, како сам расподао највећи део старог система, нисам још решио "проблем" амплификације AKG K-1000 слушалица. Својевремено сам израдио клон Firstwatt-a F1, и то је радило у комбинацији са претпојачалом старог система.

Сада имам Firstwatt F1 без претпојачало. Хтео бих да избегнем још једну кутију, и размишљам о следећим опцијама:

1. Инсталација buffer-а (или нешто сличног) унутар кутију F1 појачала, и монтажа потенциометра на претњој плочи (не треба ми више од један улаз - имам само један извор). Требало би да може да се погони од F1 трафоа. Проблем је у томе што не знам који buffer (или нешто слично) за F1 које је струјно појачало (ако то прави неку разлику).

2. Куповина интегралног цевног појачала (што је втора опција зато што опет морам да продам F1).

Идеје? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može bilo koje pretpojačalo, čak i pasivno ili buffer sa pojačanjem 1 ako imaš 2V izlaz iz CD, DAC itd. ako se koristi unbalanced ulaz. Ima onaj B1 buffer u raznim varijantama.

Malo je komplikovanije za balanced ulaz.

Pasivo mislim da nije na nivou aktivnog bilo čega.

Ako je ulaz gramofon sa pretpojačalom i zvučnici 8oma možda ne bude dovoljno pa treba i neko malo pojačanje da ima.

Zavisi i od otpora zvučnika, manje treba ulaznog napona za 4 i 16 oma nego za 80ma.

Ovo je iz Nelsonovog uputstva samo nema podatka o ulaznom kapacitetu:

Input Impedance, balanced 100 Kohms, 8 ohm load

Input Impedance, unbalanced 50 Kohms, 8 ohm load

Output impedance 80 ohms

Output power 8 ohms 10 watts @ 5% THD 1KHz

Output power 4 ohms 6 watts @ 5% THD 1KHz

Output power 16 ohms 9 watts @ 5% THD 1KHz

Gain 14 dB @ 8 ohms

Old 10th March 2008, 09:35 PM   #4
Nelson Pass is offline Nelson Pass  United States
The one and only
 
Nelson Pass's Avatar
 
Join Date: Mar 2001
First Watt F1 Compatible with Passive Preamp (Miller Capacitance)?
The amplifier's sensitivity is load dependent, as it is a current
source, however into 8 ohms the gain is 14 dB, which is 5x

The sensitivity is 1.8V input for 10 watts into 8 and .566 for 1 watt
into 8.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

javi se sledeci put, drugari smo, ne zurimo

Свакако. Ради се о томе да нисам још био решен да потпуно реконфигурирам систем. Кад сам све остало продао, остао је F1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, NIXIE said:

Može bilo koje pretpojačalo, čak i pasivno ili buffer sa pojačanjem 1 ako imaš 2V izlaz iz CD, DAC itd. ako se koristi unbalanced ulaz. Ima onaj B1 buffer u raznim varijantama.

Сасвим у реду - важно је да се ово упасује у исту кутију - али хтео сам да избегнем још један мрежни трафо - овај унутра је предимензиониран 18-0-18.

5 hours ago, Alex said:

Фина опција - опет бих хтео да избегнем екстра мрежне трафое ако могу.

И накрају - још увек могу да се отарасим F1 ако неко има на понуди неки леп (*) цевни интегралац. :) 

(*) 2 x 5W више него довољно.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, InSides said:

Фина опција - опет бих хтео да избегнем екстра мрежне трафое ако могу.

Pa za ovo ti dodatni mrežni trafo ne bi ni trebao. Slažem se sa Alex-om, best buy. Da citiram Sipija :

Quote

Zbog snaznog drive-a i skoro rail-to-rail swinga, nije losa ideja koristiti ovaj stepen kao VAS na nekom malom Power Buffer-u do 10-ak W (neka mini verzija F4 ili nesto fino sa Lateralcima ili Ciuffoli-jev Single Ended Power Follower ili slican Macurin amp, ili SEWA projekat....)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, InSides said:

Нијесам паре имао.

Na svu sreću, jer na ulaz toga bi mogao povezati jedino gramofonsku zvučnicu(uz dodatnu RIAA ekvalizaciju) ... ako je pojačanje zaista 60dB. To bi ti za F1 bilo neupotrebljivo, baš kao i za svako pojačalo snage sa standardnom osetljivošću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, InSides said:

Немам ништа. :)  Куповао бих када се решим шта се ради.

naruci iz DiyA store https://diyaudiostore.com/collections/parts/products/linear-systems-matched-jfet-pairs-grade-b

 

napravis komplementarni JFet buffer , na napajanje se stavi cap multiplier i to ti je to

 

nacrtacu ti to sve i mozes i na veroboard da turis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trziste i potraznja .... ima jeftinije ali nije sigurno da nije fake

 

mada ...... sad tek skontah da njemu treba balansirano , dakle 4 buffer celije .......

 

ono - moze jeftinije , ali ne moze jednostavnije ........ a tesko da moze bolje

 

inace , zadnja prodaja za SS je koliko znam oko 200$ za dva para

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Zen Mod said:

trziste i potraznja .... ima jeftinije ali nije sigurno da nije fake

 

mada ...... sad tek skontah da njemu treba balansirano , dakle 4 buffer celije .......

 

ono - moze jeftinije , ali ne moze jednostavnije ........ a tesko da moze bolje

 

inace , zadnja prodaja za SS je koliko znam oko 200$ za dva para

E jbg, da je odavde(iz Srbije) dao bih mu ja svih 8kom za one novce(platiš 4 dobiš 8 :D) ... a sigurno niisu fake, to su oni iz GB što ih je Impuls onomad uparivao.

P.S. @InSides  Ako imaš neki vezu odavde za Mekedoniju ... ponuda stoji, nisam se šalio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Zen Mod said:

Po ovoj sam ceni ja kupio. Izašlo nešto manje od 100$ dok dogegalo do mojih ruku.

U to vreme Beli nije prodavao jfets po ceni za koju ih dobih proletos... :D

Jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Alex said:

U to vreme Beli nije prodavao jfets po ceni za koju ih dobih proletos... :D

Pa nije baš da ih prodajem, al' za forumaše mož' da se nađe po koji ;) ... u stvari ja sam samo hteo da im zabiberim cenu kako bih te odvratio od diy-erisanja, al' sam se izgleda malk'o za'ebo ... a posle kad si rek'o da ih 'oćeš, bila me sramota da povučem ponudu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...