Jump to content

Scan Dyna 4000


peravsp

Preporučeni Komentari

Pozdrav

Treba mi pomoc oko gore navedenog pojacala. Kada slusam muziku jedan zvucnik se cuje slabije od drugog. Zvucnike sam probao na drugom pojacalu i problema nema, tako da nije do njih. S obzirom da je dosta staro pretpostavljam da je problem do kondezatora ali nisam sto posto siguran jer nemam dosta iskustva.

Prilazem sliku gde se vide vu metri, kao i unutrasnjost pojacala. Da li oni mogu da budu pokazatelj problema. Pojacalo je ukljuceno samo u struju, bez zvucnika, i volume pot je okrenut do kraja. 

erereree.PNG

 

23132.PNG

3232323231.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

28 minutes ago, NIXIE said:

Može da bude bilo šta, od kontakata, potenciometra, kondenzatora ... da ti se jedan slabije čuje. Je si li probao da zameniš ulazne kablove L-R da nije u izvoru problem?

Izvor je kompjuter. Rca kablovi su spojeni na pojacalo preko DIN/RCA adaptera (ako se tako uopste i zove).  Jedino ako su oni problem. Probao sam zvucnike i na B sekciji i ista je prica. Ali opet me brine ovo s vu metrima jer zvucnici nisu bili povezani kao ni komp, znaci samo  u struju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, peravsp said:

Izvor je kompjuter. Rca kablovi su spojeni na pojacalo preko DIN/RCA adaptera (ako se tako uopste i zove).  Jedino ako su oni problem. Probao sam zvucnike i na B sekciji i ista je prica. Ali opet me brine ovo s vu metrima jer zvucnici nisu bili povezani kao ni komp.

Probaj da zameniš kanale (mislim na signalne kablove PC-pojačalo) pa ako ostane isto, onda je problem definitivno u pojačalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, NIXIE said:

Probaj da zameniš kanale (mislim na signalne kablove PC-pojačalo) pa ako ostane isto, onda je problem definitivno u pojačalu.

Ostalo je isto. Nije to sada tolika razlika ali ja je cujem i nervira me :) Da li da pokusam da  kontakt sprejem ocistim potenciometar. Samo tesko je da se pridje s unutrasnje strane ako je neophodno i to da se uradi. S prednje ne bi trebao da bude problem ako moze lagano da se skine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo probaj da proveriš balans potenciometar ako ga ima, proveri da se nije dugme pomerilo pa ne stoji u sredini. Kontakt sprej može da ti ošteti potenciometar i da ubrza njegov kraj, ja ti to ne bih preporučio.  Ako potenciometar ne šušti i ne čuje se pucketanje kad ga okrećeš, verovatno da mu nije ništa. Bolje da ga sa isključenim pojačalom malo vrtiš na prazno nego da mu ušpricaš kontakt sprej, on je ipak namenjen za kontakte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

Prvo probaj da proveriš balans potenciometar ako ga ima, proveri da se nije dugme pomerilo pa ne stoji u sredini. Kontakt sprej može da ti ošteti potenciometar i da ubrza njegov kraj, ja ti to ne bih preporučio.  Ako potenciometar ne šušti i ne čuje se pucketanje kad ga okrećeš, verovatno da mu nije ništa. Bolje da ga sa isključenim pojačalom malo vrtiš na prazno nego da mu ušpricaš kontakt sprej, on je ipak namenjen za kontakte.

Upravo sam skinuo kapicu sve je ok. Potenciometar ne susti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledam bas unutrasnjost pojacala. Toliko je sve nekako skuceno i nepristupacno. I ako bi se odlucio da nesto menjam znam da bi izgubio zivce. 

PS

Da li zamenski kondenzatori moraju da budu istih vrednosti. Ako ne koje bi mi preporucili

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je dostupan pot sa donje strane, možeš ommetrom da proveriš da li menja otpor ravnomerno L,R kad ga vrtiš. Naravno samo sa isključenim pojačalom. Proveri i sve prekidače da nije do njih, tu može kontakt sprej. Može i neki drugi pot da bude problem, recimo ton kontrole ako postoje. Očisti i DIN konektore i probaj neki drugi adapter DIN RCA.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, peravsp said:

Poseduje mono dugme za L i R. Probacu i to. Sto se tice din konektora, jedino mi preostaje da uzmem neki kvalitetniji. Ovaj izgleda kao kabl a video sam i da ima kao neki fiksni.

Eliminiši jedno po jedno natenane. Ako je uređaj star, možda mu je vreme za refresh kondenzatora, samo je piranje isplativosti takvog poteza. Možda za te pare što bi potrošio na obnovu možeš da uradiš nešto novo što će bolje da svira, tipa LM3886, možda čak i D klasu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...