Jump to content

A klasa pojačivači, zna li neko?


крокодил

Preporučeni Komentari

2 hours ago, pakonja said:

Jos A klasu nisam pravio a sada ste me zainteresovali i za A klasu... :) Cisto iz fazona mi dodje da sklopim jednu Hiragu Le Monstre jer nije skupo...:) Koju plocicu preporucujete? 

Da li moze ova:
https://www.ebay.com/itm/Hiraga-Le-Monstre-8W-A-class-Amplifier-D-I-Y/112186091705?hash=item1a1ecfe8b9:g:XKoAAOSwA3dYSZw~

To je prodavac sa domaćeg Kupinda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Vix said:

Samo napred. Ja mislim da ga probam, a napajanje..svichersko. Da,dobro ste procitali. Ali, s'tim sto bi koristio 4 komada, za svaku granu po jedno, a nakon njega umnozavac kapaciteta (recimo imate 4 ista napajanja za lap-top od 19v, pa kad ode preko Mosfet reguatora tu izgubi 4 ili vise volti...dodje gde treba, em filtrirano). Samo, mora obavezno zastita za zvucnike, ako slucajno crkne jedan svicher, evo ga +12 v na zvucniku, puffff....

Za te regulatore procitatje Zen V3 od N. Pasa:

http://www.firstwatt.com/pdf/art_zv3.pdf

A ima i ovde neki predlog za regulaciju pa ko sta voli...

http://diyaudioprojects.com/Solid/Jean-Hiraga-Le-Monstre/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/19/2017 at 8:10 PM, крокодил said:

Nikad nisam čuo Hiragu koja i približno svira kao ova. Dinamika je prosto neverovatna, pozornica, dubina, širina. Imam u rezervi dva lampaša, ali ovo daleko bolje svira. Ima li to veze sa ovim kondovima ili ne - ne znam, ali probaću da nadjem pravu zamenu.

Evo kolega sa foruma ima kondenzatore koji bi ti mogli posluziti...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahaha... ma ovo cu da napravim samo da bi dodao kolekciji... a za BatoMM imam neke jos planove samo mi treba vremena za testiranja... voleo bi da ne radim i da mi pare padaju sa neba i tako bi imao vremena da radim ono sto me zanima i da napredujem u tome a ovako kao i svi ostali samo hvatamo slobodno vreme i grickamo kad mozemo... :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, pakonja said:

A ima i ovde neki predlog za regulaciju pa ko sta voli...

http://diyaudioprojects.com/Solid/Jean-Hiraga-Le-Monstre/

Figure 3: John Linsley-Hood LM338 Regulated Power Supply Schematic

 

   :D, eee ako je JLH sa LM338, mora da je sonicniji nego po istoj semi samo iz datasita.   I obavezno paziti da sekundari i grecevi budu odvojeni da ne bi bilo kuvanja u negativnoj grani.. 

Pakonja, Hiraga je svoje stampe radio sa sild slojem na top lejeru, posto mali monstrumi mogu opusteno da rade i preko 600KHz. I komotno pojacaju sve sto ulove unaokolo.

Alex-ov predlog je za ozbiljno razmatranje, sistem koji sam davno slusao je aktiva, srednji i visoki svaka jedinica sa svojom hiragom, a basevi sa jacim verzijama u mostu. I pravilo je impozantan utisak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, pakonja said:

Zanimljiva konstrukcija, ali ne svidja mi se sto je ulazni cinc suvise blizu hladnjaku koji ce biti vreo...  :)

Samo da zavrsim stvari koje sam zapoceo pa cu se baciti i na ovo...

 

A iec na idiotskom mestu, dovoljno je bilo da je hladnjake razmako (kutija za toliko sira), a u sredinu pozadi izmedju hladnjaka iec i rca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, pakonja said:

Mada mislim da je prevelik ali jbg... to imam pri ruci... :)  

 

Bolje veci neg' manji. Moj je dosta manji, ali ih imam 4, za svaki tranzistor po jedan...

P.s. stipaljku sam stavio da znate pravu velicinu, posto izgleda veci nego sto jeste :D

Mislim da imsm i dva trafoa od UPS-ova, po nekih 200-300w na oko 12V, imam kutiju od rasturenong Marantz pojacala...

ZOE_0006_1-1600x900.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao neko ko je imao Hiragu dojajano odradjenu i par Passova od Diy-jebancija... ne znam... Pass shije Hiragu dosta u ovim kompatibilnim niskoWatnim izvedbama... onaj A40 kad sam cuo visoke nije mi bilo dobro...tako da kad pricamo o Hiragi kao resenju za visoke i srednje ...nisam siguran..ne sabotiram nego dajem savet... Hiraga je kao komplet za sebe ono sto jeste...tranzistor-lampa zvuk i kako je vecina uradjena bazicno covek se vrlo brzo prebaci na Pass stranu kad ga cuje. Tako da ja bi Hiragu pre uradio kako valja (citaj Lemic) i stavio je kao standalone resenje za neke malo agresivnije zvucnike da se izbalansira .

Kod mog druga je dosta pomoglo u dinamici kad su se 0.5Farada u 6 kondenzatora zamenili sa 60 mislim (nemo se smejete...bespotrebno ali fercera) manjih brzih, dual mono je dosta otvorio sve...nedostizna zelja je bila da se uradi CLC u skroz bakarnom kucistu kao kod gosn Lemica ...ALI su te ideje pale u vodu na prvo slusanje Passa. ALI opet Hiragu bi (ne znam zasto) uvek slusao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Da li je neko probao CLC napajanje za hiragu 8W ?
U ovu svrhu korišćene su lundahl LL1694(160mH) i LL2273 (400mH) s prilično visokom cenom.
U CRC napajanju R je bio 4 ili 8 Ohm .
Šta mislite o ideji da se ide na CLC varijantu koja bi bila alternativa skupim LL1694/LL2237 , da se za L upotrebi mundorf zavojnica na vazdušnom jezgru od žice prečnika 0,71mm , L=12mH R=3,9 Ohm/L=15mH R=4,45 Ohm/L=18mH R=4,97 Ohm ?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...