Jump to content
Sign in to follow this  
NIXIE

PC osciloskop, analizator spektra i genarator signala

Recommended Posts

10 hours ago, NIXIE said:

Zahvaljujem svima na savetima, sad mi je sve dosta jasnije. Osnovna namera mi je bila osciloskop i generator funkcija za audio zabavu, po mogućstvu da ne bude kabasto, a o ozbiljnom analizatoru spektra nisam ni razmišljao, to je skupa igračka. 

NIXIE, koliko sam shvatio ti nemas nikakav osciloskop?

10 minutes ago, Gosha said:

NIXIE, koliko sam shvatio ti nemas nikakav osciloskop?

Nemam, a imao sam davno neki ruski opsega 1Mhz i taj sam poklonio, bio je skoro beskoristan. Nije mi ni trebao, nisam godinama ništa ozbiljno pravio, sad sam se aktivirao pod stare dane, osećam veliku potrebu da unapredim svoj audio sistem.

4 minutes ago, NIXIE said:

Nemam, a imao sam davno neki ruski opsega 1Mhz i taj sam poklonio, bio je skoro beskoristan. Nije mi ni trebao, nisam godinama ništa ozbiljno pravio, sad sam se aktivirao pod stare dane, osećam veliku potrebu da unapredim svoj audio sistem.

Posto ih ja imam preko dvadeset, mogu da ti ponudim jedan na zajam dok se ne snadjes. Naravno, bez nadoknade.

6 minutes ago, Gosha said:

Posto ih ja imam preko dvadeset, mogu da ti ponudim jedan na zajam dok se ne snadjes. Naravno, bez nadoknade.

Hvala razmisliću o ponudi, nije mi ništa hitno. Gde držiš sve to, ja kući radim u jednom ćošku, snalazim se, mali mi stan.

Ovaj bi mi odgovarao, barem po dimenzijama i funkcijama. Ima i baterijsko napajanje, samo je displej izgleda loše rezolucije ali ima USB konekciju. Kod nas mu je prejaka cena.

http://www.3me.rs/portfolio-item/dso8060-5u1-visenamenski-osciloskopdmm/

https://www.ebay.com/itm/HANTEK-Portable-DSO8060-60MHz-Five-in-one-Handheld-Oscilloscope-Spectrum-genera-/290672129924

Domaca cena je ok, ako ne mislis da svercujes.

Medjutim, to je terenska sprava ili potencijalnii drugi-treci instrument, uz nesto postojecih. Pre svega terenac i pre svega za rad u uslovima kada su nedostupni prikljucci za struju.

Ne vidim nacina kako bi aktivirao generator, ubacio signal u recimo pojacalo, i to snimio osciloskopom. Pride, ne znam ko bi me naterao da koristim njegov digitalni instrument na stolu..

Takodje ne vidim da ima tih 5 opcija, ako razdvoje funkcije DMM onda ima vise od pet, a ako trgovci smatraju da  FFT moze da se prezentuje kao spektralni analizator, na to cu da im se :P. To se ne radi...Niti da se nesto drami oko frekvencmetra, to sada svaka osrednja sprava pokazuje. U sustini je dso, dmm i generator funkcija

Rigol 1054Z je sjajna i ozbiljna preporuka. 

Za benc testiranje je neophodno vise sprava, kako god okrenes.

1 hour ago, vladd said:

Domaca cena je ok, ako ne mislis da svercujes.

Medjutim, to je terenska sprava ili potencijalnii drugi-treci instrument, uz nesto postojecih. Pre svega terenac i pre svega za rad u uslovima kada su nedostupni prikljucci za struju.

Ne vidim nacina kako bi aktivirao generator, ubacio signal u recimo pojacalo, i to snimio osciloskopom. Pride, ne znam ko bi me naterao da koristim njegov digitalni instrument na stolu..

Takodje ne vidim da ima tih 5 opcija, ako razdvoje funkcije DMM onda ima vise od pet, a ako trgovci smatraju da  FFT moze da se prezentuje kao spektralni analizator, na to cu da im se :P. To se ne radi...Niti da se nesto drami oko frekvencmetra, to sada svaka osrednja sprava pokazuje. U sustini je dso, dmm i generator funkcija

Rigol 1054Z je sjajna i ozbiljna preporuka. 

Za benc testiranje je neophodno vise sprava, kako god okrenes.

Pitaću baš kuma, on ima i taj model, mana ima kao i svaki sličan al vrši posao.

Pa cemu onda tri strane diskusije, ako je kum ..mislim kum..mada obicno bude kako kuma kaze..  :rolleyes: