Jump to content

Apogee Duetta + Stage mrt


damic

Preporučeni Komentari

17 hours ago, Doktor said:

@damic

Hajde i one Stage-ove izvadi iz smocnice konacno da ih opet cujem(o). :)

Jes da je na snazi ova restrikcija, ali ko zna, mozda bih tada i nais'o posle Milos-a na onu radzu.

Naravno, drzimo distancu. :BeerMugCheers:

Naravno Doco, samo da prodje ova posast, nisam od juce bio na forumu i sad vidim da si u samoizolaciji, drzi se, sve najbolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sa preampima i budzenjem je ludilo, u prvoj iteraciji ga picnes, sve zice idu ko cevi u naftnoj industriji a onda kad krenes da isterujes djinovi, na kraju napravis picvajz, vise se ne zna koja zica ide gde ali svira, a ako kojim ludim slucajem krenes da opet izpedanterises, jooooj opet nesto ode naopako. :D

p.s. jurim sto godina da se upoznam sa gosn Kuletom, bas zbog preampa, odlicno svira, upotrebljeno sve naopako slusajuci vlasnike, prekidacke lampe, male mirne struje, sema operacionog pojacavaca ,jedino napajanje cini se odradjeno bas lepo, gotovo da je carobnjak!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He, he, pozdrav Djole. Nisam znao da se jos niste videli. Sacekacemo jos malo, uskoro kum ide u pemziju, imace  vremena na pretek. A, vala i da konacno posteno skutijamo ovo sto je kod mene :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, jorgoss said:

upotrebljeno sve naopako slusajuci vlasnike

:buehehe:

 

Nema tu nista naopako, osim prica vlasnika :D 

Ne uklapa se u razne "traceve", koji su odlutali u neke ezoterije lakomisli...

Ocito je radio sa naponom a ne sa strujom, nije nista "mastio", kako bi neki rekli...manje problema sa riplovima raznim sumovima, nema haosa suvisnih elektrona u lampama...razmaknute i dampirane lampe i sve ostalo...

Bice tu posla oko urednog skutijavanja, ucvrscenja, duple ili trostruke sasije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd,

Ma sve ja to kapiram, ali pogledaj krive lampi i videce se iz svemira da par mA nije u linearnoj zoni, a drugo upotrebiti prekidacku lampu koja taj pojas linearnosti ima u veoma uskom opsegu, kako? Ja razumem da uzmes cetri lampe i svakoj das malen zadatak pa nakarikas pojacanje i parametre....

Sto se tice dampiranja, secam se insistiranju na istom od strane Vukusica i kolki je znacaj tome dao, to mi je negde i jasno kod staklica.

Ono sto se onako vidi bez ikakog znanja je da je napajanje lepo izvedeno.

Kad cujemo kako svira, znaci da sve postavke koje smo znali do sada o przenju lampe, o raznim koncepcijama SRPP, muFolower, KF,AF sve je to djoka :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad, koliko je mA od koliko mogucih, to ne znam, tajnu zna Kule, linearnost je u naponskom domenu, struje samo definisu ukupnu energiju, nacin rada zavisan od radne tacke, lako je napraviti lampu da ofarba zvuk po volji, nije lako napraviti lampu da "nestane" u signalu :) .

Ispravljanje crcr, vrlo bogato, nestedimice, uz neke finesice sa prigusnicama u zoni visokonaponskih brzih dioda, ono sto vidim...

Dampiranje lampe je obavezna tehnika kada se ocekuju vibracije i eventualna modulacija signala tim vibracijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...