Jump to content

Apogee Duetta + Stage mrt


damic

Preporučeni Komentari

wU6OmEj.jpg

Slika nije bas nesto, danas lose vreme, nema sunca. 

Ukratko, sistem je aktivan 3-way, ispod 80Hz su 4 suba, trapezoidni bas panel radi izmedju 80 i 450Hz, oba MRT (midrange-tweeter) od 450 pa navise. Svi rezovi 24LR. Svaki kanal ima svoju digitalnu xo sa 4 izlaza (ukupno 8) tako da je moguca i dsp korekcija svakog suba ponaosob.

U pojedinim temama sam vec pisao o multisub sistemu koji primenjujem pa se nebi ponavljao. 

Kako sam u rezervi imao par Apogee Stage-a sa relativno svezim mrt (5 god) a koji su, imo, najbolji sredenje-visokotonci koje je Apogee pravio, resim da ih iskoristim i dodam postojecem sistemu. Napravim drveni nosac-baffle dimenzija 150cmx11,5cm, dole stavim stopu i pozadi kosi drzac, sklop magneta je prilicno tezak i ima visoko teziste. Danas montiram, elektricno povezem oba mrt-a redno, svaki je bio 3,4Ohm tako da sad imam 6,8 sto je daleko laksi posao za Pioneer M-90a. 

Zvuci izuzetno dobro sa ovim dodatim ribonom, najbolji zvuk do sada.

Koristim samo digitalni izvor, media player Med8er MED500 - dac Teak D-10 - analogni cevni preamp (rad mog kuma Kuleta) - 2 kanalne xo EV Dx34a - pojacala. Kablovi, obicni iz PA programa i nesto Mogami.

      

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, crni. said:

nisam čuo za taj med500 plejer...kakav je?

Na digitalnim izlazima mrvu slabiji od mog CDP SONY X559ES, koga skoro nikad i ne slusam. U njega ide 2TB hdd, platio ga pre 7-8 godina 165USD, best buy ever. Dan danas radi bez greske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravi da navedem pojacala:

4 suba su na 2 digitalca Panasonic SA-XR55 u dual amp modu sto je 4 x 200W/6Ohm (oko) - dovoljno

Ribon bas paneli na Navison Audio NPA-400T - 2 x 220W/8Ohm, nebi bilo na odmet nesto jace, al se nema

MRT riboni su na Pioneer M90a - 2 x 200W/8Ohm - dovoljno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Gotovo zaboravi da sam ovde otvorio temu. Nedavno sam imao promenu kreveta u sobi, umesto ranijeg u obliku kutije, dakle zatvoren sa svih strana, stavljen drugi na nogicama dole otvoren. Ispod kreveta se otvorio dodatni prostor, odmah primetim promenu u odzivu basa. Uradim merenje i stvarno, na spl i waterfall-u drasticna razlika, pojavili se novi sobni modovi u oblasti 60-80Hz.

Provedem nekoliko dana u stelovanju subova, nikako sada nisam mogao da uklopim cetvrti. Pokusano sve zivo ali bez uspeha. Na kraju ostanem na tri komada. Subovi rezani sa 24LR lpf na 50Hz, 60Hz i 64Hz, s tim, sto je prvi u kontra fazi. Duette, ranije bile na 80Hz, pomerene na 100Hz, 24LR hpf.

Evo, za Deliju nekoliko grafika 20-200Hz, da mi ne prebacuje :) . Koristim target curve pa je prema nizim freq. bas malo izdignut.

hV2vqL9.jpg

dZRRTSE.jpg

IA19j3V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Solidno. Moze to i bolje, ovo je stelovanje “na prvu”, samo treba vremena. Bitno, jako lepo se cuje, bez ekscesa na donjem delu. Probacu malo da smanjim pikove na 61,3Hz i 132Hz koji su u podrucju velike energije, za oko 2,5 dB-a. Ovaj na 29Hz nije primetan.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 year later...

Cetvrtak 07.11.2019. Beograd, Epicentar

Susret koji smo dogovarali domacin @damic i ja poslednjih par meseci je realizovan danas u rano popodne.

Apogee Duetta Signature, za koje sam u caskanju sa domacinom saznao da sam upravo ovaj par slusao pre skoro 2 decenije na Novom Bgd., sa sasvim drugom amplifikacijom, gramofonom kao izvorom.

Ovo sto je @damic strpljivo, vredno i znalacki uz dosta traganja, citanja, merenja, uporedjivanja, komuniciranja na Apogee forumu izgradio je nesto sto do sada nisam imao prilike cuti.

Digitalni izvori, bez gramofonskog setupa, paneli ribon i kvazi ribon topologije, 4 SUB-a u slusaonici, eksterne digitalne skretnice su sve ono suprotno od mojeg FR + SET + gram. sistema.

Ono sto ima vezu nasih sistema je ljubav prema vintage spravama. 

Medjutim, ovo je jedan XO sistem koji je potvrdio neka moja razmisljanja o puno watt-i i da toga nikada nije dosta kada su riboni u pitanju, uostalom, kao i veliki drajveri, tipa 15".

Veceras samo slike, moram prenociti, pa sutra nastavak.

Stay tuned.

@damic, veliko hvala na izuzetnom i kvalitetnom razgovoru, o tome koliko je Bgd mali, a koliko smo zakljucili da poznajemo istih likova iz ovog naseg hobija.  :BeerMugCheers:

P.S. zamolio bih clanove kojima smetaju moji eseji da slobodno preskoce ovaj post, kao i onaj koji ce osvanuti sutra oko 9 h. 

d1.jpg

d4.jpg

d2.jpg

d3.jpg

d5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Da razbijemo ovo lose raspolozenje (zbog korone)...

Juce, iskoristio ono lepo vreme, izvukao kompresor iz sobice gde drzim alat, odneo na terasu i izneo nekoliko elemenata mog sistema na "ciscenje", koje da budem iskren, odlazem godinama. Kompresor uz pomoc cetkice.

Za pocetak, specijalno za Vladd-a :) koji je na forumu "pomenuo" da krijem iznutricecevni preamp mog kuma Kuleta. Moja verzija je jos radna, iako ima bar 10 godina. Na njoj su vrsena sva podesavanja, ipak je kum smatrao da je kod mene dosta dobar sistem, te se svaka stvar primeti pre nego kod drugih. Nije ga mrzelo da po dva-tri puta dnevno da dolazi do mene, ne bi li bila cujna neka od njegovih varijacija.

Odmah da rascistimo, sa cevkama nemam blage veze, sem onog osnovnog. Mogu recimo da kazem, to bolje zvuci od onoga, ili to je dobro a ovo nije, i to je to. 

Inace, ovaj preamp, pravljen je samo u 4 primerka koji su BG-u, slusao sam sve, gotovo isto zvuce. Dva imaju bolje napjanje, 2 trafoa, regulatori i statijaznam, ali to je to.

Da ne pominjem, kod mene su cirkulisali razni preampovi, od neke srednje lige do vrhunskih, bar 20-ak.

Filozofija kuma, a i mene, je u elasticnom vesanju svih Hi-fi elemenata. Kao sto se moze videti sa slike, svi elementi na preampu su na zivoj gumi, cak i trafo. Kod masovne proizvodnje, ovaj nacin bi sigurno bio neprimeren, medjutim, kod diy, savrseno vrsi posao. 

 

vS6uR2I.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, damic said:

.... Filozofija kuma, a i mene, je u elasticnom vesanju svih Hi-fi elemenata. Kao sto se moze videti sa slike, svi elementi na preampu su na zivoj gumi, cak i trafo. Kod masovne proizvodnje, ovaj nacin bi sigurno bio neprimeren, medjutim, kod diy, savrseno vrsi posao. 

vS6uR2I.jpg

 

 

definitivno problem ... meni na anthem preamp taj problem ... koji god prekidac da dohvatis / okrenes zvoni ... rastavio ...stavio silikonske podloske izmedju stampane ploce I nosaca sasije ... odvoijo prednju plocu silikinskim  podloskama od sasije takodje ... isto uradio I sa zadnjom plocom gdje su rca konektori ... dobijeno preko 70% utisavanje smetnji ... zvonjave ... ostaje mozda da se podnozja lampi skinu sa stampe nekako montiraju na stampu sa izolacijom ali o tom po tom ... za sad zadovoljan rezultatom ... zajeb sa lampama ... osjetljive na mehanicke vibracije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim na Damicev preamp, Kule je ipak jak igrac :) .

Rad sa lampama je igra finesa, a posto je rad lampi  prilicno kabast fizicki proces, mehanika je jedna od ravnopravnih finesa.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...