Jump to content

Little Dot+ Headphone amp ... negde u sistemu broomi


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

4 hours ago, SHAVIJA said:

Promenio sam fabricko Ti OPA djubre od 0.00001$ za OPA1622 i pored toga sto je sad zvucna nirvana :) shoom/broom/zoom je sad sveden na jedva cujan tj podnosljivo je yeee... videcemo sta ce se desiti kad se ukljuce ovi pored... aj bar mogu da slusam na miru...a sta se tu desavalo ko ce ga znati...i dalje me zanima jel su normalne ove vrednosti sto sam dobio multimerom.... i ozbiljno slusam mjuzu dok pisem ovo, ovaj 1622 je ozbiljno luda spravica...timbre na sve strane, dinamika itd. aj odo da uzivam :)

Hvala svima. Nixie tebi najvise.

Nego kad smo kod Nixie ...ako recimo uzmem nixie Volume pokazatelj s namerom da ga skarabudzim u lampaski preamp oce li to praviti neke negativne stvari s zvukom

Možda ti problemi sa brumom i zujanjem nemaju veze sa uzemljenjem nego nastaju zbog svičerskog napajanja za eksternu karticu koje se prenosi na zvuk. Probaj sa nekim drugim napajanjem za zvučnu karticu ako imaš mogućnosti da vidiš jel ima razlike, obično veća (predimenzionisana) linearna napajanja puno poprave zvuk. Ako se kartica napaja preko USB sa PC-ja onda možda smetnje proizvodi napajanje u PC-ju. U tom slučaju probaj neki drugi PC ili laptop da vidiš šta se menja. 

Za NIXIE display koji je kod mene sa puno lampi (7kom.) mogu da ti kažem da na DAC-u ne pravi apsolutno nikakve smetnje, ima stabilisano DC napajanje.

Taj volume indikator sa NIXIE ne znam, ako priložiš neku šemu i kako bi to sve bilo vezano pogledaćemo, u principu bi išle jedno dve lampe za pokazivanje 00-99 ili tri za pokazivanje 00-100, a možeš dodati i jednu lampu koja pokazuje % pa da šljašti ko jelka.

Merenja su ti ok, a šta se dešava popodne, mislim ako je svuda 0V onda valjda nemaš struje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...