Jump to content
damic

OTL - potreban majstor

Recommended Posts

Mali spin off:

Neki dan saznam da na predmetu Elektronika na ETF se ne rade vise lanpe. Ako je tako... crno se pise staklicima u Serba.

7 minutes ago, djmilicic said:

Mali spin off:

Neki dan saznam da na predmetu Elektronika na ETF se ne rade vise lanpe. Ako je tako... crno se pise staklicima u Serba.

dezinformisali su vas, proizvode se lampe, u Kini, Rusiji, Slovačkoj, i drugim mestima, čak je i RCA najavio ponovnu proizvodnju 300B, nisam otpratio da li je pokrenuta

:D 

A sta bi bio drugi predmet na ETF-u?

OET ima bazicne zadatke ucenja

Упознавање са основним концептима, једначинама и методима анализе електростатичких поља и струјних поља. Увођење у концепте, методе анализе и теореме електричних кола сталних струја.

a celokupno studiranje je posveceno uvodjenju u problematiku odredjenih oblasti...

Ako iskombinujes predmete OET, signale i sisteme, elektroniku plazme, sve bude jasno sa desavanjima u lampama. :) 

1 hour ago, djmilicic said:

Mali spin off:

Što bi jedan profesor sa ETF-a rekao (koji ove godine ide u penziju), cevi su se i u moje vreme samo pominjale (70-ih), sad nećemo ni to... Hoću da kažem, ne drži se to odavno, 30-ak godina. :) Jedine cevi koje se obrađuju (i koje se i dan danas dosta koriste za velike snage), su mikrotalasne cevi (magnetroni itd.), u radarima, pećnicama itd.

Ok, puna usluga, tako mozes lepo da uparis lampe i da ne muce brige. Nije 5€ bacena para.

Tester, tracer i transport doguraju do 1000$. Samo je taj Bruel i Kjer min 350$

Ok je zvuk, kako je "stara skola" kao i vecina clanova ovog foruma, jedno vreme se opirao, ali kad je cuo kod mene, presao je na aktivu. Gore je RAAL 140D, ispod njega B&G Neo10, nize je neki Yamahin beli midbas-srednjak od 8 inca i dole smo uradili u izobariku posebno 2 kutije sa odlicnim Audax-om od 8 inch, HM ili HP serija, zaboravio sam.

Posto zazire od digitalije, radjena je delimicno cevna xo, delom koriscen pllxo, a za high pass Yamahe, cista akustika.

Rezovi su, na 200Hz, 1000Hz i 6000Hz, odprilike, koliko se secam.

Cevni preamp je njegov, ima jos par komada takvih (jedan je kod mene), isto njegov cevni amp na RAAL-u, oko 2x15W, ispod su 3 komada Technics SE-A7, jedan na B&G, dva u mono na Yamahama, i na bas kutijama su 2 snagasa Luxman M03. 

Sve to radi jako fino, brzo, dinamicno uz obilje snage, jedina moja zamerka je bas deo. Dole ima nekoliko modova koje ja cujem, uostalom kao i kod svih drugih, koje je moguce jedino srediti putem digitalije i multisuba.