Jump to content

OTL - potreban majstor


damic

Preporučeni Komentari

:D 

A sta bi bio drugi predmet na ETF-u?

OET ima bazicne zadatke ucenja

Quote

Упознавање са основним концептима, једначинама и методима анализе електростатичких поља и струјних поља. Увођење у концепте, методе анализе и теореме електричних кола сталних струја.

a celokupno studiranje je posveceno uvodjenju u problematiku odredjenih oblasti...

Ako iskombinujes predmete OET, signale i sisteme, elektroniku plazme, sve bude jasno sa desavanjima u lampama. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, djmilicic said:

Mali spin off:

Neki dan saznam da na predmetu Elektronika na ETF se ne rade vise lanpe. Ako je tako... crno se pise staklicima u Serba.

Što bi jedan profesor sa ETF-a rekao (koji ove godine ide u penziju), cevi su se i u moje vreme samo pominjale (70-ih), sad nećemo ni to... Hoću da kažem, ne drži se to odavno, 30-ak godina. :) Jedine cevi koje se obrađuju (i koje se i dan danas dosta koriste za velike snage), su mikrotalasne cevi (magnetroni itd.), u radarima, pećnicama itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, ivan_ said:

Kako sam razumeo drugara, covek je koristio http://www.dos4ever.com/uTracer3/uTracer3plus_con_man.pdf

i uredjaj nalik ovome

bk7071.jpg

sve to spojeno na PC i printer. Na papiru bi bile sve karakteristike merene lampe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok je zvuk, kako je "stara skola" kao i vecina clanova ovog foruma, jedno vreme se opirao, ali kad je cuo kod mene, presao je na aktivu. Gore je RAAL 140D, ispod njega B&G Neo10, nize je neki Yamahin beli midbas-srednjak od 8 inca i dole smo uradili u izobariku posebno 2 kutije sa odlicnim Audax-om od 8 inch, HM ili HP serija, zaboravio sam.

Posto zazire od digitalije, radjena je delimicno cevna xo, delom koriscen pllxo, a za high pass Yamahe, cista akustika.

Rezovi su, na 200Hz, 1000Hz i 6000Hz, odprilike, koliko se secam.

Cevni preamp je njegov, ima jos par komada takvih (jedan je kod mene), isto njegov cevni amp na RAAL-u, oko 2x15W, ispod su 3 komada Technics SE-A7, jedan na B&G, dva u mono na Yamahama, i na bas kutijama su 2 snagasa Luxman M03. 

Sve to radi jako fino, brzo, dinamicno uz obilje snage, jedina moja zamerka je bas deo. Dole ima nekoliko modova koje ja cujem, uostalom kao i kod svih drugih, koje je moguce jedino srediti putem digitalije i multisuba.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, grau said:

....a za preampe isto slusam bajke vec odavno, voleo bih da to cujem. 

Da nemaju veze sa Revox G36? Nekad je neko napisao na nekom forumu, da mu je Kule (verovatno isti ovaj) rekao da je preamp iz tog magnetofona jedan od najboljih lampaških preampova koje je čuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Kuršum said:

Da nemaju veze sa Revox G36? Nekad je neko napisao na nekom forumu, da mu je Kule (verovatno isti ovaj) rekao da je preamp iz tog magnetofona jedan od najboljih lampaških preampova koje je čuo.

preamp iz tog magnetofona jedan od najboljih ?

mora da je sala.

ECC83 tesko da je najbolje.

Revox G36.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jadis , AR , donekle i CJ ...... to je taj stil line stage , sa ECC83

83-ka , sa kojom i da se potrudis ne mozes dobiti manji OLG od 50x , u sklopu za koji ti ne treba vise od 5x

to znaci tonu povratne sprege ..... sto je recimo bas prva stvar koje se ljubitelji "cevnog zvuka" groze

ono , nisam nesto ni cuo hvale vredan preamp ni od jedne od navedenih firmi , ali to je vec druga stvar

Marantz, VTL i jos dosta frmi su radile slicne stvari , ali sa ECC81 , ozbiljnije generalno - ima povratne sprege ali manje , visprenije izvedeno .....

u Revoxu je upotreba te cevi i NFB u drugim funkcijama

 

no , svako ima pravo da radi sta hoce .... isto tako svako ima pravo i da da komentar

sto se mene tice , ne jednom rekoh da ECC83 mogu da vidim samo u phono sekciji (ili nekom drugom stepenu koji obradjuje tako mali nivo signala) ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, vladd said:

Jes', a mene ste drzali u karantinu dnevne sobe dok se cackalo po preampu, pa nisam mogao ni da gricnem pogledom.:D

Plašili se da im ne skineš šemu jednim pogledom.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Zen Mod said:

e, nek' si im rek'o :)

 

pisalo i na tarabi

Zato sam i pit'o. Setih se na pomen imena dotičnog gospodina da sam to negde pročitao (pa kasnije nađoh i gde), a imam G36 sa kojim me mrzi više da se akam (popravka i sl.), pa sam razmišljao da l' da ga nudim za delove, da li da ga rasturim pa nudim delove, a sebi ostavim preamp (deo koji je sasvim u ispravnom stanju). Sad vidim da je to na nivou legende, pa se neću zamlaćivati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Jes', a mene ste drzali u karantinu dnevne sobe dok se cackalo po preampu, pa nisam mogao ni da gricnem pogledom.:D

Ce se vratimo gore u Hi-Fi room da "gricnes pogledom" sta je u preampu. :)

Sad ozbiljno, navrati kad god hoces, ako zelis da vidis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...