Jump to content

DEFiSIT amp ...... ili - poklonu se u zube ne gleda


Zen Mod

Preporučeni Komentari

napisah - DEFiSIT (ima i konkretna sema bez vrednosti , i ovde i na Big DiyA u mojim temama ) , je najcistija iteracija , sa srecno umatchovanim Fetom gore i mosfteom dole , te nema nikakvih source otpora i kerefeka , da se uplicu u prenosnu k-ku stepena

SIT-3 je to isto , ali uz par dodatnih elemenata , ukljucujuci pametno neutralisane source otpore , koji omogucuju siri pool delova koji se mogu iskoristiti za izlaz ..... te ima vecu snagu jer je podignut napon napajanja

kod DEFiSIT a je sve optimizovano za apsolutnu cistocu konstrukcije - i Iq i Ub , zato i ima manju snagu

kao zadnje ali ne najnevaznije , DEFiSIT je nastao kao dokaz koncepta , SIT-3 predstavlja unekoliko kompromis ...... sto tehnicki , sto zvucno...

elem , linkovano ranije , post #1

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/314822-greedy-boy-defisit-papas-koans-post5244007.html

obrati paznju , R7 i R8 su 0R , dakle nema ih u DEFiSIT-u

 

 

defisitschmm.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To znaci da bafer sa 2sk170-2sj74 tera sprezni trafo a sa trafoom teramo LU1014 dole i mosfet gore, ako sam dobro razumeo. Ostalo prilagodimo ovakvom resenju? ako je previse disipacije na LU, dodamo jos jedan mosfet iznad kao u F3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Impuls said:

To znaci da bafer sa 2sk170-2sj74 tera sprezni trafo a sa trafoom teramo LU1014 dole i mosfet gore, ako sam dobro razumeo. Ostalo prilagodimo ovakvom resenju?

Odgledaj ovo, ako vec nisi:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam, nemam vremena. sad sam prvi put pogledao o cemu se radi i podsetilo me na F3 sa spreznim trafoom na signalu. Jedino sto je vezan kao autotrafo pa dize i amplitudu signala.

toliko je novih imena dodeljeno raznim verzijama da sam izgubio interesovanje da pratim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da izlazni stepen ne radi pojacanje a da trafo moze da ga pobudi. Kod F3 je drukcije reseno ali sam ja iskarikirao. Ako bi zeleo da iskarikiram defisit onda bi mogao da stavim i darlington umesto izlaznog jfeta. Dobio bih izoblicenja ali je ideja koja moze da se proba. Ili staviti jedan mali jfet da tera darlington. Cak moze da se primeni i Aleph varijanta sa strujnim izvorom na mestu mosfeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da izlazni stepen ne radi pojacanje a da trafo moze da ga pobudi. Kod F3 je drukcije reseno ali sam ja iskarikirao. Ako bi zeleo da iskarikiram defisit onda bi mogao da stavim i darlington umesto izlaznog jfeta. Dobio bih izoblicenja ali je ideja koja moze da se proba. Ili staviti jedan mali jfet da tera darlington. Cak moze da se primeni i Aleph varijanta sa strujnim izvorom na mestu mosfeta.

Nešto sam razumeo, najveći deo ne.

Možda ste u pravu, možda i ne.

To čak uopšte nije ni bitno.

Javio sam se zbog Vašeg veoma kreativnog načina razmišljanja, koji mi je se jako dopao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svi putevi vode u Rim

upravo to je osnovna stvar koju Nelson uci raju sve vreme - da razmisljaju svojom glavom

 

jedna sema , druga sema , deseta , stota

najvaznije sto od njega mozes da naucis je upravo to da treba probati i razmisljati (kojim god redosledom)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da bi bilo sta menjao ,moras da upratis sta je radna tacka - napon na drejnu i Iq , kao i nagib radne prave , a o odredjuje radni otpor (sijalica ) u paralelu sa opterecenjem na izlazu ( recimo 8R zvucnjak)

mislim , sta da ti kazem - ako hoces da kopiras odredjeni projekat , onda moras da ispostujes load lines koje je konstruktor zadao

ako neces iz nekog razloga , onda sam moras da vrsis optimizaciju

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, neskor said:

jedno pitanje za L'Amp

da li mogu umesto onih sijalica 300W/120V da se stave sijalce od 300W ali na 220V?

Ako ces na 220v, trebace ti 4x vise sijalica za otprilike istu struju, dakle recimo 12x100w po kanalu. Nisu skupe, a efekat je...

doc-brown-0504.jpg.824x0_q71_crop-scale.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos nesto: ako napravis "test bed" sa 12 x 100 w (a moze i sa 20 x 60w) sijalicama u paraleli, mozes ih zavrtati/odvrtati dok ne dobijes zeljeni napon/struju/nagib radne prave-krive :)

 A na kraju,  fine-tuning, ubacis malo slabiju sijalicu

Mislim, to je neko vec odavno napravio :D

p.s. A evo i ideja, uzmes u neku alu cev od ventilacije, dugacku recimo oko 2 m, postavis vertikalno u cosak sobe, na nju montiras sijalice a istovremeno ti sluzi kao hladnjak za tranzistore. Samo trafo moras van. Malo neobicno i originalno resenje, izgedalo bi kul :)

Screenshot_20180802-081308-1280x720.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...