Jump to content

DEFiSIT amp ...... ili - poklonu se u zube ne gleda


Zen Mod

Preporučeni Komentari

mesavina M2 i SIT-2 , pa ti vidi

 

od normalnih (koliko to moze biti normalno) FW ampova , ti vec imas onaj koji je najblizi ovome

da ponovim ono sto sam rekao ne znam vec koliko puta (ZM Ara) ....... Babelfish J2 jeste najbolji .......  a M2 je najdrazi :)

 

totalna ezoterija tipa SIT-1 i SIT-2 van razmatranja , za prethodnu recenicu

 

edit: i DEFiSIT definitivno ubacujem u tu zadnju kategoriju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prva slika prvog posta

 

sa leve strane imas komplementarni Toshiba JFet buffer (koji je push pull) , onda autotrafo sa pojacanjem od 4V/V , onda push pull izlazni stepen , u source follower konfiguraciji

e sad , kvaka je sto nisu upotrebljena braća elementi , nego jedan SIT (prakticno JFet) i jedan mosfet

njihove prenosne karakteristike nisu iste i to ti je , da prostis, kao da gledas kad hoda neko ko ima jednu nogu kracu

ta igra (moze da se zove jbte Nele al te usralo! , ali i za to usralo treba malo vise od srece) daje THD spektru koja taman odgovara Neletovim potrebama ......

 

prva polovina ampa (buffer+autotrafo) , najinformativnije je da ti kazem da je to prakticno isto sto i Iron Pre

 

onda dodas to na izlazu i imas prakticno M2 (uz odredjene razlike u biasovanju i vrsti napajanja) sa navedenom debelom razlikom - gornji izlazni tranzistor

 

sinoc je repostovana jedna slika koju sam propustio na Big Diya - screenshot malo drugacije pcb za DEFiSIT koji je kao teaser Papa svojevremeno postavio tamo , i na njoj su vidljive razlike - dodaje se optocoupler i source otrpori za izlaze , prakticno svi elementi koji figuriraju u M2

moje tumacenje je da ce tro biti finalna komercijalna varijanta , da moze da ubaci SIT gore i mosfet dole bez prethodnog mukotrpnog trazenja parova , koji ce dati tacno trazenu struju na zadatom naponu napajanja ........ sto je definitivno vise nego mukotrpan proces

dakle - ovaj moj amp i onaj vidljiv na upravo odrzanom BAF-u , su medju malim brojem napravljenih bez kompromisa ( bez dodatnog bisaing mehanizma , bez source otpora ..... najidealnija odnosno bar najcistija prenosna karakteristika , pa sta god to znacilo)

u produkciji ce biti malo komplikovaniji ....... sto ne znaci da ce (bar ne znacajno) losije zvucati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u stvari i manje ...... oko 12.5W/8R

napon napjanja je red velicine 30-ak V , a sve da bi Pass-SIT-1 imao preko sebe oko 15V i biasovan na oko 1A5 , sto mu dodje sweet spot

 

znajš kako 6W sviri na RCA :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/15/2017 at 9:53 PM, Zen Mod said:

mesavina M2 i SIT-2 , pa ti vidi

 

od normalnih (koliko to moze biti normalno) FW ampova , ti vec imas onaj koji je najblizi ovome

da ponovim ono sto sam rekao ne znam vec koliko puta (ZM Ara) ....... Babelfish J2 jeste najbolji .......  a M2 je najdrazi :)

 

totalna ezoterija tipa SIT-1 i SIT-2 van razmatranja , za prethodnu recenicu

 

edit: i DEFiSIT definitivno ubacujem u tu zadnju kategoriju

ako moze dodatak, gde bi se uvde udenuo DIY Sony Vfet?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj bi bio negde BA3 amp sa finesom ...... buduci da je front end prakticno BA3

u svakom slucaju doooobar amp , ali milion komplikovaniji od navedenih .... sto se sigurno ocituje u zvuku

ne kazem gori ili bolji zvuk , samo drugaciji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slušao jutros DEFiSIT kod mečke na rupi: kažu da je F3 Passovo pojačalo sa najlampaškijim zvukom - nije, to je DEFiSIT.. ili još bolje ovako: lampaš u srednjim i visokim, a tranzistorac u basu :) znam ih (vas) barem desetoro koji bi poželeli lampaša ovakvih karakteristika, ali danas do njega nije tako lako doći.. jbg nije ni do DEFiSITa, shvatio sam da su male šanse da se pojavi u proizvodnji, tako da smo ga ugasili DEFiSITarno je :D

još da dočekam da izšvajsuje SIT, da imam još jednu nedostižnu stvar na listi :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

slušao jutros DEFiSIT kod mečke na rupi: kažu da je F3 Passovo pojačalo sa najlampaškijim zvukom - nije, to je DEFiSIT.. ili još bolje ovako: lampaš u srednjim i visokim, a tranzistorac u basu :) znam ih (vas) barem desetoro koji bi poželeli lampaša ovakvih karakteristika, ali danas do njega nije tako lako doći.. jbg nije ni do DEFiSITa, shvatio sam da su male šanse da se pojavi u proizvodnji, tako da smo ga ugasili DEFiSITarno je :D

još da dočekam da izšvajsuje SIT, da imam još jednu nedostižnu stvar na listi :)

 

Haaaa, jos malo pa cu morati paliti "enigmu" svaki put kad citam tvoje postove :) 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptanalysis_of_the_Enigma#/media/File:EnigmaMachineLabeled.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, ninja said:
Haaaa, jos malo pa cu morati paliti "enigmu" svaki put kad citam tvoje postove default_smile.png 
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptanalysis_of_the_Enigma#/media/File:EnigmaMachineLabeled.jpg

 

šobre? mečki na rupu se ide kad znaš da će najebeš, u ovom slučaju da čuješ nešto što nemož da imaš :) a ono: SIT, DEFiSIT.. tako ga konstruktor nazvao :)


@stradi razlika međ SITovima je, kol'ko čujem, veća od prostog razdvajanja po kutijama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

mozda ce nekom biti interesantna "moja" tema na Big DiyA, postovi od zadnjih par dana

 

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/314822-greedy-boy-defisit-papas-koans.html

 

 

bacio sam tamo par ideja , ne mora ni da kosta puno ...... maltene delovi iz fioka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

vise sam no siguran da sam to lepo napisao kod nas , ali vise sam no siguran da ne mogu da se setim gde

 

elem - ima tih par tema , vrati se od prvog posta i citaj

ide lako , samo ignorisi Grauovo medjedjanje i odmah toga nema puno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...