Jump to content

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija


sir Oliver

Preporučeni Komentari

slicno ....... ali ni nalik

Tokinovi THF-51S , 2SK180 , 2SK182 - djunte od 500+ wata koje su isle u radare i pretvarace i slicne kerefeke

 

za Sony VFet cu ti odgovorim tamo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Da ne otvaram novu temu, ova je donekle priblizna onome sto hocu reci: 

Osim glavnog fi-fi ja, OB koji je u dnevnoj sobi, koristim jos dva pomocna, jedan u kuhinji i drugi u spavacoj sobi. Posto tu nije neko kriticno slusanje, tek da nesto svira, u kuhinji sam stavio pojacalce sa TDA7297, na MLTL zvucnike, bilo napajano sa svicherskim napajanjem. I skinem ja svichersko dA ga prebacim na TPA 3116 u spavacoj sobi, te na TDA7297 povesem 11 AH 12v gel (2x5.5.aH) olovne akumulatore, pretpostavljajuci da ce zvuk biti bolji...kad ono...medjutim!

Zvuk zamuljavio, vise to nije bilo to, kao da je izdignut mid-bas koji nekim muljanjem prekriva detalje i od sasvim korektnog pojacala pravi sr.... Kazem 'bo te...i vratim svichersko, i opet dobro...

E sad, predstoji igranka u spavacoj sobi  :svakatidala:tj. Da probam accu vs. Svicher na TPA3116, da li ce se cuti takva razlika kao na TDA, ili mozda i nece.

Po ko zna koji put, zakljucujem da su odredjeni chip pojacavaci osetljivi na sve i svasta, napajanje, zvucnicke kablove .ali mnogo...ne bi me zacudilo i da reaguje na osigurac :buehehe:

Sad vec bolje razumem neke ljude, i one japance sto menjaju bandere...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zelim da izmisljam toplu vodu pa kazem nesto sto svi vec znate.

Ali u ovom hobiju pre svega pokusavam da odrzim "open mind" i da bez predrasuda pristupim svemu, i sam se uverim. A uverio sam se da kablovi i napajanje imaju jako veliki uticaj na zvuk chip pojacala, bar ovog kontretnog primerka. E sad, dokle vredi ici sa "unapredjivanjem" kablova i napajanja, a da se ne predje u "zonu sumraka". Tanka je nit... znate na sta mislim (ne mislim na onu u osiguracu) :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Vix said:

A uverio sam se da kablovi i napajanje imaju jako veliki uticaj na zvuk chip pojacala

Možda je unutrašnji otpor tog malog akumulatora znatno veći od unutrašnjeg otpora čoperskog napajanja? Probaj da dodaš neki veliki kondenzator 20.000uF ili više paralelno akumulatoru, ali što bliže pojačalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Vix said:

Ili jos bolje, skinem veliki akumator sa Stila, pa uporedjujem veliki vs mali akumulator, vs choper. Setih se price da je Hiraga morala imati ogromne kapacitete u napajanju da bi zvucala kako treba. Ima tu nesto...

Ako ti nije žao Stila da stoji bez akumulatora, i ako neće da ti se izgubi kod na radiju, i ako te žena ne vidi šta radiš onda može.:heat:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje: koji preamp da bi se ustekao telefon kao izvor zvuka na ove moje staklice ,pentode ,triode,a klase ab klase itd.Treba veliko pojacanje to mi je poznato ostalo ne.Da li moze na postojeci dac sa koaxijalnim ulazom ugraditi neki drugi i da li bi to neko uradio uz naknadu.:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, 2a3 said:

Pitanje: koji preamp da bi se ustekao telefon kao izvor zvuka na ove moje staklice ,pentode ,triode,a klase ab klase itd.Treba veliko pojacanje to mi je poznato ostalo ne.Da li moze na postojeci dac sa koaxijalnim ulazom ugraditi neki drugi i da li bi to neko uradio uz naknadu.:hi:

Za dobar zvuk sa telefona preporučujem SMSL B1 bluetooth DAC/ lojačalo za slušalice. Uslov je da telefon ima bluetooth 4.0 ili jači. Ima ga i Vix pitaj ga kako je zadovoljan. Direktno vezivanjetelefona na pojačalo zvuči očajno.

SMSL B1 ima samo jedan ulaz (bluetooth 4.2) i 4 izlaza (digitalni coax, digitalni optical, analogni line i analogni varijabilni za slušalice). Unutra ima i bateriju kao i izvstan Wolfson DAC. Možeš da ga vežeš koaksijalnim kablom na svoj DAC.

Ako kupiš bluetooth stick 4.0 može se povezati na bilo koji laptop ili PC.

Izlazni napon na line je dovoljan, ne treba pretpojačalo, možde samo potenciometar i cathode follower koji beše već imaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, 2a3 said:

Hvala Nixie,probao direkt i vidim ja da tu treba nesto izmedju .:dubbio:

Loši su ti line izlazi na telefonu, malo bolji na na laptop/PC, ovaj SMSL je 10 puta bolji. Naročito je dobar kad ga povežem na moj DAC preko SPDIF coax veze. Ali i sam za sebe je dosta dobar, pod uslovom da imaš dobre RCA interkonekte. Za slušalice je takođe mnogo bolji od samog telefona i glasniji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...