Jump to content
sir Oliver

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija

Recommended Posts

14 hours ago, vladd said:

Taj VdH deluje kao da je sa baba Milkine lanpe.. :) 

Vala baš. Sramota.

10 hours ago, Vix said:

@sir Oliver Bilo bi zanimljivo ako ima neko da ti ustupi Pass F5 pojacalo sa nekim cevnim preampom, moze biti dobra kombinacija za tebe, ali treba cuti...

Bio men se čini F5 kod mene (ili nešto od tih uradaka). Doduše bez preampa nego na varijabilni izlaz CDa. Nije se proslavio.

Definitivno treba probati sa preampom.

Taki sam imao from Van den Svetozarevo, i to u tri boje, bela siva i braon, ili sto bi audiofili rekli, snow, grey and mahogany :) 

On 3.1.2018. at 12:19 AM, sir Oliver said:

Možda sam sa staklići previše digao letvicu ali nešto sumnjam da bi čip pojačala bila kompetitivna. Ali da ne grešim dušu, i da ih apriori otpisujem . U svakom slučaju radije bih da probam pre nego se odlučim za švajsovanje. Ajd taj MM ko ima najbliži da pustimo. Pa ako se kvalifikuje da pravim.

Za Leash ne znam šta je.

Gledam neke NAIM i QUAD po Aliexpresu ali pitanje koliko je to približan klon i približan zvuk.

Mada kad vidite šta je sve u ponudi na KP i za koje smešne pare teško je odlučiti se za :hammer:

Odustao od švajsovanja pojačala. Zasad.

Ne mogah da odolim Jovici

platka.jpgJVC%20AX-555.jpg

Od pesakljivih ostao još i Nakamichi.

DSC02214.JPG

2hq8pz8.jpg

Danas slušano dosta.

Odlična su to pojačala. Kidaju. :clapping:

Ali nisu kao staklići. :worship:

U svakom slučaju sad pa imam solid state sa obiljem snage.

Slucajno sam spomenuo u ovoj temi:

Mozda ima negde i tema o tome, ali ipak smatram da mogu nastaviti ovde, posto se radi o uporedjivanju dva pojacala.

Spominjao sam vise puta po forumu da, zbog zene, klinaca, posla tj uopste zivotnih obaveza i frka u kojima se nalazim, nemam vremena sastavljati bilo sta. Mozda bude, za par godina, boze zdravlje. Do tada, uglavnom sam se fokusirao na kombinacije onih komponenti koje vec posedujem. Medju njima su i Pas diy F2 lite (sa sijalicama kao CCS-om) i Zen V9, tj. F3. Nakom isprobavanja razlicitih varijanti ptretpojacala, ostao sam pri Sipijevom J-fet Boz-u, F2 lite pojacalu, i Baflastim zvucnicima. Ono sto me iznenadilo je da mi se F2 pojacalo vise svidelo od F3, iako je po merenjima daleko inferiornije. Nekako, zvuci mi muzikalnije, ima bolji ton, note lakse "lebde" u vazduhu...

Inferiornost F2-ke se primeti samo kada bas jace odvrnem, a to nije bas cesto.

Ali, dovoljno da probudi crva...

I sad kontam, kakvu prostu i brzu modifikaciju mogu napraviti, da F2 svira bolje, a ipak zadrzi svoju muzikalnost i ne postane nesto drugo. Gledajuci ovo:

http://www.firstwatt.com/f2j.html

"Najlakse" bi bilo da Mosfet zamenim sa SJERP100. Ali, u sadasnjim mogucnostima, teoretski, posto su nendjijum i kostaju bubreg i po.

Zen (nas Zen) spomenu igrariju sa LU1014. Njega imam, samo je pitanje da li ce se onda F2 lite pretvoriti u Zen V8, tj, F3 bez povratne sprege? E, tu mi mozak staje,a ZM neka kaze, hoce, ili nece, jeste, ili nije, ili da odem tetki (ili sebi) po lek :D

P.s. Budan sam, zato sto mi je jedino vreme za diy na raspolaganju od ponoci do 3. Au, pa vec je 3.. :)

i meni je vec 3 , tako da cemo dalje razmisljanje ostaviti za sutra

bojim se da bi bilo dima kad bi sad ista konkretno predlozio ......... vec sam jedno dvared zakunjao na stolici :)

otvori brte svoju temu o tome sta oces ili neces , pa da tamo cakulamo

sta si se stis'o - gigabajti su danas jevtini :smesna:

gledam ovaj vukusicev EL34 amp na oglas pa se bas cudim da ga neki tanojista nije maznuo

na stranu sve, moglo bi to sinergijski zasvirati, pogotovo ako je serija sa hammond trafoima (ako nisam nesto pobrkao zbog senilnosti)

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/-Tube-Audio-Lab-lampaski-snagas-63637041-oglas.htm?filter_id=103594785

Odlican..skup set lampi ako se hoce prave. Inace cena sasvim realna i prodavac je pravi gospodin. Ja ga posmatram vec skoro mesec.

pa sad, što se lanpi tiče ne očekujem čuda, naročito što izgleda da je to oriđiđi set koji je rahmetli sensei ugradio, znači biće da to ima 15-20 godina. neka je i malo sviralo, ne bi trebalo da je ostalo mnogo života u njima....

Definitivno si pogurao prodaju, sto se mene tice trebalo bi da imas pice od prodavca za vetar u ledja :BeerMugCheers: