Jump to content
sir Oliver

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija

Recommended Posts

15 minutes ago, Vix said:

A uverio sam se da kablovi i napajanje imaju jako veliki uticaj na zvuk chip pojacala

Možda je unutrašnji otpor tog malog akumulatora znatno veći od unutrašnjeg otpora čoperskog napajanja? Probaj da dodaš neki veliki kondenzator 20.000uF ili više paralelno akumulatoru, ali što bliže pojačalu.

Ili jos bolje, skinem veliki akumator sa Stila, pa uporedjujem veliki vs mali akumulator, vs choper. Setih se price da je Hiraga morala imati ogromne kapacitete u napajanju da bi zvucala kako treba. Ima tu nesto...

Just now, Vix said:

Ili jos bolje, skinem veliki akumator sa Stila, pa uporedjujem veliki vs mali akumulator, vs choper. Setih se price da je Hiraga morala imati ogromne kapacitete u napajanju da bi zvucala kako treba. Ima tu nesto...

Ako ti nije žao Stila da stoji bez akumulatora, i ako neće da ti se izgubi kod na radiju, i ako te žena ne vidi šta radiš onda može.:heat:

Pitanje: koji preamp da bi se ustekao telefon kao izvor zvuka na ove moje staklice ,pentode ,triode,a klase ab klase itd.Treba veliko pojacanje to mi je poznato ostalo ne.Da li moze na postojeci dac sa koaxijalnim ulazom ugraditi neki drugi i da li bi to neko uradio uz naknadu.:hi:

33 minutes ago, 2a3 said:

Pitanje: koji preamp da bi se ustekao telefon kao izvor zvuka na ove moje staklice ,pentode ,triode,a klase ab klase itd.Treba veliko pojacanje to mi je poznato ostalo ne.Da li moze na postojeci dac sa koaxijalnim ulazom ugraditi neki drugi i da li bi to neko uradio uz naknadu.:hi:

Za dobar zvuk sa telefona preporučujem SMSL B1 bluetooth DAC/ lojačalo za slušalice. Uslov je da telefon ima bluetooth 4.0 ili jači. Ima ga i Vix pitaj ga kako je zadovoljan. Direktno vezivanjetelefona na pojačalo zvuči očajno.

SMSL B1 ima samo jedan ulaz (bluetooth 4.2) i 4 izlaza (digitalni coax, digitalni optical, analogni line i analogni varijabilni za slušalice). Unutra ima i bateriju kao i izvstan Wolfson DAC. Možeš da ga vežeš koaksijalnim kablom na svoj DAC.

Ako kupiš bluetooth stick 4.0 može se povezati na bilo koji laptop ili PC.

Izlazni napon na line je dovoljan, ne treba pretpojačalo, možde samo potenciometar i cathode follower koji beše već imaš.

17 minutes ago, 2a3 said:

Hvala Nixie,probao direkt i vidim ja da tu treba nesto izmedju .:dubbio:

Loši su ti line izlazi na telefonu, malo bolji na na laptop/PC, ovaj SMSL je 10 puta bolji. Naročito je dobar kad ga povežem na moj DAC preko SPDIF coax veze. Ali i sam za sebe je dosta dobar, pod uslovom da imaš dobre RCA interkonekte. Za slušalice je takođe mnogo bolji od samog telefona i glasniji.