Jump to content

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Slucajno sam spomenuo u ovoj temi:

Mozda ima negde i tema o tome, ali ipak smatram da mogu nastaviti ovde, posto se radi o uporedjivanju dva pojacala.

Spominjao sam vise puta po forumu da, zbog zene, klinaca, posla tj uopste zivotnih obaveza i frka u kojima se nalazim, nemam vremena sastavljati bilo sta. Mozda bude, za par godina, boze zdravlje. Do tada, uglavnom sam se fokusirao na kombinacije onih komponenti koje vec posedujem. Medju njima su i Pas diy F2 lite (sa sijalicama kao CCS-om) i Zen V9, tj. F3. Nakom isprobavanja razlicitih varijanti ptretpojacala, ostao sam pri Sipijevom J-fet Boz-u, F2 lite pojacalu, i Baflastim zvucnicima. Ono sto me iznenadilo je da mi se F2 pojacalo vise svidelo od F3, iako je po merenjima daleko inferiornije. Nekako, zvuci mi muzikalnije, ima bolji ton, note lakse "lebde" u vazduhu...

Inferiornost F2-ke se primeti samo kada bas jace odvrnem, a to nije bas cesto.

Ali, dovoljno da probudi crva...

I sad kontam, kakvu prostu i brzu modifikaciju mogu napraviti, da F2 svira bolje, a ipak zadrzi svoju muzikalnost i ne postane nesto drugo. Gledajuci ovo:

http://www.firstwatt.com/f2j.html

"Najlakse" bi bilo da Mosfet zamenim sa SJERP100. Ali, u sadasnjim mogucnostima, teoretski, posto su nendjijum i kostaju bubreg i po.

Zen (nas Zen) spomenu igrariju sa LU1014. Njega imam, samo je pitanje da li ce se onda F2 lite pretvoriti u Zen V8, tj, F3 bez povratne sprege? E, tu mi mozak staje,a ZM neka kaze, hoce, ili nece, jeste, ili nije, ili da odem tetki (ili sebi) po lek :D

P.s. Budan sam, zato sto mi je jedino vreme za diy na raspolaganju od ponoci do 3. Au, pa vec je 3.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i meni je vec 3 , tako da cemo dalje razmisljanje ostaviti za sutra

bojim se da bi bilo dima kad bi sad ista konkretno predlozio ......... vec sam jedno dvared zakunjao na stolici :)

otvori brte svoju temu o tome sta oces ili neces , pa da tamo cakulamo

sta si se stis'o - gigabajti su danas jevtini :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledam ovaj vukusicev EL34 amp na oglas pa se bas cudim da ga neki tanojista nije maznuo

na stranu sve, moglo bi to sinergijski zasvirati, pogotovo ako je serija sa hammond trafoima (ako nisam nesto pobrkao zbog senilnosti)

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/-Tube-Audio-Lab-lampaski-snagas-63637041-oglas.htm?filter_id=103594785

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa sad, što se lanpi tiče ne očekujem čuda, naročito što izgleda da je to oriđiđi set koji je rahmetli sensei ugradio, znači biće da to ima 15-20 godina. neka je i malo sviralo, ne bi trebalo da je ostalo mnogo života u njima....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto si se zaebao, dugo pratim taj oglas, cena ista kao i pre. Akcije nije ni bilo. Covek je prvi vlasnik, koliko sam razumeo i prijatelj bio sa Vukusicem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Desava se, dugo stoji ta cena.

Prilicno je neobrazlozena, nepotpomognuta detaljima, stanjem lampi, vrstom trafoa...sto moze da izbije varijantu "diy je jeftiniji" i pokaze, ili ne pokaze ozbiljnu ili realnu vrednost. Ili je za svajsere ili je za kupi i uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...