Jump to content

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Pitah kompetentne (proizvodjače) koje pojačalo najbolje ide uz Audience 1+1.

kažu:

Tube, Triode, single-ended, Class A. *No class D amps are really good. Avoid all class D.
 
Tolko o D klasi. I mojim pokušajima da nadjem dobru D klasu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, sir Oliver said:

Pitah kompetentne (proizvodjače) koje pojačalo najbolje ide uz Audience 1+1.

kažu:

Tube, Triode, single-ended, Class A. *No class D amps are really good. Avoid all class D.
 
Tolko o D klasi. I mojim pokušajima da nadjem dobru D klasu
 

Ja ,ja tuben,trioden,single-ended,lampici ,staklici,ne moz dalje moraces .Da si blizi pa da prikopcamo 2a3 sa onim kablicima.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Daklem sve sam raziškao. D klasa se nije kvalifikovala za dalje nadmetanje. Bar dok ne nabavim neku boljiju ( skuplju, Tact, Lyngdorf i sl.) mada me ne greje sunce da će digitala da osvetla obraz.

Ostale jedne lampičke ( moje) i onaj Nakamichi kao jedini predstavnik solid stejta. Snažan, energičan, moćan, pumpa zvukom. Nije kao lampe, nema onu magiju prirodnosti i prostora ali vrlo dobar. Možda i previše očekujem od solid stejta.:phone:

Još šta nisam probao a to je tube preamp sa solid stejt snagašem. Što neki ovdena zovu najbolje od oba sveta.;) Ke vidime.

Tube preamp nesam zgotovio a snagaša i nemam. Nešto bih pravio (naim klon, Quad klon, nešto treće) ali pusta prokrastinacija :beach:

 

E sad malko od kablovi. Koj ne (će) da veruje u kablovi neka ne čita. Il bar nek ne komentariše.:readingpapers:

Prva proba zvučnika  je bila sa nekim entry level zvučničkim kablovima ( zaboravio sam kojim) jer trenutno nisam imao ništa drugo na raspolaganju.  Čulo se traljavo tj u rasponu od razočarenja do očaja. (Šta kupih, al sam se zahebao, ...:dash1:zašto se ne čuje kao tamo gde sam ih slušao? Dal će se usviraju i kad? :blackeye:)

Dok silom prilika ne ostadoh bez tih kablova i ne dodjoh u situaciju da zgotovim neke od postojećih kablova (jednima fale viljuškice, drugima bananica,...)

Izabrah moje švajsovane, posrebreni bakar, solid, tanki. Gola žica provučena kroz bužit, zagrejano i stegnuto pa opet.(još jedna žica i bužir sa grejanje.) Bananice industrijske, ništa audiofilske.DSC_0861.thumb.jpg.715ede4d6d3b191ec740eb39bc1b5418.jpg

I odmah         WOOW.:wave:Izgleda da im je srebro leglo samo tako. Odjednom prostor, detalji, zvonkost, živost...:respect:

Svi testovi pojačala su preko ovih kablova uradjeni, i tu je napravljena ona rang lista:

1  Lampaši

nema

nema

Nakamiči

nema

nema

TPA sa yamaha preampom

nema

nema

...

Rotel

E sad kad se iskristalisao neki poredak (možda pomalo neočekivan i čudan) krenuo sam sa menjanjem kablova.

Zafrknuo sam diy kablove i posvetio se brandiranim.

Prvi pick neki VdH iz Korata. Ništa preskupo.

DSC_0857.thumb.jpg.acdc76038b1a51c3c4f90cde5ea3cc24.jpg

Kvalitet svih u testu je opao (malo Rotel otskočio i prestigo TPA sa Yamaha preampom ali za dlaku) pa je VdH ispao iz dalje igre.

Treći pick je Anticables i za sada je on najbolji izbor. Dodao dozu basa, zadržao čistoću i prirodnost.

Najbolje bi bilo da se ima neki kabl sa karakteristikama oba ova . I srebra i Anticablesa. Koji je uzgred bakarna debela lakovana žica. Možda probam neki BiWiring sa njih dva.

 

 

DSC_0860.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, sir Oliver said:

Još šta nisam probao a to je tube preamp sa solid stejt snagašem. Što neki ovdena zovu najbolje od oba sveta.;) Ke vidime.

Tube preamp nesam zgotovio a snagaša i nemam. Nešto bih pravio (naim klon, Quad klon, nešto treće) ali pusta prokrastinacija :beach:

Sve to što tražiš ima kod mene, ukjučujući i kablove. Možeš da dobiješ ako obećaš da će posle da vrneš.:rolleyes: A i ja bih voleo da čujem taj lampaš, čisto informativno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, NIXIE said:

Sve to što tražiš ima kod mene, ukjučujući i kablove. Možeš da dobiješ ako obećaš da će posle da vrneš.:rolleyes: A i ja bih voleo da čujem taj lampaš, čisto informativno.

Tovari to i dovukuj se

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, vladd said:

Taj VdH deluje kao da je sa baba Milkine lanpe.. :) 

Vala baš. Sramota.

10 hours ago, Vix said:

@sir Oliver Bilo bi zanimljivo ako ima neko da ti ustupi Pass F5 pojacalo sa nekim cevnim preampom, moze biti dobra kombinacija za tebe, ali treba cuti...

 

Bio men se čini F5 kod mene (ili nešto od tih uradaka). Doduše bez preampa nego na varijabilni izlaz CDa. Nije se proslavio.

Definitivno treba probati sa preampom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
On 3.1.2018. at 12:19 AM, sir Oliver said:

Možda sam sa staklići previše digao letvicu ali nešto sumnjam da bi čip pojačala bila kompetitivna. Ali da ne grešim dušu, i da ih apriori otpisujem . U svakom slučaju radije bih da probam pre nego se odlučim za švajsovanje. Ajd taj MM ko ima najbliži da pustimo. Pa ako se kvalifikuje da pravim.

Za Leash ne znam šta je.

Gledam neke NAIM i QUAD po Aliexpresu ali pitanje koliko je to približan klon i približan zvuk.

Mada kad vidite šta je sve u ponudi na KP i za koje smešne pare teško je odlučiti se za :hammer:

Odustao od švajsovanja pojačala. Zasad.

Ne mogah da odolim Jovici

platka.jpgJVC%20AX-555.jpg

 

 

 

Od pesakljivih ostao još i Nakamichi.

DSC02214.JPG

2hq8pz8.jpg

Danas slušano dosta.

Odlična su to pojačala. Kidaju. :clapping:

Ali nisu kao staklići. :worship:

U svakom slučaju sad pa imam solid state sa obiljem snage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...