Jump to content

Staklići (triode, pentode), trandistori, digitala a bogami i kablići i njiova sinergija


sir Oliver

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, Vix said:

@sir OliverJa te razumem :)

Ja sam cuo razliku izmedju zvucnickog kabla punog preseka (lak zice razdvojene stipaljkama na slici) i onog bezveze licnatog. Zasto-ne umem da objasnim, ali kapiram da razlike ima...a nek misli ko sta hoce...

 

Ja sam probao gomilu kablova, neki zvuče slično teško ih je razlikovati, a neki se baš razlikuju. Zato uzmi lampe pod hitno, tu elektroni putuju kroz vakuum. I onako se ne zna baš tačno kako struja ide kroz provodnike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Vix said:

A zaboravili ste i zvucnike od kanalizacionih/vodovodnih cevi, a subwoofer moze u betonsku cev. :D

Evo necu vise offtopicariti, samo da kazem da mi je dosta malog (zvucnika) i hocu veci, nikakve cevi mu nece pomoci :buehehe:

Šta fali onom Linkwitz Pluto u cevki. Nelson je pravio SUB od one cevi što se koristi kao oplata za armirano-betonske stubove.

Mali zvučnik može ići dosta nisko, ali da žrtvuješ efikasnost.

Slikaću kablove što sam pravio iz dosade pa ću da okačim slike čim Sir Oliver pokrene priču o kablovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14.12.2017. at 10:22 AM, Vix said:

@sir OliverJa te razumem :)

Ja sam cuo razliku izmedju zvucnickog kabla punog preseka (lak zice razdvojene stipaljkama na slici) i onog bezveze licnatog. Zasto-ne umem da objasnim, ali kapiram da razlike ima...a nek misli ko sta hoce...

 

Evo ti par mojih zvučničkih kablova (osim jednog strujnog). Crni u snake skin je 4x4mm2 pletenica, crveno crni isto takav samo 4x2,5mm2, plavo beli probavan sa dve žice razdvojene prema Allen Wright, pa sa četiri u pletenici, a ovaj na slici je 4x4 pletenice, ni jedan mi se nije pokazao nikako, poslednji je strujni širmovani, od LIYCY 3x1,5mm2 tek sam ga sklepao pa ću da ga probam ovih dana.

20171216_215655.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Vix said:

@NIXIEA da probas pun presek, recimo neku deblju lak zicu? Neupletenu, paralelni vod, razdvojene nekim izolatorom?

Probao sam 2x1,5mm2, to je kod mene kao da pređem na lo-fi, praktično isto kao one plavo-bele. To je žica za 50Hz i ništa više. Možda tebi služi kao filter za rastuću karakteristiku tih FR što slušaš pa ti zato bolje zvuči i to je ok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, NIXIE said:

Evo ti par mojih zvučničkih kablova (osim jednog strujnog). Crni u snake skin je 4x4mm2 pletenica, crveno crni isto takav samo 4x2,5mm2, plavo beli probavan sa dve žice razdvojene prema Allen Wright, pa sa četiri u pletenici, a ovaj na slici je 4x4 pletenice, ni jedan mi se nije pokazao nikako, poslednji je strujni širmovani, od LIYCY 3x1,5mm2 tek sam ga sklepao pa ću da ga probam ovih dana.

20171216_215655.jpg

zvucnicki kabl 4x 4 kvadrata.

sacuvaj boze i sakloni.

:o

ja koristim vec ko zna koliko 2x 1,5 kvadrata.

originalni Yamahin kabl predvidjen za 2x elephant ear Yamahe.

svira odlicno.

svira bolje od Kimbera 8 tc.

neverovatno, ali istinito.

meni vise nego dobar.

nije da nisam eksperimentisao, jesam, ali sam se

uvek vracao na dotican.

:drinks:

 

proracun_007.GIF

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...