Jump to content
peravsp

Osvezavanje skretnice

Recommended Posts

Just now, NIXIE said:

Znači imaš 4,7uF 100v, 15uF 50V i 22uF 50V. Osigurači su 800mA F (fast), ja bih oba zamenio, vidi jel su 5x20mm ili oni veći.

Tako je. Sada sam skinuo poklopac fuse-a i tu se nalazi bipolar kond 1.5uF 50v

2 minutes ago, ebe said:

Ne bi bili mehanicki ucvrsceni ali bi mogli da se ugrade. Mozda bi trebalo jedan izvod malo produziti. Sinoc sam ih ugradjivao, mada lezeci. 

Nema problema ako ima mesta da se ugrade, učvrste se termo lepkom da ne mrdaju, ali pogledaću da li ima kavih radijalnih.

Just now, peravsp said:

Tako je. Sada sam skinuo poklopac fuse-a i tu se nalazi bipolar kond 1.5uF 50v

Davaj sliku, jel on paralelno sa osiguračem vezan ili kako već? Ako ti je pregoreo osigurač, onda ti se slabije čuje jedan visoki. Proveri instrumentom osigurače.

Just now, NIXIE said:

Davaj sliku, jel on paralelno sa osiguračem vezan ili kako već? Ako ti je pregoreo osigurač, onda ti se slabije čuje jedan visoki. Proveri instrumentom osigurače.

Evo slike

20171110_114436.jpg

Vezan je paralelno, znači kad pregori osigurač on ti odseče visoke na otprilike 17kHz ali se još malo čuju. Zameni pregoreli osigurač (probaj sa drugog zvučnika ako nemaš) pa će da prosvira.

1 minute ago, NIXIE said:

Vezan je paralelno, znači kad pregori osigurač on ti odseče visoke na otprilike 17kHz ali se još malo čuju. Zameni pregoreli osigurač (probaj sa drugog zvučnika ako nemaš) pa će da prosvira.

Videcu onda da proverim sve. U svakom slucaju mislim da bi trebalo doterati skretnicu. Nije mi nista hitno za sada. Sto se tice zamene u obzir dolaze samo kondovi ili...

1 minute ago, peravsp said:

Videcu onda da proverim sve. U svakom slucaju mislim da bi trebalo doterati skretnicu. Nije mi nista hitno za sada. Sto se tice zamene u obzir dolaze samo kondovi ili...

Ok znaš vrednosti, videćemo gde šta ima da se kupi. Menjaš samo kondenzatore, za ostalo je veći problem nema mesta na toj pločici, a i ne znam šta bi dobio.

2 minutes ago, NIXIE said:

Ok znaš vrednosti, videćemo gde šta ima da se kupi. Menjaš samo kondenzatore, za ostalo je veći problem nema mesta na toj pločici, a i ne znam šta bi dobio.

Ok onda, hvala puno. Nadam se da ce imati neko da to odradi posto vec vidim da je problem oko zamene i mesta :)

7 minutes ago, peravsp said:

Ok onda, hvala puno. Nadam se da ce imati neko da to odradi posto vec vidim da je problem oko zamene i mesta :)

Ovde imaš sve, možeš da naručiš ali samo 100V aksijalne ELKORAUH (F&T). Umesto 1,5uF kojih nema, uzmi 1uF ili 2,2uF svejedno, oni i onako ne rade kad je ispravan osigurač. Naruči i par osigurača brzih.

http://www.proelectronic.rs/Kondenzatori/Bipolarni kond./?p=1&

20 minutes ago, NIXIE said:

Ovde imaš sve, možeš da naručiš ali samo 100V aksijalne ELKORAUH (F&T). Umesto 1,5uF kojih nema, uzmi 1uF ili 2,2uF svejedno, oni i onako ne rade kad je ispravan osigurač. Naruči i par osigurača brzih.

http://www.proelectronic.rs/Kondenzatori/Bipolarni kond./?p=1&

Ok videcu onda da to narucim. Upravo sam proverio osigurace oba visokotonca i nisu pregoreli. Kakav je kvalitet kond. sto si naveo, posto se ne razumem bas najbolje.

18 minutes ago, peravsp said:

Ok videcu onda da to narucim. Upravo sam proverio osigurace oba visokotonca i nisu pregoreli. Kakav je kvalitet kond. sto si naveo, posto se ne razumem bas najbolje.

Najbolje što ima kod nas da se kupi su ti F&T bipolarni od 100V. Ako neko zna za bolje neka kaže.

2 hours ago, NIXIE said:

Najbolje što ima kod nas da se kupi su ti F&T bipolarni od 100V. Ako neko zna za bolje neka kaže.

samo jos jedno pitanje pre nego sto narucim. Ja sam procitao 4,7 uF 100v, 15 uF 50v i 22uF 50v a vidim ti sada spominjes 1,5 uF. To me malo buni.

Ja narucujem znaci

4,7uF 100v 2 kom.

22uF 100v 2 kom.

15uf 100v 2kom

...ili sam ja nesto pogresno shvatio

9 minutes ago, peravsp said:

samo jos jedno pitanje pre nego sto narucim. Ja sam procitao 4,7 uF 100v, 15 uF 50v i 22uF 50v a vidim ti sada spominjes 1,5 uF. To me malo buni.

Ja narucujem znaci

4,7uF 100v 2 kom.

22uF 100v 2 kom.

15uf 100v 2kom

...ili sam ja nesto pogresno shvatio

To je ok spisak, samo još dodaj i ta dva od 1,5uF što su paraleno osiguračima, uzmi slobodno 2,2uf 2kom, nemaju 1,5. Ja bih uzeo i rezervne osigurače 0,8A fast 2kom, samo izmeri da li su 5x20mm ili 6,3x32mm.

2 minutes ago, NIXIE said:

To je ok spisak, samo još dodaj i ta dva od 1,5uF što su paraleno osiguračima, uzmi slobodno 2,2uf 2kom, nemaju 1,5. Ja bih uzeo i rezervne osigurače 0,8A fast 2kom, samo izmeri da li su 5x20mm ili 6,3x32mm.

E ok onda. Narucicu sve to. Pa kad stigne da vidimo kako i sta

26 minutes ago, peravsp said:

E ok onda. Narucicu sve to. Pa kad stigne da vidimo kako i sta

Mislim da bi mogao da se uglavi umesto elektrolita 4,7uF neki PP od 4,7Uf, recimo Bennic od 160v imaš u Kanibalu u Piramidi, to bi bila prava stvar. Može da se spoji žicama i zalepi termo lepkom za ostale elemente (za kalemove). Razmisli, pa nemoj uzimati 4,7uF bipolarni elektrolit nego uzmi Bennic. Samo prvo zovi Kanibal da vidiš jel ih imaju u radnji.