Jump to content

Osvezavanje skretnice


peravsp

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, NIXIE said:

Ok znaš vrednosti, videćemo gde šta ima da se kupi. Menjaš samo kondenzatore, za ostalo je veći problem nema mesta na toj pločici, a i ne znam šta bi dobio.

Ok onda, hvala puno. Nadam se da ce imati neko da to odradi posto vec vidim da je problem oko zamene i mesta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, peravsp said:

Ok onda, hvala puno. Nadam se da ce imati neko da to odradi posto vec vidim da je problem oko zamene i mesta :)

Ovde imaš sve, možeš da naručiš ali samo 100V aksijalne ELKORAUH (F&T). Umesto 1,5uF kojih nema, uzmi 1uF ili 2,2uF svejedno, oni i onako ne rade kad je ispravan osigurač. Naruči i par osigurača brzih.

http://www.proelectronic.rs/Kondenzatori/Bipolarni kond./?p=1&

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Ovde imaš sve, možeš da naručiš ali samo 100V aksijalne ELKORAUH (F&T). Umesto 1,5uF kojih nema, uzmi 1uF ili 2,2uF svejedno, oni i onako ne rade kad je ispravan osigurač. Naruči i par osigurača brzih.

http://www.proelectronic.rs/Kondenzatori/Bipolarni kond./?p=1&

Ok videcu onda da to narucim. Upravo sam proverio osigurace oba visokotonca i nisu pregoreli. Kakav je kvalitet kond. sto si naveo, posto se ne razumem bas najbolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, peravsp said:

Ok videcu onda da to narucim. Upravo sam proverio osigurace oba visokotonca i nisu pregoreli. Kakav je kvalitet kond. sto si naveo, posto se ne razumem bas najbolje.

Najbolje što ima kod nas da se kupi su ti F&T bipolarni od 100V. Ako neko zna za bolje neka kaže.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Najbolje što ima kod nas da se kupi su ti F&T bipolarni od 100V. Ako neko zna za bolje neka kaže.

samo jos jedno pitanje pre nego sto narucim. Ja sam procitao 4,7 uF 100v, 15 uF 50v i 22uF 50v a vidim ti sada spominjes 1,5 uF. To me malo buni.

 

Ja narucujem znaci

4,7uF 100v 2 kom.

22uF 100v 2 kom.

15uf 100v 2kom

...ili sam ja nesto pogresno shvatio

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, peravsp said:

samo jos jedno pitanje pre nego sto narucim. Ja sam procitao 4,7 uF 100v, 15 uF 50v i 22uF 50v a vidim ti sada spominjes 1,5 uF. To me malo buni.

 

Ja narucujem znaci

4,7uF 100v 2 kom.

22uF 100v 2 kom.

15uf 100v 2kom

...ili sam ja nesto pogresno shvatio

 

To je ok spisak, samo još dodaj i ta dva od 1,5uF što su paraleno osiguračima, uzmi slobodno 2,2uf 2kom, nemaju 1,5. Ja bih uzeo i rezervne osigurače 0,8A fast 2kom, samo izmeri da li su 5x20mm ili 6,3x32mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

To je ok spisak, samo još dodaj i ta dva od 1,5uF što su paraleno osiguračima, uzmi slobodno 2,2uf 2kom, nemaju 1,5. Ja bih uzeo i rezervne osigurače 0,8A fast 2kom, samo izmeri da li su 5x20mm ili 6,3x32mm.

E ok onda. Narucicu sve to. Pa kad stigne da vidimo kako i sta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, peravsp said:

E ok onda. Narucicu sve to. Pa kad stigne da vidimo kako i sta

Mislim da bi mogao da se uglavi umesto elektrolita 4,7uF neki PP od 4,7Uf, recimo Bennic od 160v imaš u Kanibalu u Piramidi, to bi bila prava stvar. Može da se spoji žicama i zalepi termo lepkom za ostale elemente (za kalemove). Razmisli, pa nemoj uzimati 4,7uF bipolarni elektrolit nego uzmi Bennic. Samo prvo zovi Kanibal da vidiš jel ih imaju u radnji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Mislim da bi mogao da se uglavi umesto elektrolita 4,7uF neki PP od 4,7Uf, recimo Bennic imaš u Kanibalu u Piramidi, to bi bila prava stvar. Može da se spoji žicama i zalepi termo lepkom za ostale elemente (za kalemove). Razmisli, pa nemoj uzimati 4,7uF bipolarni elektrolit nego uzmi Bennic. Samo prvo zovi Kanibal da vidiš jel ih imaju u radnji.

ahah nema veze ja vec narucio, al dobra nije to neka para Bog zna sta. Nije mi problem da narucin i ovde taj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, peravsp said:

Naruceno. Da sam bio malo brzi, tj. da sam porucio pre pola 2 poslali bi sutra, ovako tek u ponedeljak. Na kraju krajeva mislim da bih mogao nekako sam da ih zamenim :) Nije to valjda tolika filozofija :lol:

Treba ti lemilica, sisaljka, kalaj i laka ruka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, peravsp said:

Ok onda narucicu ovaj. Nije mi problem posto je tu kod nas pa mogu i licno da preuzmem. Ako mozes da mi objasnis sto bas taj od 4.7 da zamenim ovim a ne i ostale

15uF i 22uF su na basu paralelni, a blokovi su ti ogromni i preskupi. Onaj 2,2uF nije u funkciji dok ne crkne osigurač. Ja za veće vrednosti koristim motorne PP kondenzatore, oni su podnošljive cene, ali veličina... 4,7uF ti je na red sa visokotoncem i tu je značajno bolji  PP od elektrolita, a fizički nije preveliki može da se upakuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

15uF i 22uF su na basu paralelni, a blokovi su ti ogromni i preskupi. Onaj 2,2uF nije u funkciji dok ne crkne osigurač. Ja za veće vrednosti koristim motorne PP kondenzatore, oni su podnošljive cene, ali veličina... 4,7uF ti je na red sa visokotoncem i tu je značajno bolji  PP od elektrolita, a fizički nije preveliki može da se upakuje.

Razumeo.Hvala na objasnjenju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dobro je , samo polako i natenane ne pregrevaj jer je pločica verovatno od pertinaksa, da ne odvališ bakar sa tom lemilicom. Fali ti sisaljka za kalaj. Savij jedan vod kondenzatora i navuci mu termo bužir ili slično da imitiraš radijalne kondenzatore. Žice skraćuj tek kad zalemiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, NIXIE said:

Ma dobro je , samo polako i natenane ne pregrevaj jer je pločica verovatno od pertinaksa, da ne odvališ bakar sa tom lemilicom. Fali ti sisaljka za kalaj. Savij jedan vod kondenzatora i navuci mu termo bužir ili slično da imitiraš radijalne kondenzatore. Žice skraćuj tek kad zalemiš.

Ide ok za sada...nije idealno ali moze da prodje. Trudim se da ocistim koliko mogu posto sisaljku nemam. Skoro sam zavrsio jednu skretnicu i zapitam se da li sam dobro pogodio polaritet :o ...neiskustvo. Na starim (radijalnim) ne pise + ili -...mozda ja ne znam da procitam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, peravsp said:

Ide ok za sada...nije idealno ali moze da prodje. Trudim se da ocistim koliko mogu posto sisaljku nemam. Skoro sam zavrsio jednu skretnicu i zapitam se da li sam dobro pogodio polaritet :o ...neiskustvo. Na starim (radijalnim) ne pise + ili -...mozda ja ne znam da procitam

Ti kondenzatori nisu polarisani, mož da ih okrećeš kako hoćeš. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...