Jump to content

Osvezavanje skretnice


peravsp

Preporučeni Komentari

Pozdrav,

Hteo bih da osvezim skretnicu na zvucnicima Technics SB4500

Stari su preko 30 godina i verujem da to nije nikada radjeno

Evo specifikacija istih:

Power Handling: 75W

Crossover Frequency: 2000Hz

Impedance: 6Ω

Sensitivity: 92.5dB

Bass: 1 x 250mm cone

Tweeter: 1 x 60mm cone

Enclosure: bass reflex

Dimensions: 350 x 631 x 325mm

 

Dobro bi mi dosla preporuka za majstora posto nisam u stanju da sam to uradim. Interesuje me koliko to okvirno moze da kosta.

Inace sam iz Beograda

 

PS

primetio sam da se visoki na jednom zvucniku cuju jace nego na drugom i to posebno kada pustam muziku flac formata.

 

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, peravsp said:

Da to su ti. Pa ne znam bas da li cu znati. Samo sam jednom lemio zice na zvucniku i to je to :)

Mogu da kupim to sto si naveo pa da se kockam sto bi rekli :)

Nema potrebe da se kockas. Ovde je uvek spremna ekipa za pomoc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, peravsp said:

Da to su ti. Pa ne znam bas da li cu znati. Samo sam jednom lemio zice na zvucniku i to je to :)

Mogu da kupim to sto si naveo pa da se kockam sto bi rekli :)

Cela skretnica je izgleda na terminalu, ne mora ni kutija da se otvara. Jel smeš da skineš jedan terminal i da ga uslikaš, da vidimo koliko ima mesta za elektrolite i da li su to te vrednosti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Cela skretnica je izgleda na terminalu, ne mora ni kutija da se otvara. Jel smeš da skineš jedan terminal i da ga uslikaš, da vidimo koliko ima mesta za elektrolite i da li su to te vrednosti?

nije problem cim skinem slikam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, peravsp said:

nije problem cim skinem slikam

Ja bih ti to rado opravio, to je dva-tri sata zanimacije, samo trenutno imam previše posla, nisam kući po ceo dan, radim i subotom tako se namestilo. Slikaj pa možda neko hoće da ti pomogne ako je hitno. Ako nije hitno možda ću i ja moći. Nemoj ništa još kupovati. Treba i driver-e proveriti, naročito što se jedan visoki slabije čuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha bipolarci su radijalni, možde neće moći F&T aksijalni tu da se uguraju. Ima i raznih drugih bipolarnih elektrolita (radijalnih), ali su uglavnom 50v što ovde nije problem. Samo što za one aksijalne F&T od 100v znamo da dobro sviraju. Probaj da pročitaš vrednosti kondenzatora za proveru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Aha bipolarci su aksijalni, možde neće moći F&T aksijalni tu da se uguraju. Ima i raznih drugih bipolarnih elektrolita aksijalnih, ali su uglavnom 50v što ovde nije problem. Samo što za one aksijalne F&T od 100v znamo da dobro sviraju. Probaj da pročitaš vrednosti kondenzatora za proveru.

100v  4,7uF

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Aha bipolarci su radijalni, možde neće moći F&T aksijalni tu da se uguraju.

Ne bi bili mehanicki ucvrsceni ali bi mogli da se ugrade. Mozda bi trebalo jedan izvod malo produziti. Sinoc sam ih ugradjivao, mada lezeci. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Znači imaš 4,7uF 100v, 15uF 50V i 22uF 50V. Osigurači su 800mA F (fast), ja bih oba zamenio, vidi jel su 5x20mm ili oni veći.

Tako je. Sada sam skinuo poklopac fuse-a i tu se nalazi bipolar kond 1.5uF 50v

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, ebe said:

Ne bi bili mehanicki ucvrsceni ali bi mogli da se ugrade. Mozda bi trebalo jedan izvod malo produziti. Sinoc sam ih ugradjivao, mada lezeci. 

Nema problema ako ima mesta da se ugrade, učvrste se termo lepkom da ne mrdaju, ali pogledaću da li ima kavih radijalnih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, peravsp said:

Tako je. Sada sam skinuo poklopac fuse-a i tu se nalazi bipolar kond 1.5uF 50v

Davaj sliku, jel on paralelno sa osiguračem vezan ili kako već? Ako ti je pregoreo osigurač, onda ti se slabije čuje jedan visoki. Proveri instrumentom osigurače.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Vezan je paralelno, znači kad pregori osigurač on ti odseče visoke na otprilike 17kHz ali se još malo čuju. Zameni pregoreli osigurač (probaj sa drugog zvučnika ako nemaš) pa će da prosvira.

Videcu onda da proverim sve. U svakom slucaju mislim da bi trebalo doterati skretnicu. Nije mi nista hitno za sada. Sto se tice zamene u obzir dolaze samo kondovi ili...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, peravsp said:

Videcu onda da proverim sve. U svakom slucaju mislim da bi trebalo doterati skretnicu. Nije mi nista hitno za sada. Sto se tice zamene u obzir dolaze samo kondovi ili...

Ok znaš vrednosti, videćemo gde šta ima da se kupi. Menjaš samo kondenzatore, za ostalo je veći problem nema mesta na toj pločici, a i ne znam šta bi dobio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...