Jump to content

Kako dobiti sto bolji FM prijem Radio Bgd 2 ?


Doktor

Preporučeni Komentari

Tuner je Kenwood KT-7500. Antena je ona uobicajena FM T antena.

Slusam 99% jednu FM stanicu. Naravno, Radio Bgd 2, tj. Radio Bgd 3 od 20:00 na istoj frekvenciji ( 97.6 Avala ).

I pored dobro upeglanog signala po cajgerima na tjuneru, cesto u glasu spikera se cuje ono iritantno hssss, hssss, a takodje i pri muzicikim numerama to tiho krcanje povremeno probija.

Da li moze jos nesto uraditi sa ovom T antenom kako bi se ove smetnje otklonile ili smanjile ?

Da li je ipak dobitna i definitivna kombinacija kao finalno i idealno resenje spoljna antena ? Ako jeste, koja ?

Malo slika tjunera i same T antene i manual samog tunera ( mozda pomogne i ovo za neki komentar ? ).

 

t1.jpg

t2.jpg

t3.jpg

t4.jpg

t5.jpg

t6.jpg

t7.jpg

hfe_kenwood_kt-7500_en.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

spoljna , daj bar malo usmerena , da kompenzuje gubitke u kablu

koja - vidi sta ima na trzistu,postuj linkove

Znaci, ova T nece da mi zavrsi pos'o ?

Toga sam se i pribojavao. :(

E sad', secam se da su bile neke skalamerije, neki meraci, koji ti mogu u odnosu na poziciju stana/zgrade tacno reci koja ti antena treba ?

Sto se tice linkova, ja sam totalni analfabeta za te spoljne antene, pa ocekujem ovde neke osnovne smernice i pomoc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, zek said:

Nisi dobro pvezao tu T-antenu, one ušice treba obe da su na konektorima za 300 omski ulaz (to je taj kabl).

Thnx @zek.

Ona desna klema je bila na ground.

Namestio upravo. Definitivno znacajno bolji prijem. Slusacu ovako neko vreme, pa videti da li ce biti dovoljno sa T ili ne ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozes i Iskrinu kruznu antenu, ja je imam, sasvim dobra, izvukao je ne krov i samo okacio nikako da se pozabavim usmeravanjem.

I pored toga ima odlican prijem.

 

https://m.kupujemprodajem.com/FM-antena-Iskra-FM-10F-sa-pojacavacem-19590894-oglas.htm#mhs0-1508606764218

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Nećeš da prelaziš na savremene metode? SBB radio ili internet striming.

BG2/3 je u pitanju

 

jedina stanica (ostala) u Srbiji , za moje znanje , koja u eteru zvuci bolje od net streaminga

tako da  ...... Sire - opet ne pratis fabulu radnje

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako antena ide na krov, treba vertikalnu metalnu šipku (konzolu) vezati na gromobransku instalaciju, inače može biti opasno. Može i ispod krova da se stavi ako je od drveta i crepa. Poželjno je da bude što dalje od žica, a ako je blizu dalekovod, onda je signal verovatno slabiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jes , to mu dodje isto sto i ja imam sa MTS Box paketom ...... ....... no sam cekao poentu da sigurno nije preuzet FM pa digitalizovano sa prepucijum ADC-om ...... nego je vrljavi streaming koji i sam mozes da uzmes sa web-a

dakle FM prijem ....... a web radio ostaviti za 99% ostalih srpskih stanica , koje bolje da i ne postoje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Zen Mod said:

 ...... nego je vrljavi streaming koji i sam mozes da uzmes sa web-a

dakle FM prijem ....... a web radio ostaviti za 99% ostalih srpskih stanica , koje bolje da i ne postoje

Upravo tako.

Zbog toga sam i otvorio ovu temu. Isključivo zbog što boljeg radio prijema Radio BGD2/3.

Juče mi se drastično pokvario radio prijem i pored pravilno nameštenih papučica na 300 Ohm-a.

Čim je počela kiša, vetar, pojačao se onaj neprijatni hssss, hssss u glasu spikera.

Kako bilo da bilo, rešavaće se na proleće sa nekom spoljnom FM antenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...