Jump to content

Na kedrovaci kod ZZZ-a uz slusanje experimentalnih kabineta


Doktor

Preporučeni Komentari

Ne bi trebalo preterivati ipak to nije zamena za dac, ali moze da se koristi dok se ne nabavi nesto bolje.

Pa verovatno koriste isti modul iz lap top i za mini? U onim prvim starim modelima minija je bio neki nepoznati ali ocigledno dobar, konverter chip a unutra u 3.5mm konektoru je toslink led. Na tim ranijim modelima sam izvodio standardni koaksijalni SPDIF izlaz sa kojeg se ustvari i formira toslink, koji su zbog ustede prostora postavili unutar audio out izlaza... I mogu reci da je mozda bio jedan od najboljih spdif izvora... Ali verovatno to nijie isto kod ovih novih modela, posto su jos manji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Nisam bio na kedrovači ali sam popio malo piva. Evo i ja da se javim sa utiscima.

To treba čuti. Pod snažnim impresijama sam. Zoki je stavio veliku skalameriju u sobu velečine 15-17 kvadrata, vidi se na slikama kolike su to gromade. Kao i svako očekivao bi da bas pravi problem. Međutim on je u potpunoj proporciji i balansu. Ne znam kako je uspeo ali svaka čast. Zvučnici stoje na par santima od zida. Ispod ovih rogova mu stoji skretnica na kojoj majstor stalno nešto podešava. Dok sam sedeo nešto novo je tu stavio.

Zvuk je veliki zvučni zid ispred vas. Nema one usmerenosti (kako on to naziva) već ste vi u jednoj ogromnoj slatkoj tački (za napredne srbe - u sweet spot-u). Ovo je za mene nešto novo. Ako se šetate po sobi vi ste stalno u tom ogromnom balonu. Nema pada kavliteta kao ni modova. Ja ih barem nisam primetio.

Ono što sam oduvek voleo jeste da mi zvuk dolazi iznad ušiju. Ovde se još jednom potvrdilo superiornost takvog koncepta. Instumenti se razviju u celoj svojoj veličini. Ceo intrument je garancija prirodnosti zvuka. Zvuk iz bunara, tamo gde su mi srednji ispod ušiju, ima karakterističnu neprirodnu geometriju meni veoma prepoznatljivu.

Doneo sam svoj mali DAC čiji je konstruktor opet ZZZ - na polici on je drven i ima plavu diodu.. Šteta što momci koji su dolazili pre mene nisu čuli njega. Po meni on je idealan za staru muziku i za one koji nemaju para za gramofon a vole analogni zvuk. Na ovom konceptu zvučnika on sjajno zvuči kad se pusti pop i rock 70 i 80ih. Pozdravi Wolfsona kad ga vidiš :clapping:.

Kad bi imao neki kafić ili diskoteku ovaj koncept zvučnika bi tražio da mi se napravi (minus rogovi). Zoki pozdravićeš i Karlsona  :wave:. DAC i zvučnici jako rašire prostor između instrumenata i nema one karakterične smršljavosti koju često čujem. Nema preplitanja, svaki instrument se ceo vidi, niko nikom tu ne smeta. Niko tu ne gasni, ne pravi se žvaka kod brzih deonica gde ima puno instrumenata.

Doboš i ceo srednji spektar se odlično čuje. Doboš je prodoran i odsečan. Električne gitare se ne razmazuju. Zoki je nešto malo uradio po pitanju akustike. Siguran sam da bi se još dobilo na definiciji kad bi se uradile još neke intervencije - ali tu se mora i živeti. Sa desne strane je prozor, iza nas je odmah zid, sa leve ormani, iz zvučnika je zoki stavio neku toplotnu izolaciju a preko nje ploče koje je izbušio radi upijanja srednjih.

Siguran da bi se dobilo i na 3D da zvučnici mogu da se izvuku i stave u veći prostor. Doduše ovo se i dalje može dorađivati, ja sam siguran u to. Sistem može da ide još daleko napred. Ima nenormalan potencijal, ali već sada pokazuje odlične rezultate. Za moj neki ukus ja bi uradio nešto i na brzini basa, ali to je samo moj ukus. Lampaška pojačala dosta duboko i dobro peglaju što se basa tiče.

Stvarno me ovaj sistem dotakao. Iz njega sam dosta toga naučio.

Photo0563.jpg

Photo0564.jpg

Photo0565.jpg

Photo0566.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zaboraviti i cinjenicu kolika je vrednost vintage drivera u toj sobi ......... :)

 

sa druge strane ...... ne zaboraviti i cinjenicu da se mnogi zajebao i urnisao ulozenu vrednost

a Zoki nije

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

VDzele hvala na poseti. :) Otprilike i ja mislim tako kako si napisao. Sledi dalje uskladjivanje i zavrsavanje. Kutije za skretnice sam napravio i jedva cekam to da postavim i spakujem ovu skalameriju unutra... Nedostaju mi i neke vrednosti prigusnica koje sam prirucno napravio od 2 ili 3 prigusnice. A moram zameniti i kondenzatore u napajanju Quad pojacala. Menjao sam ih pre jedno 10-15 godina... svega 2 x 16uF po kanalu :) 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...