Jump to content

Koji cassette deck?


crni.

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

zajebavate se, kupuje spravu staru 35 godina i onda kazete coveku da bira po estetskom kriterijumu. pa sto to ne kazete nekome ko bira gramofon da uzme nesto sa hello kitty nalepnicom?

tacno se zna sta mora da ima kasetofon u 2017 ako covek nece da ima pripiprevku u kuci. optimalno 4 direct drive motora i 3 glave, cisto da nemate svrab da li to moze bolje. ima ovde dovoljno sveta koji to zna, isto kao sto se zna koje su sprave polozile test vremena i koje su jednako mocne danas kao i neke 1980.

znaci revox 215 (posebno 215-S, koga poseduje kolega s foruma) i 710, studer 710 i 721, nakamichi CR-7 ili zx-7, tandberg 3014 ili 3034, i drugi modeli koji su se naslanjali na ove.

dragon se NE kupuje, barem ne u srbiji, odrzavanje toga je raketna tehnika - cak i ako ga kupis od popa koji ga je palio samo nedeljom da slusa duhovne pesme pred misu, opet je nezan i ume da zajebava. CR-7 je ono sto ti treba od naka.

eto tako, sad kupi sta ti se svidja kako izgleda...

inace deckovi u ovoj klasi sviraju izuzetno moćno za današnje standardne dosadnog ispranog zvuka i mogu da donesu priličnu rehumanizaciju loših modernih sistema. my 2 cents.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, grau said:

zajebavate se, kupuje spravu staru 35 godina i onda kazete coveku da bira po estetskom kriterijumu. pa sto to ne kazete nekome ko bira gramofon da uzme nesto sa hello kitty nalepnicom?

znaci revox 215 i 710, studer 710 i 721, nakamichi CR-7 ili zx-7, tandberg 3014 ili 3034, i drugi modeli koji su se naslanjali na ove.

A ti ga ne zajebavas da ovo kupi do 100e koliko je on rekao da trazi dek jos u prvom postu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, grau said:

zajebavate se, kupuje spravu staru 35 godina i onda kazete coveku da bira po estetskom kriterijumu. pa sto to ne kazete nekome ko bira gramofon da uzme nesto sa hello kitty nalepnicom?

tacno se zna sta mora da ima kasetofon u 2017 ako covek nece da ima pripiprevku u kuci. optimalno 4 direct drive motora i 3 glave, cisto da nemate svrab da li to moze bolje. ima ovde dovoljno sveta koji to zna, isto kao sto se zna koje su sprave polozile test vremena i koje su jednako mocne danas kao i neke 1980.

znaci revox 215 (posebno 215-S, koga poseduje kolega s foruma) i 710, studer 710 i 721, nakamichi CR-7 ili zx-7, tandberg 3014 ili 3034, i drugi modeli koji su se naslanjali na ove.

dragon se NE kupuje, barem ne u srbiji, odrzavanje toga je raketna tehnika - cak i ako ga kupis od popa koji ga je palio samo nedeljom da slusa duhovne pesme pred misu, opet je nezan i ume da zajebava. CR-7 je ono sto ti treba od naka.

eto tako, sad kupi sta ti se svidja kako izgleda...

inace deckovi u ovoj klasi sviraju izuzetno moćno za današnje standardne dosadnog ispranog zvuka i mogu da donesu priličnu rehumanizaciju loših modernih sistema. my 2 cents.

 

skupe mašine...sve od 500-1000e ako ne i mnogo više

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro, i stradi i grau su u pravu

limit mi je za sada 100e, ali sam postavio pitanje 4 da vidim kako stoje stvari u apsolutnoj klasi i da li je isplativo otvaranje za par stotina evra

ovo što je grau rekao za dragona je meni veoma dragoceno jer je postojala izvesna kombinacija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, crni. said:

za dragona je meni veoma dragoceno jer je postojala izvesna kombinacija...

Iskoristi kombinaciju ako VREDI u kakvom je tehnickom stanju jer se dobre prilike ne pojavljuju cesto a sa druge strane Tandberga neces naci. Nak bolje malo zvuci od Revoxa mada je Revox nazahvalniji za odrzavanje jer su i najrobusniji a ima i novih delova original da se nadju a i najeftiniji su od ova tri za kupovinu. Od Revoxa prvi pik i kod mene 215s mada su i ostali Revoxi I Studeri po zvuku skoro identicni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti top dekovi nose sa sobom potrebu da se ima i izvor zvuka u istom kvalitetu. Sve ispod toga je po meni....

Takođe ne vidim da bi eventualna popravka ili osveženje tih dekova bilo lakše nego samog Dragona. Možda i jeste dosta lakše ali opet mereći njih u odnosu na neki prosečni troglavi....

Ja lično bi opet uradio ono što sam imao pre 25 - 30 godina - a to je dva deka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za do 100e ( pod 1) , mogu da ponudim na probu: Onkyo Integra - TA2570 (nije na prodaju) , top model iz perioda 1989-1991(tako nesto). Probom se moze mnogo toga ustanoviti, ako se svidi ostajes u tom rangu a ako ne pucas vise. Sledece bi probao nesto od Pioneer-a(oko 120-150e), recimo CT-939, CT-959, CT-S740S...

Za pod 4 , slazem  se sa Anubisom i Stradijem, ali to je vec 300-400e(mislim nisam siguran), doado bih jos samo i Nakamichi 682ZX. Takodje uzeti u obzir i BX300 koji veoma mnogo pruza ali za mozda tu negde upola para top klase.

Takodje se slazem i sa kolegom vdzele, dobar izvor (probrani vinili) napraviti master, pustati na drugom deku.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je to lepo drugari, ali ništa od predloženog nema na našim oglasima, osim tehniksa rs az7

nigde ja ne žurim ali eto...izgleda da ono što je vredno i nema baš na prodaji

meni se ovaj sviđa

https://www.kupujemprodajem.com/Akai-65-GX-Vrhunski-3-Head-Bias-51624591-oglas.htm?filter_id=140504958

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

sve je to lepo drugari, ali ništa od predloženog nema na našim oglasima, osim tehniksa rs az7

nigde ja ne žurim ali eto...izgleda da ono što je vredno i nema baš na prodaji

meni se ovaj sviđa

https://www.kupujemprodajem.com/Akai-65-GX-Vrhunski-3-Head-Bias-51624591-oglas.htm?filter_id=140504958

Tehniks mi dobro izgleda, cena 140e, spustiće on još malo sigurno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim Sony TC-K 990 ES, quartz direct drive, tri glave, 12 kg žive vage, drveni "zulufi" :wub:.

Mint, plaćen nekih 130 eur. 

Vrlo sam zadovoljan.

Praktično isti modeli su i 950, 970, itd, razlike su samo u dizajnu vrata kasete, a bilo je još nabudženijih specijalnih varijanti za Japansko tržište.

http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyes/TCK890990ES/TCK890990ES.html

http://www.thevintageknob.org/sony-TC-KA7ES.html

http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyes/TCK555ESJ/TCK555ESJ.html

TCK990ES-maturity

 

eimjhd.jpg

 

Srodan model za Japansko tžište sa pobakrenom šasijom:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...