Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

sve zavisi od cene . ako je besplatno onda jdno sto komada a ako pričamo ozbiljno nemam pojma. kad budem iscrtao na papiru znaću tačno šta i koliko. za nulu ide 15 spojeva na jedno mesto. da odma radim na alu ploču stavio bi ogoljenu žicu pa na nju nalemio. 

koliko debele žice su mi dovoljne za strujne vodove? telefonska žica je valjda dovoljna osim za grejanje ispravljačice. i na grejanje 6v6 bi stavio deblje. ostalo kao telefonska ili mao deblja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, skrstic said:

sve zavisi od cene . ako je besplatno onda jdno sto komada a ako pričamo ozbiljno nemam pojma. kad budem iscrtao na papiru znaću tačno šta i koliko. za nulu ide 15 spojeva na jedno mesto. da odma radim na alu ploču stavio bi ogoljenu žicu pa na nju nalemio. 

koliko debele žice su mi dovoljne za strujne vodove? telefonska žica je valjda dovoljna osim za grejanje ispravljačice. i na grejanje 6v6 bi stavio deblje. ostalo kao telefonska ili mao deblja. 

Pazi, telefonska žica ti nije dovoljno izolovana za visoke napone. Uzmi licnaste 0,75-1mm2 za visoki napon i grejanje, 1,5mm2 za sva uzemljenja (što deblje to bolje za GND), barem ja tako radim. Ako imaš neke pomoćne stvari. LED, relejčiće i slično može i 0,25mm2. Nemoj uzemljavati direktno na šasiju nego u jednu tačku kako si krenuo pa tek onda nju uzemlji preko NTC, dioda, R/C itd. na kutiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, skrstic said:

što licnaste kad je preporuka kontra? 

To ti je stvar ukusa, ja volim licnaste, sa solid core mi se nije dopalo kako svira, previše je zaobljeno i fale detalji (samo da ne pokrećemo raspravu oko kablova, ima da ode sve u PM).

Favorit za signalne su mi posrebrene licnaste, tako radim sve. Za AIKIDO mi je HV napajanju obična licnasta 1mm2, i onako ima samo jedno kratko parče između dve pločice, signalne su posrebrene. Uzemljenje su licnaste 1,5mm2.

Probaj ako imaš vremena i jedno i drugo mada je to veliki posao, može sad da se isprobava dok je na dasci posle ti se ne isplati kad ugradiš u kutiju. Ja sam probao dok je sve bilo u plastičnoj kutiji.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, skrstic said:

za struju bakar. možda probam solid vs. licne.

za kanibal samo ime kaže... ima i drugde

Ja ovakve koristim za signal, takođe nije mnogo skupo. Teflon izolacija, posrebreni bakar, licna.

https://www.ebay.com/p/10-FT-20-AWG-Shielded-Silver-Plated-PTFE-Wire-Twisted-Pair-19-Strand-Cable/1118470101

 

Sad ću uskoro i USB kabal da sačinim od iste te žice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, vladd said:

Mada ima i ovakvih, za gluve inzenjere...

https://www.rf-microwave.com/en/nbp/nmp/ptfe-insulated-silver-plated-copper-wire/frt-97/

Ali gde to da se prezentuje medj svirajuce zice. Da te cuje neki audiofil pa da te napljuje :sarcastic:

Što, to je dobra žica audiofilska ja baš takve koristim. Nemam posebne žice nego sam nabavio kabal sa puno parica pa seckam polako kad ustreba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, NIXIE said:

To ti je stvar ukusa, ja volim licnaste, sa solid core mi se nije dopalo kako svira, previše je zaobljeno i fale detalji (samo da ne pokrećemo raspravu oko kablova, ima da ode sve u PM).

Ajmo ne o "audiofilskim zicama" barem ne u mojoj temi, da ne premestam posle, mrzi me.. Hvala. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

USB ide ali lemim isključivo direkt na nožicu lampe - da poništim uticaje konektora :D

 

Govori bre kako svira preamp, jel si priključio ti to gde treba, ili je i dalje na laptop speakers?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...