Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

33 minutes ago, skrstic said:

Salas 6v6 preamp radi :D.

 

:crazyrocker:

 

Ja ono, skutijaću ecc do oktobra (koj sam se dovatio za njega, nego ajde), 6v6 stiže na red marta 2020-e taman.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zmijarnik nema šanse da radi bez bruma, zujanja... svih audio lepota :D.

ovo je da proradi i da se usput ponešto nauči. kad smislim koliki aluminijum će mi trebati onda ću da stavljam, crtam i pitam kako da povezujem da se smanje lepote zujanja.

zvuk nije predmet sad jer je sa telefona preko 2x3w d klase na nekim satelitima od logitech z5500

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa jednom moras da probas ozbiljnije , da bi znao da li finalizujes ili ne

 

ihaj ...... kad se setim mojih prvih proba WOT preampa ........... vise je brujalo nego sviralo , al se i kroz to culo da trci u krugovima oko svega sto sam cuo do tad

 

B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iduće nedelje. mase na jedno mesto pa tek onda sve ostalo. i ovo za nekoga ko nema pojma je mali uspeh. 

gde mogu da nađem one zakačaljke, letvice... nemam pojma kako se zovu. služe da se na njih zaleme delovi. jedna će da mi služi za tačku okupljanja masa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Alexx said:

 

:crazyrocker:

 

Ja ono, skutijaću ecc do oktobra (koj sam se dovatio za njega, nego ajde), 6v6 stiže na red marta 2020-e taman.

šta fali ecc82? imaš i adaptere na 6sn7 i ako je grejanje 6.3 (nisam pažljivo ispratio) možeš i njih da bockaš. bitno na se zabavljaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, skrstic said:

iduće nedelje. mase na jedno mesto pa tek onda sve ostalo. i ovo za nekoga ko nema pojma je mali uspeh. 

gde mogu da nađem one zakačaljke, letvice... nemam pojma kako se zovu. služe da se na njih zaleme delovi. jedna će da mi služi za tačku okupljanja masa.

Ja to nigde nisam kod nas video. Ako ne nađeš mogu ja da ti napravim. Treba mi parče vitroplasta bez bakra ili tankog bakelita,  imam ušice fi3mm (posrebrene) i aluminijumske nitne. Mogu dve ili više ušica da se zaleme i saviju recimo 30 stepeni naviše i na kraju nitnom da se stegnu za vitroplast. Za central ground uzmeš ušica koliko god ti treba i sve zajedno stegneš šrafom M3. Imam sigurno jedno 500-600 kom. ušica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako se ponasa vitrolpast kada se kuje popnitna u njemu? 

Ovakve letvice sam pravio od bakelita sa bakarnim popnitnama ali nisam kovao vec sam samo provlacio i sa kontra strane deformisao secicama. Posle sam zalemio ali sam ipak imao probleme sa kontaktima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Beli_Ninja said:

Kako se ponasa vitrolpast kada se kuje popnitna u njemu? 

Ovakve letvice sam pravio od bakelita sa bakarnim popnitnama ali nisam kovao vec sam samo provlacio i sa kontra strane deformisao secicama. Posle sam zalemio ali sam ipak imao probleme sa kontaktima.

Mislim da je bolji bakelit, ali nemam ga, imam nešto vitroplasta ali bih prvo morao bakar da nagrizem. Kad stegne Al pop nitna bude dosta čvrsto, pravio sam neke kutije tako. Najbolje naći gotove letvice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, vladd said:

Mislite na tekstolit a ne na bakelit?

Jeste tekstolit, fenolna smola ili nešto slično +platno. Pogrešno sam se odrazio. Može i neka druga plastika koja trpi lemilicu. Imam nekog glass epoxy protoboard-a sa rupicama, može i to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...