Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

7 hours ago, ivan_ said:

koliko ti treba spojnica?

2 komada. Pot i selektor.

Ima ovo https://m.kupujemprodajem.com/Industrijska-oprema/Masine-CNC/Fleksibilna-elasticna-spojnica-sa-5-na-5mm-65705164-oglas.htm#mhs0-1535933264618 ali mora da vidim da li mi treba 6x6 ili 5x6... možda po komad od oba. Nisam merio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, skrstic said:

2 komada. Pot i selektor.

Ima ovo https://m.kupujemprodajem.com/Industrijska-oprema/Masine-CNC/Fleksibilna-elasticna-spojnica-sa-5-na-5mm-65705164-oglas.htm#mhs0-1535933264618 ali mora da vidim da li mi treba 6x6 ili 5x6... možda po komad od oba. Nisam merio.

Moglo bi i to, ali da se otvor proširi na 6mm. Pogledaću popodne imam negde neko armirano gumeno crevo, samo da vidim koji je unutrašnji prečnik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupljeno u sredu pola metra crevo 6mm za gorivo. Odfikarena 2 parčeta creva i natakareno na 6mm alu šipkice pa na pot i selektor. Daje dovoljno otpora nevezano onim plastičnim vezicama. Vezaću kad dođe vreme.

Sad našo vremena pa uključio i pustio da se greje. Vreme da se malo i muzika sluša. :L3000:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Današnji test...
Uključio preamp da se greje oko pola 11 i kasnije. Setio se i 84ke i uključio i nju malo kasnije da se greje.

Prodavnica i sl... 
Pustio muziku da slušam iza 12:15. Prvo pojačalo Folsom. Meni se sviđalo samo dac i Folsom ali ovo je još lepše. Zašto ide dublje nemam pojma ali na Hotel Clifornija Live bas je najlepši koji sam do sad čuo na toj pesmi. Srednji lepi. Visoki tu, ima svega ali ja sam navikao da ih ima više. Malo fale ali nisam siguram da treba. Moraću kroz slušalice da poslušam pesme. Nije na svim ali na Gianmaria Testa - Joking lady sam naviko na oštrije. Ko će ga znati. Da nisam stavio EL84 nisam siguran da bi i primetio.
Isključio Folsoma i prebacio na EL84. Folsom ima značajno veći gain. Ali i pot radi :D. Podesio, opet iste pesme. Pre kad sam probao nije mi se svidelo. Nekako nisu se složili. Sad znam i zašto. Hladni. Sasvim druga priča sad. Dobro i ovako.   Malo manje basa ali više srednje-visokih. Lepo i ovako. Traži da se odvrne da prodiše i da se razmaše. Tanje je na tišem. Kod Folsoma nisam stekao takav utisak.
Znači zagrej pa slišaj.

Sad ručak pa na grožđebal u Sremske Karlovce po Bermet, makovnjaču.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Aleks said:

Šta je pojačalo "Folsom"?

Tda7297 chip, ali je napajanje i par detalja doradio izvesni Folsom  pa se sad tako zove. Ja sam napravio to pojacalce, i jako lepo svira, u odnosu ulozeno/dobijeno. Proguglaj audiocircle Folsom pa ces videti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, skrstic said:

Današnji test...
Uključio preamp da se greje oko pola 11 i kasnije. Setio se i 84ke i uključio i nju malo kasnije da se greje.

Prodavnica i sl... 
Pustio muziku da slušam iza 12:15. Prvo pojačalo Folsom. Meni se sviđalo samo dac i Folsom ali ovo je još lepše. Zašto ide dublje nemam pojma ali na Hotel Clifornija Live bas je najlepši koji sam do sad čuo na toj pesmi. Srednji lepi. Visoki tu, ima svega ali ja sam navikao da ih ima više. Malo fale ali nisam siguram da treba. Moraću kroz slušalice da poslušam pesme. Nije na svim ali na Gianmaria Testa - Joking lady sam naviko na oštrije. Ko će ga znati. Da nisam stavio EL84 nisam siguran da bi i primetio.
Isključio Folsoma i prebacio na EL84. Folsom ima značajno veći gain. Ali i pot radi :D. Podesio, opet iste pesme. Pre kad sam probao nije mi se svidelo. Nekako nisu se složili. Sad znam i zašto. Hladni. Sasvim druga priča sad. Dobro i ovako.   Malo manje basa ali više srednje-visokih. Lepo i ovako. Traži da se odvrne da prodiše i da se razmaše. Tanje je na tišem. Kod Folsoma nisam stekao takav utisak.
Znači zagrej pa slišaj.

Sad ručak pa na grožđebal u Sremske Karlovce po Bermet, makovnjaču.

Bravo Slobo,... respect!:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 9/9/2018 at 1:19 PM, skrstic said:

Današnji test...

Sinoćnji test, veoma dobro zvuči CF verzija. Ili sam ja previše subjektivan što volim lampe, ko će ga znati. Treba doduše sat-dva vremena za grejanje, ali to je već poznato i neizbežno.

Ko nije završio preamp nek požuri, ima šta da se čuje.:clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Ma vratio se ja sa sela ihaa :D

Elem, ovaj projekat će dovršiti kolega @Superhik

Nema tu vremena kod mene da se to privede kraju... jbg. :( 

Ali dobro je da projekat neće završiti kao hrpa delova na oglasima :)

Pored delimično sastavljenog preampa i delova, čovek je dobio i dokumentaciju, a obećao sam mu i support, i rekoh mu da je najbolje da nastavi na temi, više nas tu može pomoći.

Ovde se stalo, i to je tako otišlo kod kolege:

20190319_143316.jpg20190319_143252.jpg

A nisam hteo da ranije kačim render, al... predviđeno je bilo da na kraju izgleda nekako ovako:

v5.jpg

Ova rebra kao... od aluminijuma bi:

- pokrivala trafoe

- služila za dodatno hlađenje šanta i grejanja

- za da izgleda sexy :svakatidala:

 

I tako...  @Superhik slobodno nastavi sa pitanjima :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, radi i isprobano je:

- grejanje za 6V6, radi lepo, to ide preko ovog crvenog trafoa u sredini, pa stabilizacija, sve ok isprobano, radi kao munja (to je prema Salas šemi).

- Salasov šant, ispravljač, sve to radi, podešeno preko veštačkog opterećenja na ravno 360V / 40mA.

Začkoljica jedna: Nisam našao 2SK117GR jfete, pa je tu stavljeno nešto što sam pazario u lokalu (MG electronic). I sad, ne mogu da štelujem napon na potu R11. Štelovanjem struje na R4, kada namestim na 40mA napon se namesti sam na 360 i ostavio to tako.

Upozorio sam kolegu, koji mi je rekao da će nabaviti 117GR i zameniti, valjda će to regulisati štelovanje preko R11.

sshv2.gif

Eto, tu je sve stalo, prošlog proleća.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao stidljiv i povucen ( ostala mi definicija sa On trazi Nju)  predlozih Alexu da sva pitanja i ostalo rijesimo interno, ali poslusah ga da nastavimo ovdje, rece ima forumasa koji se kontaju u lampe. Tako, spremite se na pitanja nesto kao  "tonko nije sam". :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jes

il ga drzi skroz osim foruma il ga pisi sto vise mozes ovde

sto i pominjati ovde ako se daje na kasicicu

onda bolje na fifi forumima , samo da se pohvali i to je to

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...